Třeťáci cestují po světě

Všechny třeťáky v letošním školním roce bude provázet celotřídní projektová hra Cestujeme po světě.  Na začátku školního roku dostaly děti figurky, které budou poznávat svět a sbírat vlaječky prozkoumaných států. Děti mají k dispozici mapu světa, ve které si v průběhu roku budou vybarvovat státy, které již objevily.

Cílem hry je seznámit se v průběhu školního roku s deseti zeměmi světa, které jsou pro nás z nějakého důvodu důležité. Zajímá nás jídlo, sport, významné osobnosti, krajina, města, památky, jak se žije v rodinách, jaké svátky tamní lidé slaví a jak se vede dětem ve škole.

Prvořadá je pro nás všechny ovšem znalost češtiny a naší vlasti, proto jsme projekt odstartovali 27. září SVATÝM VÁCLAVEM , kdy jsme se ve třídě věnovali České republice. Povídali jsme si o životě a smrti svatého Václava a jeho babičky, svaté Ludmily, zazpívali si část chorálu Svatý Václave, vévodo české země, poslechli si Smetanovu Vltavu, vysvětlili význam Národního divadla v době obrození a povídali si o vzniku české hymny. Zhlédli jsme video o stavbě Staroměstského orloje, mistru Hanušovi i Karlu IV. Připomněli jsme si slavné české osobnosti z řad kultury a sportu a zaměřili jsme se také na státní znaky a symboly. Děti své znalosti zúročily při tvorbě českého národního stromu, lípy. Plakát máme ve třídě a připomíná nám všechno, na co bychom měli být v naší zemi pyšní. K tomuto projektu se vrátíme v úterý 25. října, kdy si povíme o významu 28. října - Dne vzniku samostatného Československa - a napíšeme dopis T. G. Masarykovi.

úterý 18. října jsme absolvovali již zveřejněný Anglický den, ve kterém jsme se intenzivně věnovali Velké Británii. Kromě mnoha dalších aktivit a množství naučených anglických slovíček jsme nahráli naše první video o pečení muffinů a vytvořili jsme mapu Velké Británie. V pondělí 24. října jsme se k projektu v hodinách angličtiny vrátili a podrobněji jsme se zabývali svátkem Halloween (o tom zase příště).

V následujícíh měsících se děti podívají na Slovensko, do Rakouska a Německa, navštívíme Polsko, Francii, Itálii, Japonsko, USA a Austrálii. Těšíme se!