Položek: 231-240 z celkem: 315   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky zábavným činnostním učením, při kterém si prakticky osahaly pro mnohé abstraktní jednotky probíraných veličin. Celý týden se zaměřovaly na jednotky délky, hmotnosti, času, objemu, teploty a rychlosti. V hodinách matematiky vážily, odhadovaly, porovnávaly, odměřovaly, přelévaly a hodnotily svoje tipy. Tato činnost všechny děti velmi bavila a věřím, že si z ní odnesly přesně ty znalosti, které v následujícím půlroce budou potřebovat při výpočtech i převodech jednotek.

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky zábavným činnostním učením, při kterém si prakticky osahaly pro mnohé abstraktní jednotky probíraných veličin. Celý týden se zaměřovaly na jednotky delky, hmotnosti, času, objemu, teploty a rychlosti. V hodinách matematiky vážily, odhadovaly, porovnávaly, odměřovaly, přelévaly a hodnotily svoje tipy. Tato činoost všechny děti velmi bavila a věřím, že si z ní odnesly přesně ty znalosti, které v následujícím půlroce budou potřebovat při výpočtech i převodech jednotek.

Zvířecí karneval ve školní družině

Krátce před jarními prázdninami proběhlo ve školní družině zábavné odpoledne, při kterém se děti proměnily ve zvířátka, aby si spolu zatančily a zasoutěžily. Jak to na našem karnevalu vypadapalo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Zápis do 1. ročníku

Dne 2.2.2016 proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku, ke kterému přišlo 11 dětí. Z tohoto počtu u dvou dětí požádali rodiče o odklad školní docházky, zapsáno jich je tedy na školní rok 2016/17 devět. Na zápis také dohlížela paní inspektorka z Krajského inspektorátu v Brně, p. Mgr. Ptáčková, jelikož na škole v této době probíhalo inspekční šetření. Konstatovala, že mašovická škola vytvořila rovné podmínky pro přijímání žáků k základnímu vzdělávání. Zápis probíhal formou rozhovoru s dítětem, děti plnily úkoly z oblasti jazykových, matematických i všeobecných dovedností, v závěru kreslily postavu. Ze zápisu si děti také odnesly dárek, který vyráběli žáci ve školní družině.

Přehled plánovaných školních akcí na březen, duben a květen

BŘEZEN

17. – 23. 3.Barevný týden

Žáci přijdou v tyto dny v barvě dle plánu. Před Velikonočními prázdninami proběhne vyhodnocení nejlepších tříd.

Čtvrtek 17. 3. –červená

Pátek 18. 3. – žlutá

Pondělí 21. 3. – modrá

Úterý 22. 3. – zelená

Středa 23. 3. - vzorovaná (proužek, puntík nebo kostka)

22. březnaVelikonoční dílna pro děti.

Proběhne v úterý od 12:00 do 14:30 hodin. Děti budou pracovat ve skupinách. Jednotlivé učitelky dětem dají případný seznam věcí, které budou na dílnu potřebovat (vyfouknutá vajíčka, proutky atd.)

24. 3. – 28. 3. – Velikonoční prázdniny

Matematická soutěž KLOKAN – proběhne v průběhu měsíce března v hodinách matematiky

DUBEN

1. dubnaPěvecká soutěž DOREMI

Tradiční soutěž ve zpěvu proběhne od 16 hodin v sále OÚ v Mašovicích za účasti široké veřejnosti a odborné poroty. Těšíme se na Vás!

4. dubnaDivadlo ve Znojmě: O čarodějné krčmě

Společný odjezd ve 12:30 hodin, návrat kolem 15:30 hodin ke škole.

5. dubnaPřednáška pro žáky 4. a 5. ročníku na téma Zneužívání návykových látek v průběhu 4. vyučovací hodiny

18. dubnaSběr papíru

Akce se zúčastní žáci 2. až 5. ročníku od 8 do 10 hodin v obci Mašovice.

19. dubnaRodičovské schůzky od 16:00 hodin do 17:30 hodin.

29. dubna – Začíná plavání pro žáky 3. a 4. ročníku

KVĚTEN

5. května – Preventivní program Kamarád pro 4. a 5. ročníky v Centru volného času ve Znojmě

13. května – Vystoupení pro maminky v sále OÚ v Mašovicích od 16:30 hodin.

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden pečlivě připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Na tuto akci se děti velmi těší!

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Ma akci se děti velmi těší!

Sportovní kroužek

Sportovní kroužekOd úterý 9. února bude pro děti otevřen Sportovní kroužek s paní Veškrnovou. Kroužek bude probíhat každé úterý od 14 hodin do 15 hodin. Přihlášení dítěte do kroužku prosím potvrďte písemně do deníčku.

Masopust

MasopustV sobotu dne 6. února 2016 se bude konat masopustní průvod obcí.
Sraz masek a harmonikáře bude v 9:00 u obecního úřadu, předpokládaný konec akce bude kolem
15. hodiny v hospůdce U Cvrčka u bytovky. Prosíme rodiče, aby děti byly teple oblečeny a aby sehnali dětem masky. Budeme rádi, když se akce zúčastní i přespolní děti, uvítáme mezi sebou rodiče či ostatní občany.