Na skok ve vlastivědě

Na skok ve vlastivěděMasaryk, Štefánik, Beneš.... My ve čtvrtém a pátém ročníku víme, kdo jsou, čím byli, kdy žili a jak ovlivnili naše dějiny. Umíme si představit těžký život lidí za první světové války, vojáků v legiích i dětí ve školách v době první republiky.
Před několika měsíci se žáci učili o Janu Amosu Komenském. Na historické ose je to o téměř tři století zpět, nicméně jejich vědomosti jsou opravdu obsáhlé. Projekty, které společně vytvořili,  směle konkurují učebnicím, a tvoří tak výborný doplňkový výukový materiál pro ostatní děti, které vlastivěda teprve čeká.