Položek: 1-10 z celkem: 27   začátekzačátekna poslední stranu  

Aktuálně z naší školy

Výuka 4. a 5. ročníku od 1. března 2021

Všichni žáci 4. a 5. ročníku mají rozpis vyučování na následující týden v osobním chatu v Teams. Prosím, zkontrolujte.

Stravování v průběhu distanční výuky

Prosíme rodiče, kteří by měli zájem o odebírání obědů ze školní jídelny v průběhu distančního vzdělávání, aby telefonicky kontaktovali vedoucí školní jídelny, paní Auerovou.
V případě, že se sejde alespoň 10 zájemců o stravování, školní jídelna by obědy zajistila.

Provoz školy od 1. března 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200 (dostupné ZDE), kterým se nad rámec dosavadních opatření: 

ZAKAZUJE OSOBNÍ PŘÍTOMNOST žáků 1. a 2. ročníků základní školy a žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně s žáky 1. nebo 2. ročníků.


Všechny naše děti budou vzdělávány distančním způsobem v prostředí Microsoft Teams. Třídní učitelky si zákonné zástupce dětí obešlou emailem a předají jim rozvrhy online vyučování a potřebné informace.

Anglický jazyk

Pár slov o angličtině

Výuku cizích jazyků na naší škole bereme velmi vážně. Anglický jazyk se děti začínají učit již v prvním ročníku. Vztah k cizímu jazyku si žáci budují nejprve především prostřednictvím her, písniček a nejrůznějších jednoduchých říkadel. Postupně přibývá více a více slovní zásoby a děti se začínají orientovat v gramatice, aby byly schopné komunikovat v reálných situacích: v obchodě, v restauraci, ve městě, s kamarády nebo například při cestování. Velký důraz klademe především na vzájemnou konverzaci, a to již od útlého věku dětí. Projektová činnost je nedílnou součástí výuky anglického jazyka na naší škole, stejně tak nácvik anglického divadla, který si užívají jak děti, tak vyučující.  V letošním školním roce jsou tyto aktivity bohužel značně omezeny distančním vzděláváním.

Přesto ani v době vzdálené výuky děti nezahálejí. Žáci 4. i 5. ročníku angličtinu pravidelně poctivě procvičují třikrát týdně při online výuce, konverzují, trénují poslech i čtení a své znalosti ověřují při online kvízech. Také zpracovávají nejrůznější projekty, ve kterých uplatňují jak své nabyté jazykové znalosti, tak své dovednosti počítačové.

Níže naleznete ukázku projektů dětí 4. ročníku. Ty teď online probírají 4. lekci At the ZOO v učebnici Happy Street 2. Na tento projekt se většinou děti ve škole velmi těší, protože společně vytvářejí tu nejlepší ZOO na světě. Vybírají zvířata, popisují je, umisťují pomocí předložkových vazeb na konkrétní místo a nakonec natočí video, ve kterém svou zoo anglicky představí. Bohužel o společné kreativní a tvořivé práci si letos můžeme nechat pouze zdát, proto děti zpracovaly doma alespoň první část projektu - základní popis oblíbeného zvířete. 

Ještě níže naleznete milou vzpomínku na to, jak vypadala práce na stejném projektu před 5 lety u nás na škole. Mrkněte :-)

Já když na to přijde, tak i projektuji. Projektuji dobře, projektuji rád.

Parafrází slavné scény z filmu Anděl na horách bychom Vám chtěli představit únorovou projektovou činnost dětí v anglickém jazyce.  K čemu vlastně slouží takový projekt?Nejde jen o líbivý výraz pro ...
Více informací

Předávání vysvědčení

Předávání vysvědčeníPředávání pololetního vysvědčení proběhne ve čtvrtek 28. ledna.

Děti 1. až 3. ročníku vysvědčení dostanou v průběhu 4. vyučovací hodiny, do té doby probíhá výuka dle rozvrhu.

Žáci 4. až 5. ročníku si vysvědčení vyzvednou osobně v budově školy v době od 10:30 do 11:45 hodin.

Online výuka 5. ročníku se ve čtvrtek z důvodu předávání vysvědčení mladším žákům nekoná.

V pátek 29. ledna jsou pololetní prázdniny, online výuka není.

Výuka od 4. ledna, rodičovské schůzky

Vážení rodiče,

z důvodu nařízení vlády bude vyučování od 4. ledna probíhat pro 1., 2. a 3. ročníky prezenčně ve škole, žáci 4. a 5. ročníku se budou vzdělávat distančně podle rozvrhu, který naleznete níže.

Zároveň berte, prosím, na vědomí, že plánované rodičovské schůzky nebudou z výše uvedených důvodů probíhat fyzicky v budově školy, ale do 12. ledna obdržítě písemný přehled hodnocení emailem od svých třídních učitelek. V případě nutnosti se domluvíte na individuální konzultaci telefonicky, nebo emailem.

Děkujeme za pochopení.

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

Vážení rodiče,

z nařízení vlády bude bohužel posledním vyučovacím dnem v letošním roce pátek 18. prosince. Od pondělí zůstávají děti doma na prodloužených vánočních prázdninách. O předvánočních třídních besídkách se dozvíte od třídních učitelek Vašich dětí.

Položek: 1-10 z celkem: 27   začátekzačátekna poslední stranu  

Nástěnka

obrázek
22. - 26. února
JARNÍ PRÁZDNINY
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy