DRACI Z MAŠOVIC

zamávej nám z výšky,
usmívej se na děti
a mašovické stříšky...

Takhle nějak by mohla vypadat básnička, která by jednoduše popisovala dění na louce v Mašovicích první listopadový den tohoto roku.
Počasí nám přálo, vítr foukal, sluníčko se na nás smálo, takže nám nic nebránilo v tom popadnout draky a vyrazit.
A bylo se na co dívat. Draci nejroztodivnějších barev a tvarů se snažili vyletět co možná nejvýš. Pravda, něklik draků se rozhodlo stávkovat a pokazit nám radost zašmodrchaným provázkem nebo zlomenou tyčkou. To nás ale nerozhodilo a s draky jsme se poprali. Nakonec se většina dráčků rozhodla spolupracovat a po chvíli se nebe nad Mašovicemi zaplnilo pestrými barvami.
Porota složená z paní učitelek se rozhodla udělit cenu každému, kdo se se svým drakem pokusil domluvit. Byli zde draci ocenění za nejvyšší let, nejvytrvalejší draci, draci s nejdelším ocasem, nejbarevnější draci, draci delfíni, draci s nejsložitějším ovládáním, ale i draci, kteří byli při spolupráci nejvíce neukáznění :-)
Rozhodně jsme si dnešní odpoledne báječně užili!
Na závěr bychom chtěli poděkovat mamince Tomáška Sedláčka za sladkosti, které jsme si bleskově rozebrali :-)