Položek: 11-20 z celkem: 25   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Aktuálně z naší školy

Návštěva Jihomoravského muzea

Poslední lednový den jsme se celá škola vydali ranními autobusy do Znojma, abychom navštívili znojemské muzeum. Vždy se těšíme, protože místní expozice má dětem co nabídnout. I tentokrát nás čekaly ...

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníkuZápis do 1. ročníku proběhne na ZŠ v Mašovicích den 2. dubna 2024 od 13:30 do 17:00 hodin.

Bruslení

BrusleníV pondělí 22. ledna jsme se vydali zpestřit si hodiny tělesné výchovy na Městské kluziště ve Znojmě. Děti vytáhly brusle a oteplováky a rozhodly se ohromit své vyučující svým bruslařským uměním. A že se bylo na co dívat. Bruslení dopředu, dozadu, piruety, otočky, občas i chvíle na zemi..., nic nám nemohlo zkazit radost z pohybu na čerstvém vzduchu. Počasí vyšlo parádně a my máme největší radost z toho, že se nám podařilo rozbruslit všechny děti. I ty, které stály na bruslích poprvé v životě.
Celá akce byla financována z šablony I z OP JAK.

Krásné Vánoce

Krásné VánoceZávěr školního roku jsme prožili pohodově a stylově.
S dětmi jsme si zajeli do znojemského kina na pohádku Korunní princ a prošli si adventní trhy ve městě.
Poslední školní den tohoto roku jsme oslavili ve třídách nad talíři cukroví a nejrůznějších dobrot, které dětem připravily maminky. Děti si rozdaly dárečky a nakonec se všichni společně sešli u školního stromečku, kde na ně čekal bohatý Ježíšek ze školní družiny. Zazpívali jsme si společně pár koled, popřáli si krásné a veselé Vánoce a teď už hurá domů a vyhlížet Ježíška.
Krásné Vánoce nám všem a těšíme se 3. ledna v novém roce!

Vánoční besídka

Stalo se již mnohaletou milou tradicí, že se každý rok pár dní před Vánocemi setkávají žáci, učitelky, rodiče a přátelé školy v sále OÚ v Mašovicích při příležitosti vánoční besídky, na které vystupují děti naší školy s pásmem básniček, tanečků, pohádek a písniček. Nejinak tomu bylo i letos.

V zaplněném sále se co chvíli rozezníval potlesk, kterým diváci oceňovali vystupující děti. Prvňáčči s druháky předvedli pásmo s názvem Martin zaspal, na který navázal gymnasticko - baletní taneček vloček. Žáci třetího až pátého ročníku poté zahráli pohádku Mrazík, která sklidila velký úspěch nejenom za množství textu, který se žáci museli naučit, ale také za výborný divadelní projev všech dětí. Příjemnou vánoční atmosféru podtrhlo ještě vystoupení pěveckého kroužku s množstvím sólově zpívajících dětí i dvojhlasých úprav písniček.

V letošním roce byl součástí vánoční besídky také vánoční jarmark, na kterém si občané Mašovic mohli zakoupit výrobky dětí naší školy, ale také zaměstnanců nebo rodičů dětí. Výtěžek z celé akce bude použit na nákup pomůcek.

Vystoupení žáků naší školy si užily také děti mateřské školy v Bezkově, které se na nás přijely jako každý rok podívat v pátek ráno před odpolední besídkou.

Na fotografie z besídky se můžete podívat na následujícím odkaze:

Video z vystoupení dětí si můžete stáhnout zde:

Závěrem bychom všem rádi popřáli krásné a pohodové Vánoce a do nového roku především pevné zdraví a radost ze života v okruhu vašich blízkých.

Kouzelník

KouzelníkJako již tradičně, pár dní před Vánocemi nás navštívil kouzelník se svou asistentkou, aby nám předvedli mnoho kouzel, nad kterými dětem zůstávala hlava stát. Bravo!

Tvořílci

TvořílciDěti z kroužku Tvořílci vám všem přejí krásné a pohodové Vánoce!

MŠ Bezkov

Předškoláčci ve škole

Předškoláčci ve školeVe čvrtek 21. března nás navštívili budoucí prvňáčci z MŠ v Bezkově. Zúčastnili se hodiny v prvním ročníku a předvedli, jak moc šikovní jsou.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Důležité informace ŠD

Upozorňujeme rodiče, že od 15. 11. do odvolání bude z provozních důvodů příchod dětí do ranní družiny hlavním vchodem. Ranní družina bude po tuto dobu fungovat v učebně 1. ročníku (dole).