Mašovický pěvecký soubor dospělých

O souboru

Mašovický pěvecký soubor - představení v místním kostele

Vznikl  v roce 1998 spontánně z řad rodičů dětí, které se věnovaly sborovému zpěvu v pěveckém kroužku, chodily na různá vystoupení, soutěže. Mezi první členy patřil Miroslav Kubák st., Lenka Kubáková, Jana Pexová, Jan Pexa st., Jaroslav Ištvánek, Mgr. Oldřich Brázda, později Mgr. Hana Slaná, Zdeňka Motáčková, Sylva Spurná, Věra Bauerová, Jan Pexa ml. V průběhu let se členové souboru vystřídali, mezi dospělé také přešli ti, kteří zpívali původně ve sboru dětí, Kateřina Žáková,  Mgr. Hana Ištvánková, Irena Pelikánová. Přišly také nové maminky, mnohé zpívají a hrají už mnoho let, např. Eva Kliková z Lukova,  Mgr. Jana Veškrnová z Mašovic. V minulém roce s námi začali hrát a zpívat /po dlouhé odmlce mužských hlasů/  také tři muži, v letošním roce přibyl další.

Nástrojové obsazení: klavír, baskytara, španělská kytara, flétna, housle, rytmické nástroje

Repertoár: písně sourozenců Ulrychových, Spirituál kvintetu, Hradišťanu, Čechomoru  atd.

Úspěchy Mašovického pěveckého souboru

V neděli 10. ledna Mašovický pěvecký soubor dospělých hostoval se svým programem 15ti  písní v Miroslavi před téměř zaplněným kostelem návštěvníků. Vystoupení bylo velmi zdařilé, na konci programu ...

21. března
NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLÁČKŮ VE ŠKOLE