Logická olympiáda 2016

Mensa ČR již devátým rokem pořádá soutěž Logická olympiáda. Jejím cílem je doplnit nabídku oborových olympiád o soutěž zaměřenou na logiku. Soutěž samotná nevychází jen ze znalostí nabytých při školní docházce, ale podporuje samostatné myšlení účastníků. Je určena pro následující kategorie soutěžících:

Kategorie A1: žáci 1. ročníku základních škol (1. třída)
Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (2. – 5. třída)
Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií a obdobných středních škol, tj. např. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií)
Kategorie C: studenti všech druhů středních škol v denním studiu, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

Každý soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz pouze pod svým emailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, a dále může vyplnit online test nominačního kola. Registrace probíhá do 30. září 2016. Rádi bychom požádali především rodiče mladších dětí o spolupráci a pomoc s registrací dítěte z domu, protože je potřeba, aby rodič či zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže, případně zapůjčil dítěti svůj emailový účet.

Logická olympiáda probíhá ve třech kolech. Pro kategorii MŠ a A1 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo) a výstupem bude informace o umístění/pořadí. Ve vybraných okresech budou pro nejlepší z kategorie MŠ organizována partnerem soutěže prezenční okresní kola.

Základní kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.

Základní kolo pro
kategorii A: žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. – 7. října 2016
kategorii A1: žáci první třídy ZŠ proběhne ve dnech 22. – 28. října 2016

Krajská kola pro kategorii A, B, C se uskuteční v pátek 4. listopadu 2016 v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 28. listopadu 2016 v Míčovně Pražského hradu.

Dětem, které navštěvují naši školu a které baví matematika, logické příklady, hádanky a rébusy rozdáme v následujících dnech potřebné informace a návod k registraci.

Děkujeme za spolupráci.