Položek: 41-49 z celkem: 49   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředkonec

Aktuálně z naší školy

DEUTSCHER TAG

26.10. 2021
DEUTSCHER TAG Někteří z vás mají ještě v živé paměti projektový den English day, který na naší škole proběhl před dvěma lety. Od té doby jsme čelili nepříznivé covidové situaci a dlouho plánovaný Deutscher Tag, neboli německý den, přišel na řadu až letos v říjnu před podzimními prázdninami.

I letošní projektový den bychom rádi uvedli parafrází oblíbené hlášky z filmu Anděl na horách:

Já když na to přijdu, tak i projektuji. Projektuji dobře, projektuji rád.

A protože ...

Vážení rodiče,

vzhledem ke zvýšenému výskytu respiračních onemocnění ve škole bychom vás chtěli požádat, abyste viditelně nachlazené děti nechali pro jistotu do uzdravení doma a neposílali je do školy. Zabráníme tak pozdější velké absenci dětí při výuce,
v uzavřeném třídním kolektivu se nám virózy a jiné infekce velmi rychle šíří.

Pokud bude dítě přítomno vyučování viditelně nemocné, jsme nuceni vás kontaktovat a požadovat jeho odvoz. Výjimku mají děti s potvrzením z alergologie.

Děkujeme za spolupráci.

PODZIMNÍ AKCE VE ŠKOLE

6. 10. SBĚR PAPÍRU V OBCI – 2. - 5. ročník, 7:45 - 9:30 hodin, poté výuka

11. 10. DRAKIÁDA - v případě vhodného počasí proběhne od 12:00 do 13:30 hodin.

18. - 21. 10. vydlabávání dýní v rámci pracovních činností

22. 10. DÝŇOVÁ STEZKA v obci

24. 10. VYSTOUPENÍ NA DNI SENIORŮ v Mašovicích - 14:00 hodin, vybraní žáci

25. 10. celoškolní celodenní projekt NĚMECKÝ DEN

9. 11. RODIČOVSKÉ SCHŮZKY- 16:00 hodin ve třídách

PLAVECKÝ VÝCVIK

PLAVECKÝ VÝCVIKOd 7. září navštěvují žáci 4. a 5. ročníku základní plavecký výcvik v městských lázních ve Znojmě. Vynahrazující si tak předchozí roky, během kterých se kvůli mimořádným vládním opatřením nemohli plavání účastnit.

Informace k testování 1. září

Dle nařízení vlády budou před nástupem do školy dne 1. září testováni žáci 2. až 5. ročníku.
Testování proběhne v prostorách víceúčelového hřiště stejným způsobem jako v loňském školním roce, děti mohou chodit postupně od 7:15 hodin tak, aby stihly zahájení v 8:00 hodin.

Výjimku z testování mají děti, které mají dokončené očkování, nebo prodělaly v posledních 180 dnech onemocnění covid-19.

O dalších termínech testování budete informování prostřednictvím třídních učitelek ve středu 1. září.

V případě jakýchkoliv dotazů prosím kontaktujte ředitelku školy, nebo svoji třídní paní učitelku.

Děkujeme.

Zahájení školního roku

Zahájení školního rokuVážení rodiče, milí žáci!

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne ve středu 1. září v tělocvičně školy  v 8:00 hodin.
Následně budeme pokračovat ve třídách zhruba do  9 hodin, poté budou žáci odcházet domů.

Ve čtvrtek a v pátek budou končit všechny ročníky v 11:25 hodin, v tyto dny už bude v provozu školní jídelna s družinou.

Všechny důležité informace dostanou děti od svých učitelek ve středu 1. září.

Těšíme se na vás!

Kolektiv ZŠ Mašovice

JUMP

V případě chladného počasí (sněhu) prosím kontrolujte, zda mají děti do školy zateplené kalhoty, šálu, čepici, rukavice. Děkujeme.
POLOLETNÍ PRÁZDNINY
pátek 3. února