Den matek

V pátek 15. května se v sále obecního úřadu v Mašovicích sešli žáci naší základní školy nejen se svými maminkami, aby jim svým vystoupením poděkovali za jejich každodenní lásku a starostlivost.

Během příjemného podvečera vystoupily děti prvního ročníku s pásmem básniček, divadýlkem Kuřátko a obilí a tanečkem mazurka, děvčata z druhého ročníku zatančila se stuhou, děti z druhé třídy zahrály krátké divadlo na téma Florianovy básně Jak si pejsek šlapal na jazyk a žáci čtvrtého a pátého ročníku vystoupili s dramatizací pohádkového příběhu O bílé kočičí princezně a pohádky Samuila Maršaka Budka.

Sváteční program obohatilo také vystoupení pěveckého kroužku a hra dětí na hudební nástroje.

Na závěr večera děti předaly svým maminkám malé dárečky, které si pro ně v hodinách pracovních činností připravily.

Celý večer se dětem vydařil a my věříme, že maminkám jejich vystoupení udělalo radost.