Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu :-)

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu :-)Blíží se nám prázdniny, ve škole už to stěží můžeme vydržet, a proto jsme se všichni nemohli dočkat úterý, kdy jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do Jaroměřic nad Rokytnou.

A čímpak že jsme cestovali? Vláčkem kolejáčkem.
Byl to pro nás moc pěkný zážitek, i když se našli tací, kteří své telefony neodložili ani tam. Naštěstí máme pár uvědomělých dětí, které ostatní upozorňovaly, ať si nekazí krásný průjezd krajinou a koukají se raději z okna. (Díky, Šimone! :-)).

Cesta ubíhala naprosto podle plánu a po zhruba hodince jsme dorazili na místo. Dlužno tedy říct, že ne tak úplně. Vlak nám z pochopitelných důvodů nezastavil až před zámkem, takže jsme ty avizované dva kilometry museli ušlapat pěkně po svých. Ale co! Počasí nám přálo a cesta nám velmi rychle uběhla. K zámečku to zvládli všichni!

V zámecké zahradě jsme byli rozděleni do menších skupinek a prošli jsme si připravená stanoviště. Nejvíce nás bavil petanque. Když jsme si všichni všechno vyzkoušeli a snědli jsme svačinky čítající housky, řízky i buchty (děkujeme, maminky!), vydali jsme se do prostor zámku, kde na nás čekalo divadlo. Po úvodních rozpacích s nedostatkem židliček na nás nastoupili loutkoherci z divadelního souboru "Já to jsem", kteří nám bravurně zahráli pohádku na motivy italského autora Carola Collodiho Pinocchio. Báječně jsme se bavili.
Více o souboru zde: http://www.jatojsem.cz/

Po pohádce už nás čekala trocha té historie v podobě výkladu při obhlídce zámeckého interiéru. To už jsme se bavili trochu méně, ale zajímavé to bylo, to zase ano!

A co by to bylo za výlet, kdyby nebyla zmrzlina a nenakoupili jsme suvenýry? Samozřejmě jsme stihli obojí. Ani nám nevadilo, že na vlak budeme muset šlapat zase pěšky.

Takže na závěr malé hodnocení!
Výlet se nám vydařil, přálo nám počasí, zhlédli jsme zábavnou pohádku plnou písniček a vtipných hlášek, navštívili jsme velmi pěkný zámek, který máme takřka "za humny" a byla by škoda o něm nevědět, projeli jsme se vlakem (kdy se nám to zase poštěstí?), nikdo se nám neztratil, prošli jsme se na čerstvém vzduchu a užili si spoustu legrace. Teď už jen ty prázdniny! :-)