Akce školní družiny

Předvánoční družina

V pondělí 6. 12. se v družině uskutečnil Mikulášský karneval. Děti se změnily ve spoustu andílků a čertíků a užily si různé hry a soutěže. Chybět samozřejmě nemohly ani sladké odměny. Kromě karnevalu si v družině užíváme i mnoho dalších věcí. Využíváme sněhovou nadílku, která nikdy nezklame. Také se věnujeme předvánočnímu tvoření, abychom byli připraveni a ukrátili si čekání na nejkrásnější svátky roku.

Družinový karneval

Ve středu 2. 3. proběhl v družině Maškarní karneval. Akce se zúčastnilo spoustu krásných masek, jako třeba myslivec, beruška, námořník, Batman, kouzelník, břišní tanečnice a další. Všichni se dobře bavili a pěkně soutěžili i tančili. Na závěr nechyběl bonbónový déšť a odměny za soutěže. Už se těšíme na další akci.

Družinové vyrábění

I v družině čas kvapí a Vánoce se blíží. Sotva jsme dokončili dárečky pro naše seniory, už máme plno práce s tvořením nejrůznějších vánočních ozdob a dekorací. Nesmíme však zapomenout ani na Mikuláše, takže vyrábíme papírové čertíky, Mikuláše a andílky. Také nás moc baví čertovské pohádky a omalovánky, u kterých si zase trochu odpočineme. Zkrátka nejen maminky mají před Vánoci plno práce. My už se však také moc těšíme a přípravy si užíváme. Všem bychom chtěli popřát pokud možno klidný advent, veselé a pohodové Vánoce a do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti.

DRUŽINOVÁ KARNEVAL

Ve středu 15. 2. proběhl v družině Masopustní karneval. Sešlo se spoustu krásných masek jako třeba
Anna a Elsa, kostlivec, lupič, Batman, vlk, drak, dokonce i místní vodník a včelař. Zahráli jsme si
spoustu her a také jsme se naučili nový tanec. Na závěr nechyběl bonbónový déšť a sladké odměny za
masky a soutěže. Všichni jsme si užili veselé odpoledne a budeme se těšit zase na nějaké další.

DRUŽINOVÝ KARNEVAL

Velikonoce

VelikonoceI my v družině jsme se poctivě připravovali na svátky jara - Velikonoce. Tvořili jsme různé velikonoční či jarní dekorace a zdobili jimi školu i své domovy. Zkoušeli jsme nové techniky jako třeba barvení krepovým papírem nebo zapouštění do klovatiny. Pod rukama nám vznikali rozliční zajíčci, motýli, ovečky, kuřátka a především veselá barevná vajíčka. Věříme, že jste si Velikonoce náležitě užili.

ČARODĚJNICE

Ve čtvrtek 27. 4. odpoledne se družina nesla ve znamení čarodějnic. Na děti čekaly čarodějnické zkoušky, za jejichž složení obdržely Čarodějnické osvědčení. Děti musely například vymyslet kouzelný ...

Den dětí v družině

Čtvrtek 1. června v družině samozřejmě patřil oslavám Mezinárodního dne dětí. A jak jinak oslavit tento svátek, než hrami. Na dvoře jsme měli hned několik stanovišť, kde si děti vyzkoušely své dovednosti a šikovnost. Tak třeba projít určitou trasu s míčkem na pálce nemusí být tak jednoduché, jak se může zdát. Nebo dostat bez pomoci rukou do skleničky klíč, uvázaný za zády, také stojí jisté úsilí. Také děti házely míčky na cíl, přefukovaly míček na vodě, přenášely vodu a testovaly svou hbitost a důvtip na dalších stanovištích. Za splnění sbíraly děti razítka, za která potom dostaly malý balíček dobrot. Na závěr jsme si všichni dali zmrzlinu a spokojeně mohli jít domů. Už se těšíme na další Dětský den.

ĆARODĚJNICKÉ ODPOLEDNE V DRUŽINĚ
29. dubna od 12:30 hodin