Login

Skupinová práce prvňáků a druháků

Skupinová práce prvňáků a druhákůProtože stránky jednotlivých tříd navštěvují především "spádoví" žáci a jejich rodiče, byla by škoda se občas nepochlubit i zde, na společném školním prostoru, co se v jednotlivých třídách děje.
Pojďme si tedy nyní přečíst o posledním z mnoha zajímavých projektů, které probíhají u prvňáků a druháků :-)
Po celý týden probíhal společný projekt 1. a 2. ročníku - Naše Zoo. Projekt byl zaměřený na práci s odborným textem. Druháci nejprve porovnávali dva texty (kočka a lev), vyhledávali klíčová slova, podle kterých pak samostatně vypravovali o zvířeti, které si vybrali. Následovala tvorba vět na návodné otázky. Tentokrát měli odpovídat na téma péče o domácího mazlíčka. Nakonec si vybrali jednoho živočicha ze Zoo, kterého ve větách písemně popsali podle připravené osnovy.

Prvňáčci nejprve dostali plánek Zoo, kde luštili názvy zvířat, procházeli zahradu tak, aby viděli všechna zvířata. Jedno zvíře pak vybrali, vyhledali o něm informace v dětské encyklopedii a sestavili mu vizitku. Následovalo hledání rozstříhaných názvů živočichů po škole, jejich sestavování, čtení a následné umístění do Zoo, se stavbou kotců a ohrad pomohli už i druháci.

Více je ke zhlédnutí i k přečtení ná stránkách třídy (Třída I.):

http://skola-masovice-trida1.webnode.cz/Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

V pondělí 29. 6. a
v úterý 30. 6. je ŘEDITELSKÉ VOLNO
obrázek
V pátek 26. června předáváme vysvědčení. Slavnostní zakonční školního roku proběhne bez přítomnosti rodičů za účasti pana starosty v 7:45 hodin.
Home škola Mašovice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy