Šablony 2023/2024

Ovoce do škol

Ovoce do školV rámci projektu Ovoce do škol dostávají děti v průběhu školního roku pravidelně ke svačinkám sezónní ovoce nebo zeleninu.
Na Den dětí nachystaly paní kuchařky pro děti zeleninovo-ovocný talíř, aby děti k odpoledním sladkostem, které si vysoutěžily na Dni dětí, dostaly také vitamíny.

ICT ve škole

ICT ve školeRozvoj polytechnického vzdělávání. Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů, aktivity rozvíjející ICT, extrakurikulární a rozvojové aktivity, spolupráce s rodiči dětí/žáků.
Již šestým školním rokem se školy v České republice zapojují do projektu Ovoce a zelenina do škol. Základním cílem projektu Ovoce a zelenina do škol je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol včetně dětí z přípravných tříd základních škol. Díky kvalitní práci schválených žadatelů se podařilo v roce 2014/2015 zapojit do projektu 90 % základních škol v ČR. Je třeba rovněž ocenit spolupráci jednotlivých škol v projektu Ovoce a zelenina do škol, kdy učitelé nad rámec svých běžných pracovních povinností pomáhají předávat produkty žákům a rovněž připravují doplňkové aktivity zaměřené na poznávání produktů ovoce a zeleniny, způsobu jejich úpravy ke konzumaci a vysvětlení jejich přínosu pro zdraví.  Produkty jsou dětem dodávány zdarma, bez finančního příspěvku rodičů. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, balené ovocné a zeleninové šťávy a ovocné protlaky, které neobsahují konzervanty ani přidaný cukr, sladidla, sůl či tuky.
Naše škola je zapojena do operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST podporovaným evropským sociálním fondem, EU a MŠMT. Díky tomuto programu jsme získali finanční prostředky na zlepšení podmínek pro vzdělávání.

21. března
NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLÁČKŮ VE ŠKOLE