Třeťáci "cestovali" do Rakouska

Třeťáci

Na konci května jsme konečně našli vhodný termín k pokračování v naší krasojízdě po Evropě.

Tentokrát jsme zavítali do země vídeňských řízků, valčíku, lyžování a v neposlední řadě nádhedné alpské přírody.

Spousta dětí už v Rakousku byla a ze svých cest si mnozí pamatovali spoustu věcí. My jsme si během celého dne povídali o tom, co u našich jižních sousedů stojí za to navštívit, čím se tam platí, jaká jsou největší města, čím se pyšní Vídeň, jaký vztah měl W. A. Mozart k Praze, čím lákají turisty Alpy, i jaká je nejvyšší rakouská hora. Připomněli jsme si cestu vody z Dyje přes Moravu a Dunaj do Černého moře, známe legendu o vzniku trhance neboli Kaiserschmarrnu, vyzkoušeli jsme si přípravu jablečného štrůdlu, ochutnali jsme Mozartovy koule, víme, kdo byla císařovna Sissi a na závěr celého dne jsme společně vytvořili mapu Rakouska.

Ve svých cestovatelských denících máme další důležitý zápis z virtuáních cest a pomalu si skládáme obrázek o Evropě.

My ve škole věříme, že se dětem v budoucnu nejenom Evropa stane díky jejich jazykovým znalostem zdrojem zážitků a nových zkušeností a pro mnohé také studijní nebo pracovní příležitostí.