Položek: 1-10 z celkem: 66   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Aktuálně z naší školy

Výlet do Babiččina údolí

Výlet do Babiččina údolíBabička od Boženy Němcové.

Kdo z dospělých by ji neznal?

S pohádkami Boženy Němcové se děti potkávají již od nejútlejšího věku. Také ve škole se jejím pohádkám nemůžeme vyhnout. Mladší děti se s upravenými texty seznamují již od druhého ročníku, starší čtvrťáci se potom poprvé v literární výchově začtou do Babičky a dozvídají se o Starém bělidle, Barunce, Sultánovi i Tyrlovi.

A aby si děti to, co čtou a číst jednou budou, uměly lépe představit, rozhodli jsme se do Ratibořic, kde se děj nejznámější knihy Boženy Němcové odehrává, podívat osobně.

Nebudeme si nic nalhávat, cesta byla dlouhá a úmorná! Na palubě našeho autobusu ale naštěstí již od šesté hodiny ranní panovala výborná nálada a čilý ruch. Pokud paní učitelky předpokládaly, že děti cestu tam prospí, velmi se mýlily. 
 
Kolem desáté hodiny jsme dorazili šťastně do cíle, kde následovalo rychlé občerstvení. Záhy si nás převzala paní průvodkyně v dobovém kostýmu, aby nás provedla pohádkovým okruhem od ratibořického zámku ke Starému bělidlu, splavu a zpět. Děti po cestě plnily úkoly, které je nakonec zavedly k pokladu. 

Ve mlýně, který se v knize také nezřídka objevuje, jsme pojedli vynikající domácí koláčky a děti si nakoupily suvenýry, bez nichž, jak všichni víme, není výlet dobrým výletem.

Z Ratibořic jsme se odpoledne ještě přesunuli do České Skalice. Tam jsme navštívili školu, kterou navštěvovala skutečná Barbora Panklová - neboli Božena Němcová. Pro děti bylo velmi zajímavé srovnání dnešní školy se školou, ve které se učily děti před dvěma sty lety. Některé děti poprvé viděly rákosku, kalamář, olůvko na psaní nebo tzv. kohoutek, což byla malinká destička, na kterou děti psaly.

Krátce po třetí hodině odpolední jsme vyrazili k domovu, opět za neunavitelného hlaholu dětí. A aby nám cesta lépe utíkala, vytáhl pan učitel kytaru a za zpěvu písniček Není nutno, Kozel, Hej gorale a dalších jsme postupně projeli Pardubice, Chrudim, Velké Meziříčí a Třebíč, abychom všechny děti bezpečně krátce po sedmé hodině večer předali rodičům u mašovické školy.

Na závěr povídání bychom chtěli pochválit všechny děti za to, jak bezvadně zvládly náročnou, dlouhou cestu, a také za bezproblémové chování během celého programu. 

Také děkujeme MŠMT za poskytnuté finanční prostředky, díky kterým jsme celý program mohli realizovat.


Zápis z jednání Školské rady

Školská rada dne 17.5.2023

 

Program: 1) Volba předsedy Školské rady (navržena Mgr. Vlaďka Neubauerová)

                  2) Od září změna člena Školské rady (z 2. místa voleb Petra Moučková)

                3) Informace o probíhajícím projektu Šablony III: Polytechnická výchova (závěrečná monitorovací zpráva, výjezd do Babiččina údolí)

               4) Projekt Šablony I: informace o podané žádosti, výši prostředků pro základní školu a družinu, účel

               5) ŠVP – 3. verze Tvořivé rodinné školy – změny v digitálních kompetencích a v novém pojetí předmětu Informatika, výše financí na nákup pokročilých digitálních učebních prostředků

                  6) Rozbor dotazníkového šetření k vlastnímu hodnocení školy

                  7) Akce tohoto školního roku – proběhlé i očekávané

                  8) Příprava nového školního roku, třídy, třídní učitelé, zaměření

 

Přítomni:  Mgr. Růžena Bětíková, ředitelka ZŠ

                   Martina Pelánová, starostka Obce Mašovice

                   Mgr. Vlaďka Neubauerová, volený zástupce učitelů

                   Mgr. Kateřina Sochorová, volený zástupce rodičů

                   Petra Moučková

Preventivní program s Policií ČR

Preventivní program s Policií ČR

Ve čtvrtek 18. května se žáci 4. a 5. ročníku vydali do Znojma na Policii ČR, kde se konal Den otevřených dveří. Zde děti se zájmem zhlédly techniku, výzbroj i výstroj policistů. Viděly zásahovou jednotku v akci, ukázku výcviku a zákroku psovodů. Nejvíce je však zaujali policisté na koních. I přes chladné počasí si to děti užily.

Nejrychlejší plavci naší školy

V pondělí 15. května proběhla v rámci plaveckého výcviku soutěž o nejrychlejší plavce. Naši třeťáci, čtvrťáci a páťáci poměřili své síly s kamarády z Dyjákovic na trase 25m. Mašovice zvítězily ...

EXKURZE DO POHOŘELIC

V pátek 28. 4. jsme všichni vyrazili na exkurzi do Rybníkářství Pohořelice. Seznámili jsme se zde nejen s chovem kaprů, ale i jiných ryb. Viděli jsme okrasné čínské kapry, jesetery a dokonce velkého ...

ČARODĚJNICE

Ve čtvrtek 27. 4. odpoledne se družina nesla ve znamení čarodějnic. Na děti čekaly čarodějnické zkoušky, za jejichž složení obdržely Čarodějnické osvědčení. Děti musely například vymyslet kouzelný ...

Den Země ve třídě II

Den Země ve třídě II Středu 19. dubna nestrávili žáci druhého a třetího ročníku v přírodě, což by bylo ideální, přesto celé vyučování věnovali naší Zemi a všemu, co ji aktuálně trápí. Během projektového dne se děti ...

Velikonoce

VelikonoceI my v družině jsme se poctivě připravovali na svátky jara - Velikonoce. Tvořili jsme různé velikonoční či jarní dekorace a zdobili jimi školu i své domovy. Zkoušeli jsme nové techniky jako třeba barvení krepovým papírem nebo zapouštění do klovatiny. Pod rukama nám vznikali rozliční zajíčci, motýli, ovečky, kuřátka a především veselá barevná vajíčka. Věříme, že jste si Velikonoce náležitě užili.

Druhé vydáni školního časopisu MAŠÁČEK

Školní časopis

Školní časopisV letošním školním roce funguje na naší škole nově kroužek Školní časopis. Navštěvují jej šikovné děti od 1. až do 5. ročníku. Postupně se učíme tvořit obsah časopisu, upravovat text, pracovat se zdroji, používat grafy, vést rozhovor, vyhledávat na internetu, zabýváme se stylistikou a v neposlední řadě spolupracujeme.
Výše si můžete prohlédnout naše druhé vydání.
Příjemné čtení.
Vaši redaktoři.Položek: 1-10 z celkem: 66   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Nástěnka

obrázek
DEN DĚTÍ
Čtvrtek 1. června v družině
obrázek
FOCENÍ
Pátek 2. června
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy