Den s Policií ČR

Nejprve svou perfektní práci předvedli psovodi se služebními psy. Za pronásledování a zadržení pachatele, hledání vystřelených nábojů sklidili velký potlesk.

Jako v akčním filmu to vypadalo, když znenadání přijela zásahová jednotka se speciálně vycvičenými policisty a zneškodnila zvlášť nebezpečné zločince.

Mohli jsme si prohlédnout policejní vozidla, do všech si sednout, vzít do ruky zbraň, vyzkoušet vesty, helmy a policistů se na cokoli zeptat. Jejich ochota věnovat se nám byla obdivuhodná.

Ještě nesmíme zapomenout, že práce policistů je těsně spjata s prací záchranné služby. I zde bylo možno si vyzkoušet, jak postupovat při záchraně zraněného.

Na závěr jsme si vypracovali vědomostní kvíz a také dostali spoustu zajímavých a poučných dárečků.

Více zde: http://stranky-tridy-1-a1.webnode.cz/nase-aktivity/navsteva-policie-cr/

V pátek 22. září dopoledne jsme se vydali do areálu Policie ČR a využili lákavého pozvání od por. Mgr. Lenky Drahokoupilové, kterou již známe z různých preventivních programů.
Nejprve svou práci předvedli psovodi se služebními psy. Sklidili bouřlivý potlesk nejenom za ukázku pronásledování a zadržení pachatele, ale i hledání vystřelených nábojů.
Práce policistů je těsně spjata s prací záchranné služby. I zde bylo možno si vyzkoušet, jak postupovat při záchraně zraněného.
Část dne jsme také strávili v Gránickém údolí. Nejvíce nás zaujala vyřezávaná zvířata, jak můžete vidět na fotografiích.
Užili jsme si společně příjemné dopoledne a na vlastní oči jsme zhlédli to, o čem při různých preventivních programech slýcháme.

mkmfkfPáteční den jsme strávili v areálu Policie ČR a využili lákavého pozvání od por. Mgr. Lenky Drahokoupilové, kterou již známe z různých preventivních programů, kdy za námi osobně dochází do školy, vypráví o práci policistů a různé policejní příběhy. Tentokrát bylo možno vše zhlédnout na vlastní oči.