28. 10. 1918

28. 10. 1918V pátek 28. 10. slavíme významný státní svátek, kdy si připomínáme 98 let ode dne vzniku samostatného československého státu. Je velmi důležité, aby si děti uvědomovaly historické souvislosti a v dnešní velmi často negativně naladěné společnosti dokázaly pojmenovat, proč jsou rády Čechy a Češkami. Proto jsme se v úterý před prázdninami blíže seznámili s osobností T. G. Masaryka a jeho odkazem. Na děti čekal nelehký úkol. Měly se pokusit napsat mu dopis, který by mu mohly imaginárně předat. V dopise měly vypsat, proč tady rády žijí a co se jim zde líbí. Někteří žáci pracovali naprosto samostatně a byli schopni sepsat velmi přemýšlivé názory. Jiné děti potřebovaly menší nápovědu a vedení, přesto byl každý jeden žák schopný dopis vytvořit. Tomáši G. Masarykovi jej bohužel předat nemůžeme, ale nad dopisy jsme strávili velmi pěknou povídací hodinu.
A abychom tento den nebrali zase tak moc vážně (budou přece prázdniny), zpříjemnili jsme si jej halloweenskými kostýmy, které nás příjemně navnadily na očekávanou dýňovou stezku.
Uvidíme se?