Projektové vyučování Zdravá strava

V pátek 24. října si žáci 2. a 3. ročníku uspořádali projektový den na téma Zdravá výživa. Trval celé 4 vyučovací hodiny a procházel všemi vyučovacími předměty.

O zdravé výživě jsme si popovídali v hodině českého jazyka, ve čtení jsme si přečetli zajímavé články a sestavili jsme výživovou pyramidu, v prvouce jsme popsali ideální jídelníček, v matematice jsme vyplnili anketu a všechny naše vědomosti jsme zúročili při závěrečném projektu, na kterém děti pracovaly ve skupinkách a vyvěsily si jej na nějaký čas ve třídě. Na vítězný jídelníček, který si žáci demokraticky zvolili v hodině prvouky, se mohly děti těšit v následujícím týdnu v jídelně, kde se ho ujala paní Zdeňka Auerová. Všichni jsme si moc pochutnali.

V. Sajtlová

DEN ZEMĚ