Login

We speak English every day

We speak English every dayHlásíme se opět ze třetí třídy, abychom se s Vámi podělili o to, jak se nám daří v angličtině.
Během prvního pololetí jsme se toho dost naučili. Zvládli jsme natrénovat anglické divadlo o Šípkové Růžence, zkoušíme si různé rozhovory, zpíváme písničky  a říkáme spoustu rytmických básniček. Během měsíce jsme vytvořili projekty o nás samotných a o našem pokoji. V hodinách používáme často anglický jazyk, i když nemáme přímo angličtinu. Někdy si naše rozhovory natáčíme, abychom se slyšeli a lépe si tak rozebrali drobné chybičky.
Tady je malé hodnocení našeho divadla a ve fotogalerii naleznete obrázky našich projektů.

Obrovskou pochvalu mají úplně všechny děti naší třídy za vystoupení na vánoční besídce.

Během měsíce děti zvládly převážně v hodinách angličtiny natrénovat půlhodinové divadlo se spoustou textu, tanečků i básniček. Všichni své texty uměli a své role opravdu odehráli, nikdo pouze neodříkal. Suverénní ve svých rolích byli Ondra Kříž a Erička Nahodilová, jejich angličtina i projev byly vynikající. Velká pochvala patří Honzíkovi Hřebeskému, který patří k nejšikovnjším angličtinářům ve třídě a který své schopnosti prodal ve dvojroli sudičky i komorného. Kouzelná byla všechna děvčata – Růženka Kačka Maxerová a její komorné Zdenka Doležalová a Míša Mikulášková – nejenom že jim to nesmírně slušelo, také se blýskly milým tanečkem. Nesmíme opomenout neohrožené prince Matýska Jelínka, Matýska Foita a Nikyho Pelikána, kteří dovedli pohádku do úspěšného konce, a také Davídka Šlapanského, bez kterého by to v zámku nefungovalo tak, jak má. Nezapomenutelná byla také zlá sudička v podání výborného Jirky Maxery!

 

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

ŘEDITELSKÉ VOLNO
vyhlašuje paní ředitelka na dny 27. 6. a 28. 6.
Vysvědčení se bude rozdávat ve středu 26. 6.
Až do 25. 6. budou 4 vyučovací hodiny, děti mohou poté odcházet domů.

26. 6. předáváme vysvědčení. Slavnostní zakončení školního roku začne v tělocvičně v 7:45 hodin za přítomnosti veřejnosti i pana starosty. Poté bude žákům, už za zavřenými dveřmi, předáno vysvědčení :-)
Předpokládaný konec do 9:00 hodin.

Družina v tento den není.
Home škola Mašovice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy