eTwinning

eTwinningV příštím školním roce by se naše škola ráda zapojila do některého z mezinárodních projektů partnerství mezi školami napříč Evropou. Abychom se na spolupráci dobře připravili, nebudeme zahálet ani letos. Naše škola se na začátku září zapojila do etwinningových aktivit a bude se pravidelně účastnit několika menších projektů, na kterých budou spolupracovat různé školy z Evropy a děti přibližně stejně staré, jako máme my u nás.

Co je to eTwinning?

eTwinning
je společenství evropských škol.

Je to platforma, přes kterou mohou zaměstnanci a žáci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě.

Co nás čeká v září?

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ neboli European Day of Languages

O co jde?

It's a short project aiming to celebrate the European Day of Languages. Participants should create and share electronic post cards. We can use any technique we prefer, we can also use real postcards ,with any electronic tool that can generate codes to embed our contributions.

Jde o krátký projekt, který oslavuje Evropský den jazyků. Všichni účastníci vytvoří a následně budou sdílet elektronické pohlednice a pozdravy. Použijeme jakoukoliv techniku, která nám bude vyhovovat. Můžeme použít opravdové pohlednice, kreslit, vytvářet, používat IT nástroje, tedy vše, co pro nás bude přínosem.

S dětmi ve výtvarné výchově a v angličtině už na tom pracujeme. Vše zakončíme 26. září celoškolním projektem. Naše výstupy nahrajeme na stránky eTwinningu a podíváme se, jak se dařilo dětem v Itálii, Řecku, na Sárdínii, na Slovensku, v Polsku, Španělsku, Francii a v Chorvatsku.
Vše budeme také sdílet na našich stránkách, abyste se mohli podívat i Vy, rodiče dětí.