Login

Archiv

Organizace výuky od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,

v následujících dnech Vás budou kontaktovat třídní učitelky dětí, aby Vás seznámily s oraganizací vyučování od 25. května 2020. Níže naleznete Výtah z Manuálu MŠMT a dokumenty Organizace nástupu do školy, Oznámení rodičů o účasti dítěte v prezenční výuce a Čestné prohlášení. 
Prosíme, abyste si vše důkladně pročetli a dále postupovali podle instrukcí třídních učitelek. 

Děkujeme!


Možnosti domácího procvičování učiva

Vážení rodiče,


děti mohou učivo procvičovat online i na následujících stránkách:

NOVÁ ŠKOLA1. https://www.nns.cz/blog/2. Online cvičení (sloupec na levé straně)3. Zadat ...
Více informací

Organizace domácí výuky během vyhlášeného nouzového stavu

Vážení rodiče,
 
níže si prosím přečtěte informace, které se týkají organizace domácí výuky během vyhlášeného nouzového stavu:
 
1. Výuka bude probíhat formou domácí přípravy. Vyučující Vám budou k dispozici on-line prostřednictvím svých třídních webových  stránek, mailu nebo telefonu.

2. Vyučující starších žáků (3. - 5. ročníku) budou zadávat žákům domácí přípravu z daného předmětu formou odkazů na učebnice, pracovní sešity,  online výukové aplikace apod. Některé domácí úlohy budou mít pouze informativní charakter, na některé bude vyučující očekávat elektronickou odpověď. Ke všemu budou učitelé pochopitelně poskytovat konzultace v případě nutnosti vybraným komunikačním kanálem (telefon, e-mail). Učivo je rozplánováno vždy na týden po jednotlivých dnech. Vyučující 1. a 2. ročníku je s rodiči dohodnuta na online výuce.

3. Prosíme tímto rodiče, aby v tomto nelehkém období kladli co možná nejvyšší důraz na kontrolu práce a přípravy svých dětí dle zadaných úkolů, aby pak následný přechod na běžnou výuku byl co nejméně problematický a s co nejmenším časovým skluzem.

4. Na stránkách školy a  tříd budete mít odkazy a manuál k používání zpřístupněných webových stránek, na kterých si děti mohou učivo procvičovat.

5. Jednotlivé paní učitelky Vám mohou odeslat pracovní listy pro děti k domácímu procvičování. Každá vyučující si své rodiče obešle emailem. V případě, že nemáte možnost si materiál vytisknout, dohodne se s Vámi vyučující na možnostech předání.

6. Provoz školy pro osobní navštěvu je možný po dohodě emailem nebo telefonicky. 

Vyučující jsou Vám k dispozici na těchto emailových adresách:

zsmasovice@email.cz - paní ředitelka Bětíková
v.sajtlova@gmail.com
Kurkova.Ilona@seznam.cz
kocianova.masovice@seznam.cz

Organizace výuky během mimořádných opatření

Vážení rodiče, 

od pondělí 16. března bude na stránkách jednotlivých tříd aktualizováno učivo na domácí samostudium na jednotlivé dny. Velmi Vás prosíme o součinnost a podporu při domácí přípravě děti. K dispozici jsou Vám také telefonické a emailové kontakty jednotlivých vyučujících, se kterými společně projednáváme další kroky. 

Jakmile obdržíme oficiální informace o dalším výhledu jednotlivých opatření, budeme Vás okamžitě informovat.

Děkujeme.

Mimořádná opatření

Vážení rodiče,

od zítřka 11. 3. 2020 je naše škola z nařízení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha z preventivních důvodů uzavřena až do odvolání.
Veškeré podrobnosti byly sděleny telefonicky, prosíme, abyste průběžně kontrolovali stránky školy a stránky tříd, na které vkládáme aktuální informace a přehled učiva.

Zároveň jsou Vám učitelé k dispozici na svých telefonních číslech a emailech. 

Plánované březnové akce jsou z výše uvedených důvodů zrušeny, o ostatních akcích budete včas informováni třídními učitelkami Vašich dětí.

Ti rodiče, kteří budou potřebovat pro svého zaměstnavatele potvrzení o ošetřování člena rodiny, v tomto případě dítěte do 10 let, si mohou pro potvrzení přijít do školy po dohodě s paní ředitelkou. Prosím o kontakt buďto telefonicky, nebo na email zsmasovice@email.cz.

Děkujeme.

Mgr. Bětíková

Plánované akce

12. března

Můj volný čas a já – preventivní program v SVČ ve Znojmě pro 4. ročník - Zrušeno!

19. března

DOREMI, 16:00 hodin v sále OÚ v Mašovicích - Zrušeno!

30. března – 3. dubna

Barevný týden

1. dubna

Zápis do prvních tříd, 13:30 – 16:30 hodin

15. dubna

Divadlo Znojmo

17. dubna

Plavání 3. a 4. ročníku (začátek kurzu)

21. dubna

Sběr papíru v obci, první dvě vyučovací hodiny

4. května

3D kino - výukový program

20. května

Divadlo Znojmo

21. května

Besídka pro maminky, 16:30 hodin v sále OÚ

1. června

Návštěva představení ZUŠ Hrušovany nad Jevišovkou: Čaroděj ze země Oz. Jedou přihlášení žáci.


 

Bruslení

BrusleníKdyž nejde zima k nám, musíme jít zimě naproti. 
Kde jsou ty časy, kdy jsme v rámci tělesné výchovy chodívali bruslit na zamrzlý mašovický rybník. 
Poslední roky nám zima bohužel nepřeje, proto jsme se rozhodli, že si za ledovým povrchem zajedeme do Znojma. 
Odpolední akci na kluzišti si děti velmi užily a pokud bude příležitost, zase se ji rádi zopakujeme.

Mikuláš

MikulášVe čtvrtek 6. prosince nechodil v Mašovicích a okolí Mikuláš s čerty jenom v podvečer, ale zavítal v průběhu vyučování také k nám do školy. A nepřišel s prázdnou. Kromě Knihy hříchů měl pro každého žáčka přichystaný balíček s ovocem a sladkostmi, které si děti musely zasloužit básničkou nebo písničkou. Čertovský rej pokračoval ještě v odpolední družině, ve které si děti užily pod maskami spoustu legrace.
Na závěr děkujeme všem páťákům za skvěle připravenou dopolední akci!

PLÁNOVANÉ ŘÍJNOVÉ AKCE

PLÁNOVANÉ ŘÍJNOVÉ AKCE

2. 10. DRAKIÁDA

Podle počasí vyjdeme po 4. vyučovací hodině. Konec akce ve 13:30 hodin.

8. 10.
SBĚR PAPÍRU

1. a 2. vyuč. hod. Prosíme místní o zapůjčení ručních vozíků.

15. 10. DÝŇOVÁ DÍLNA

Učíme se pouze 3 vyučovací hodiny. Předpokládaný konec kolem 13. hodiny. Dýně zajistí škola.

18. 10. DÝŇOVÁ STEZKA

Sraz v 18:30 hodin u školy.

21. 10. PŘEDNÁŠKA O PRAVĚKU 

1. a 2. ročník první vyučovací hodinu, ostatní druhou vyučovací hodinu. Přednáška proběhne ve škole.

28. – 30. 10.  PODZIMNÍ PRÁZDNINY

31. 10., 1. 11. ŘEDITELSKÉ VOLNO

Začátek školního roku

Začátek školního roku

  Již se stalo tradicí uvítání školního roku a našich nejmladších spolužáků za účasti pana starosty MVDr. Libora Jurky. Letos s ním přišla uvítat prvňáčky i p. místostarostka. Z Mašovic se mezi školáky zařadila Emma Veselá  a  Jakub Mrňa, z Podmolí  Šimon Heger a Matěj Raška, z Lukova pak Barbora Tesařová. Ve škole je celkem 43 žáků, z Mašovic 23, z Podmolí  4, z Bezkova  11, z Lukova  4 a z Horního Břečkova 1 žák. Činnost školy je v letošním roce zaměřena na “ Krajinu mého domova“, k tomuto tématu bude směřovat i většina projektů, které budou v letošním školním roce na škole probíhat. Pro žáky jsou v nabídce také kroužky – pěvecký, rukodělný, sportovní, gymnastika a také nepovinné předměty - náboženství a němčina. Přeji všem dětem hodně úspěchů, učitelům i rodičům pevné nervy!

O projektu OVOCE DO ŠKOL jsme zde už nedávno mluvili.


Na úplný závěr školního roku si děti v rámci tohoto projektu mohly o svačinové přestávce vychutnat nejrůznější tvrdé i měkké sýry, které jim paní kuchařky připravily jako obložené talíře.

Po sýrech se jenom zaprášilo a nutno podotknout, že chutnalo i dětem, které sýry jinak nevyhledávají.

DĚKUJEME!!

ÚSPĚCH NA PLAVECKÝCH ZÁVODECH

Velkého úspěchu dosáhl žák mašovické školy Jakub Komzák na plaveckých závodech, které se konaly ve čtvrtek 20. června v prostorách znojemského plaveckého bazénu. 

Tam se sešlo 148 žáků ze 30 škol znojemského okresu, aby poměřili své síly a schopnosti v plavání na 25 metrové délce.

Jakub soutěžil v kategorii žáků narozených v roce 2009.

Časem 17,3s za sebou s přehledem nechal všech 28 soutěžících a vyplaval si úžasnou zlatou medaili.

Kubovi gratulujeme a přejeme mu spoustu dalších úspěchů nejenom v plavání!

Pozdrav z výletu

Pozdrav z výletuKonec školního roku se nám raketově blíží a my jsme si ten úplný závěr ještě zpříjemnili pondělní návštěvou jihlavské ZOO. Většina dětí už ji sice někdy v minulosti s rodiči navštívila, přesto jsme si celý den mezi zvířaty užili. Přálo nám i počasí, vyzkoušeli jsme si spoustu atrakcí, nakoupili suvenýry a přejedli se zmrzliny. Teď už nás čeká pouze tradiční miniolympiáda a návštěva znojemského divadla, a potom už hurá na prádniny!

Školní výlet

Školní výletDen po DO-RE-MI, v pátek 29. března, jsme se vydali na školní výlet do Brna.

Letos jsme vsadili na dřívější termín, a dobře jsme udělali. Nejenže nám počasí velmi přálo, ale stihli jsme také zhlédnout velkolepou výstavu s názvem TITANIC, která, jak již název napovídá, je věnována tomuto nezapomenutelnému a na svou dobu těžko uvěřitelnému fenoménu.

Do prostoru Pavilonu C na brněnském výstavišti jsme dorazili krátce před devátou hodinou. Samotná výstava představuje několik stovek originálních exponátů, které byly vytaženy ze dna oceánu. Mohli jsme se procházet skutečnými kajutami, salonky i částí strojovny lodi Titanic. Velmi působivý byl také pro děti dotek ledovce, možnost vyfotografování se na přídi lodi, či příběhy konkrétních cestujících na Titanicu.

Pozornost dětí v prostorách výstavy udržovala stanoviště s úkoly. Pokud byly všechny otázky zodpovězeny správně a stanoviště označena, čekala na děti na konci sladká odměna.

Po seznámení se s osudem svého času největší lodě světa jsme se přemístili o pár stovek metrů dál, kde už na nás čekala VIDA!, aneb zábavní vědecký park. Na ploše téměř 5000 m² jsme si mohli vyzkoušet 170 interaktivních exponátů, díky kterým jsme zjišťovali, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: PlanetaCivilizaceČlověkMikrosvět a Dětské science centrum.

Zúčastnili jsme se také 3D kina o podmořském světě a vzdělávací science show na téma Kola a cyklistika.

A jaký tedy v kostce náš letošní školní výlet byl?

Rozhodně zábavný, určitě poučný, nepochybně objevný, samozřejmě velmi zajímavý a bohužel krátký!

Barevný týden

Barevný týdenTento týden je na naší škole barevný, radost pohledět! Pondělí jsme vyladili do červené, úterý do modré. Ve středu se u nás všechno zelenalo, ve čtvrtek rozzářilo žlutou barvou. Pátek bude vzorovaný.
My jsme na Velikonoce připraveni. A Vy?

DO-RE-MI

DO-RE-MI

Letošní Den učitelů jsme na naší škole oslavili zpěvem.

Ve čtvrtek 28. března se ve čtyři hodiny odpoledne v sále obecního úřadu sešly děti, které rády a pěkně zpívají, aby se zúčastnily již tradiční pěvecké soutěže ve zpěvu - DO-RE-MI.

A jako obvykle, pětičlenná porota neměla vůbec lehkou práci, když musela z každé kategorie vybrat ty nejlepší zpěváky.

Nakonec porota rozhodla takto:

1. kategorie: 1. ročník

 2. kategorie: 2., 3. roč.
3. kategorie: dívky 4. a 5. roč.

4. kategorie: chlapci 4. a 5. roč

 

 1. místo: Mária Martinková – Kocúrek
 2. místo: Tereza Pelánová - Hlupáku, najdu tě
 3. místo: Lenka Paiskrová – My jsme žáci 3. B

 

        1. místo: J. Balhárková – Lásko má, já stůňu
        2. místo: Barbora Čechová – Holoubek
                       Iva Auerová - Kdyby tady byla
        3. místo: Nela Procházková – Kluci ze zámku


        1.  místo: Zdenka Doležalová – Láska na sto let
                        Alena Badinková - Hora Magura
        2.  místo: Nela Pokorná – Buchet je spousta
        3. místo:  Kateřina Maxerová – Lípa 


        1. místo: Milan Coufal - Chválím tě, země má
        2. místo: Jakub Komzák – Půlnoční
        3. místo: Matyáš Foit – Tulácký ráno
                       Jiří Maxera - Tři kříže

 

Gratulujeme mistryni ČR

Gratulujeme mistryni ČRV pátek 8. března se v Praze konalo Mistrovství ČR 2019 v aerobiku a mezinárodní turnaj Czech Aerobic open, kterého se zúčastnilo 18 států.

Žákyně druhého ročníku naší školy, Nelinka Matoušková, posbírala doslova vše, na co přišla.

 
1. místo - Mistryně ČR v kategorii NG Group ( skupina 5 dívek) 
2. místo - v kategorii NG  Trio ( skupina 3 dívek )
3. místo - single
 
Umístění v mezinárodní Czech aerobic open
2. místo - v kategorii NG Group 
3. místo - v kategorii NG  Trio

Nelince moc gratulujeme, přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů a věříme, že bude skvělou motivací pro další šikovná děvčata z mašovické školy, která získávají základy v naší gymnastice!

Akce v březnu a dubnu

   Akce v březnu a dubnu

Sobota  2. března  – masopustní  průvod obcí, občané Mašovic mívají pro děti přichystané pohoštění,  výtěžek akce bude použit na nákup školních pomůcek a odměny v soutěžích, akce bude trvat od 9:00 asi do 16:00, vítáme zapojení  i rodičů či starších sourozenců, přijďte posílit naše řady, je možnost přidat se k nám třeba jen na odpoledne!

Čtvrtek  7. března – poprvé v tomto roce florbalový kroužek15:00, pití a sportovní obuv na hřiště!

Pátek  22. březnapreventivní program pro 1.,2.,3. ročník, odjezd autobusem ráno v 7.20, návrat 11.35 (pokud žáci budou chtít jet autobusem rovnou domů, přinesou lístek  od rodičů).

Středa  27. březnadivadelní představení, odjezd autobusem ráno v 7.20 celá škola, po návratu zvláštním autobusem se učíme.

Čtvrtek  28. března – pěvecká soutěž DO-RE-MI  od 16:00 v sále OÚ Mašovice, žáky bude hodnotit porota složená z učitelů, občanů a bývalých žáků. Zveme rodiče i občany ke zhlédnutí  výkonů malých zpěváků a zpěvaček! Žáci  4. a 5. ročníku zde vystupují již tradičně s parodiemi na reklamy, které si sami připravují.

Pátek  29. března:  výlet do Brna: návštěva výstavy Titanic a dále pak science centra VIDA!, odjezd zájezdového autobusu 7:25 od školy, návrat kolem 15:00 ke škole, cena  450,- Kč (zahrnuje cestu, vstupné na obě akce, filmové představení 3D v centru VIDA!). S sebou jídlo a pití na celý den, pláštěnku, kinedryl do autobusu, sportovní oblečení a obuv. Prosíme o zaplacení  do 19. 3. Na konci školního roku plánujeme potom už jen méně finančně nákladný výlet.

Středa  3. dubnazápis do 1. ročníku od 13:30 do 15:30, pozn.: odpoledne nebude pěvecký kroužek

8. 4. - 12. 4.  - barevný velikonoční týden se soutěžemi a netradiční výukou, žáci přijdou oblečeni v příslušné barvě, Po – červená, Út- modrá, St- zelená, Čt- žlutá, Pá- vzorovaná

Pondělí  15. dubnaschůzky s rodiči (individuální pohovory od 15:00-17:00 ve třídách)

Úterý  23. dubnasběr papíru, žáci přivezou kárky, svoz papíru v obci (2.-5. ročník), sportovní oblečení, žáci 1. ročníku mají  výuku.

Pátek  26. dubna – začíná výuka plavání 3. a  4. ročníku, v případě dlouhých vlasů nutno zakoupit  koupací čepice!

Předběžně další akce:

 - interaktivní hudební pořad Radima Zemkla (termín bude upřesněn)

-  besídka ke Dni matek: čtvrtek 16. květen od 16:30

 - návštěva 2 taneční ch inscenací  žáků ZUŠ Hrušovany nad Jevišovkou  (JUMANJI, THE GREATEST SHOW) v  Mě divadle Znojmo 20. června od 11:00, vstupné 35 Kč + jízdné 10,- Kč, v případě zájmu nutno závazně nahlásit do 10. března, bývá rychle vyprodáno! Návrat žáků autobusem v 13:30.

DEN BEZ AUT

DEN BEZ AUT

Vánoční besídky ve třídách

Vánoční besídky 19.12.2018 ve třídách. Konec vyučování v 11:25 hodin, kroužky v tento den nejsou.

Pozvánka na školní akademii

Karolinka kap(ut)

Karolinka kap(ut)

Karolinka kap(ut)

 

Ve středu 18. dubna proběhl již 12. ročník legendárního běhu do kopce známý pod názvem Karolinka Kap(ut). Také naše škola vyslala své zástupce - zdatné a odvážné děti, které chtěly strávit den v přírodě, zasoutěžit si a zažít spoustu legrace.

Naši školu reprezentovalo více než 20 žáků. Nejlepšího výsledku dosáhla Nela Pokorná z 3. ročníku, která v silné konkurenci mladších dívek ze všech škol znojemského okresu obsadila krásné 2. místo.

Dařilo se také Hance Čechové z 5. ročníku, která vybojovala bronzovou medaili.

Ke krásným výsledkům gratulujeme!

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku

Ve středu 11. dubna se konal na naší škole zápis do 1. ročníku. Zápisu se zúčastnilo 7 mašovických dětí a 2 děti přespolní, 5 dívek a 4 hoši. Na rozdíl od předchozích zápisů tentokrát děti i stříhaly, řadily obrázky podle posloupnosti děje, důraz byl kladen i na zralost v oblasti zrakové diferenciace a na prostorovou orientaci, která dětem činí většinou v tomto věku největší obtíže. Všechny děti musíme pochválit, protože byly šikovné a při zápisu si vedly velmi dobře. Počet žáků na škole zůstává beze změny, protože stejný počet žáků 5. ročníku, jako je budoucích prvňáčků, bude na konci června naši školu opouštět. 

Plán akcí na závěr školního roku

 • v pátek 15. 6.: školní akademie k 111. výročí založení školy od 16:00. Téma: Jak šel čas

 • v úterý 19. 6.: 4. a 5. ročník: Komplexní program primární prevence ve SVČ Znojmo

 • čtvrtek 21. 6. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ od 8 - 16

 • od čtvrtku 21 .6. do neděle 24. 6. výstava starých školních fotografií, předmětů, pomůcek, vysvědčení v tělocvičně školy

 • čtvrtek 21. 6. 14:00 ve škole setkání s pedagogy, kteří na škole v minulosti působili

 • sobota 23. 6. fotbalové utkání  bývalých a současných žáků

 • neděle 24. 6. při pouťových slavnostech pěvecké vystoupení Mašovického pěv. souboru dospělých a taneční vystoupení dětí (odpoledne od 14:00 hodin u OÚ Mašovice), výstava výkresů žáků, možnost prohlídky školy a výstavy v tělocvičně do 18:00 – vyvrcholení oslav založení školy

 • pondělí 25. 6. odevzdávání učebnic, úklid školy

 • úterý 26. 6. školní výlet na Macochu – odjezd ráno v 7:00 !! (lanovka, vláček, punkevní jeskyně) – od května vybíráme 420,- Kč

 • středa 27. 6. miniolympiáda – sportovní den v lese

Koncert k 20. výročí Mašovického pěveckého souboru dospělých

Program dne 27.5.2018

KONCERT K 20. VÝROČÍ

MAŠOVICKÉHO PĚVECKÉHO SOUBORU DOSPĚLÝCH

 

Housle a mříž (Petr Ulrych)

Nový den (Klíč)

Křídla (Petr Ulrych)

O domově (Petr Ulrych)

Lípa (Petr Ulrych)

Pískající cikán (Spirituál kvintet)

Spinkej (John Denver)

Zvon (Petr Ulrych)

Rozpomínání (Hradišťan)

O naději (Petr Ulrych)

Zvláštní znamení (Petr Ulrych)

Musíš jít dál (Nezmaři)

Bože, ty jsi láska (křesťanská píseň)

Kamínek na dlani (Hradišťan)

Touha (Petr Ulrych)

Let it be (John Lennon)

 

Pozn.: Změna programu vyhrazena.

Karolinka Kap (ut)

Karolinka Kap (ut)Ve středu 18. dubna proběhne již 12. ročník legendárního běhu do kopce známý pod názvem Karolinka Kap(ut). Také naše škola vyšle své zástupce - zdatné a odvážné děti, které chtějí strávit den v přírodě, zasoutěžit si a zažít spoustu legrace.

Velikonoce

VelikonoceVšem dětem i jejich rodičům přejeme krásné, slunečné a pohodové Velikonoce!
Uvidíme se v úterý 3. dubna.

Zaměstnanci školy

Aktualizované informace o akcích školy

pátek 6. dubna     

Finále pěvecké soutěže DOREMI v 16:00 hodin

 

středa 11. dubna  

Zápis do 1. ročníku- 13:00 - 16:00 hodin

 

úterý 17. dubna    

Rodičovské schůzky od 16:00 hodin

 

čtvrtek 19. dubna 

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou v 8:00 hodin. Cena 50Kč

 

pátek 20. dubna   

Pro 3. a 4. ročník začíná plavecký výcvik

1., 2., 5. ročník se účastní Dne Země ve Znojmě

 

úterý 24. dubna    

Sběr papíru

 

neděle 27. května  

Koncert k 20. výročí Mašovického  pěveckého souboru dospělých ve 14:00 hodin v sále OÚ v   Mašovicích

úterý 26. června    

Školní výlet na Macochu -  odjezd v 7:00 hodin. Zde vláček, lanovka a vstup do punkevních jeskyní. Cena výletu celkem i s dopravou: 420,- Kč

 

 

Vyjmenovaná slova

Podstatnou část učiva třetího ročníku tvoří vyjmenovaná slova. Naučit se je správně používat není vůbec jednoduché a děti to stojí spoustu úsilí a trpělivosti. Paní učitelku zajímalo, jestli děti ...
Více informací

Masopust

Stalo se již tradicí, že na sklonku zimy si stejně jako naši předkové zpříjemňujeme dlouhé zimní měsíce masopustním průvodem a vydatnou hostinou. Letošní masopustní dovádění v naší obci připadlo na sobotu 10. února. Ačkoli celou vesnici sužovala touto dobou chřipka, přesto se ráno u obecního úřadu sešlo dost odvážlivců připravených tuto tradici dodržet. Mezi přítomnými maskami bychom našli jak děti, tak dospělé, z nichž mnozí zvolili rafinované převleky. A tak se o masopustu procházel obcí myslivec i hasič, bába i jeptiška, čarodějnice, zajíček, čertík a v neposlední řadě skupinka 4 šašků, kteří se pod vedením pana Březovského postarali o muziku. Dovolte mi proto, abych muzikantům i všem maskám poděkovala za snahu rozveselit dlouhý zimní a chmurný čas. Musím ale také poděkovat všem občanům, kteří nás s úsměvem a vynikajícím pohoštěním vítali na prahu svých domovů. Mnohdy si s námi zatancovali, zazpívali a nikdy nešetřili úsměvem, vlídným slovem ani štamprdličkou, uzeným či koblížky. Štědré příspěvky, které se nám podařilo vybrat, budou použity na školní pomůcky, odměny do soutěží a na uspořádání karnevalu s tombolou na konci školního roku. Děkujeme všem!

Karneval ve školní družině

Ve čtvrtek 22. 2. od 13,30 do 15,00 proběhne ve školní družině MASOPUSTNÍ KARNEVAL. Děti si přinesou libovolné masky, zahrajeme si hry, zasoutěžíme si a samozřejmě si i zatančíme. Děti, které odchází ze školy dříve a chtějí zůstat na karneval, si přinesou lístek podepsaný rodiči.

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 7. prosince se krátce po 16. hodině zaplnil nově zrekonstruovaný sál obecního úřadu v Mašovicích do posledního místečka. Děti mašovické základní školy si pro své blízké připravily různá ...
Více informací

Vystoupení dětí u rozsvěcování vánočního stromu v Mašovicích

Vystoupení dětí u rozsvěcování vánočního stromu v Mašovicích V sobotu dne 2.12.2017 se bude slavnostně rozsvěcovat v 16:00 vánoční strom v Mašovicích za obchodem, děti zde budou vystupovat se čtyřmi písněmi. Prosím, aby na místo dorazily aspoň půl hodiny předem, dostanou zde čaj, pohoštění je zajištěno. Nácvik na vystoupení bude ve čtvrtek a v pátek ráno, od 7:20 do 7: 50. Prosím, aby děti přišly do školy dříve, přespolní aby přišly hned po dojezdu autobusu.
Zpívat budou tyto děti:

Matoušková N., Balhárková J.,obě děvčata Fučíkovy, obě děti Foitovy, Bětíková S., Škrdla F., Coufal M., Martinka M., Klika J., Kliková R., Pokorná N., Badinková A. , Valová N., Holcrová T.


Plánované akce školy

26.11. vystoupení pro důchodce - žáci 1. ročníku a Mašovický pěvecký soubor dospělých při ZŠ Mašovice

2.12. v 16:00 zpívání u rozsvěcování vánočního stromu v Mašovicích – sbor dětí ZŠ

4.12. návštěva kouzelníka ve škole

5.12. návštěva divadla ve Znojmě 

5.12. mikulášská nadílka pro děti ve škole

7.12. vánoční besídka v 16:30 v sále obecního úřadu Mašovice spojená s dětským vánočním jarmarkem (prodávání výrobků žáků školy)

17.12. v 16:00 Vánoční koncert Mašovického pěv. souboru dospělých v miroslavském evangelickém kostele

18.12. od 8:00 návštěva kina Svět ve Znojmě (Kráska a zvíře), pojedeme ranním autobusem, po kině navštívíme vánoční trhy a pak v 11:20 ze Znojma jedeme linkou zpět

21.12. dárkování – děti ve třídách a poté společně celá škola u stromečku v tělocvičně

22.12. ředitelské volno

24.12. od 15:45 do 16:30 vánoční vystoupení Mašovického pěveckého souboru dospělých v kostele v Mašovicích (před bohoslužbou)

Logická olympiáda

Naše škola se stejně jako vloni zapojila do celostátní logické olympiády.

V kategorii A1 prvních ročníků se do soutěže zapojilo 1603 řešitelů. Z našich prvňáčků se nejvíce dařilo Nelince Matouškové, která se v konkurenci ostatních dětí v republice umístila na 68. místě.

V kategorii A2 druhých až pátých ročníků soutěžilo 14483 žáků. V této obrovské konkurenci si nejlépe vedl Ondra Kříž ze 4. ročníku, který se umístil na 3017. místě.

Celkově na naší škole máme 11 žáků, kteří jsou mezi 75%  nejlepších řešitelů základního kola. Gratulujeme!

Beseda s panem starostou MVDr. Liborem Jurkou

Beseda s panem starostou MVDr. Liborem Jurkou

Ve středu dne 11. 10. 2017 měli žáci 3. ročníku možnost sejít se s panem starostou obce Mašovice. V hodinách prvouky se učili o rozdílech mezi městem a vesnicí, kdo řídí obce a co bývá jejich náplní práce. Pan starosta děti mile přivítal a byl tak laskavý, že jim zodpověděl všechny otázky, které se týkaly jak historie tak i současnosti. Žáci mu také přinesli ukázat, jak by si představovali znak obce. Děkujeme panu starostovi, že si v tak nabitém programu udělal na nás čas.

Den s Policií ČR

Páteční den jsme strávili v areálu Policie ČR a využili lákavého pozvání od por. Mgr. Lenky Drahokoupilové, kterou již známe z různých preventivních programů, kdy za námi osobně dochází do školy, ...
Více informací

Lesní den

Jeden zářijový pátek se celá naše škola vydala do přírody. Děti z druhého až pátého ročníku vyběhly do lesa, kde měly připravenou trasu s různými přírodovědnými úkoly. Žáci byli rozděleni do ...
Více informací

Organizace začátku školního roku

Organizace začátku školního roku

 

4. 9. - zahájení školního roku v 8:00 hodin v tělocvičně školy

5. 9. - 4 vyučovací hodiny, třídnické práce

6. 9. - 4 vyučovací hodiny, výuka dle rozvrhu

7. - 8. 9. - vyučování dle rozvrhu

15. 9. - konec vyučování v 11:30. Družina z důvodu probíhajícího vinobraní bude v tento den pouze do 14 hodin.V tento den proběhne Lesní den - školní akce v přírodě

26. 9. -
sběr papíru v obci

Režim školy je následujícící:

 

Příchod žáků do školy: 7.30 h

Příprava na vyučování: 7.30 h – 7.45 h

 

1. vyučovací hodina: 7.45 h – 8.30 h

2. vyučovací hodina: 8.40 h – 9.25 h

3. vyučovací hodina: 9.45 h - 10.30 h

4. vyučovací hodina: 10.40 h – 11.25 h

5. vyučovací hodina: 11.35 h – 12.20 h

Vzpomínka na karneval

Přejeme všem dětem i jejich rodičům krásné prázdniny!

Přejeme všem dětem i jejich rodičům krásné prázdniny!

Plavecký kurz

Plavecký kurz

Naše škola již po mnoho let spolupracuje s plaveckou školou AQUA START pana Mgr. Bedřicha Dabergera ve Znojmě, která zajišťuje plaveckou výuku pro žáky 3. a 4. ročníku.
I v letošním školním roce jezdíme každý pátek do plavání. Zkušení a milí instruktoři zde učí děti základním plaveckým způsobům, správnému dýchání, správné poloze těla a zásadám bezpečného pobytu ve vodním prostředí. V každém turnusu probíhá minimálně jedna zábavná hodina při hudbě, žáci hrají různé hry a soutěže. Po celou dobu kurzu používají děti obrovskou spoustu pomůcek. Na závěr kurzu si všichni otestují své plavecké schopnosti a pokroky.
Týmu pana Dabergera patří naše obrovské poděkování, děti se na každý pátek velmi těší a s přibývajícími odplavanými hodinami je na dětech znát obrovský pokrok nejenom ve vztahu k vodě samotné, ale také v plaveckém stylu.

Fotogalerie

Třeťáci "cestovali" do Rakouska

Na konci května jsme konečně našli vhodný termín k pokračování v naší krasojízdě po Evropě.Tentokrát jsme zavítali do země vídeňských řízků, valčíku, lyžování a v neposlední řadě nádhedné alpské ...
Více informací

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu :-)

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu :-) Blíží se nám prázdniny, ve škole už to stěží můžeme vydržet, a proto jsme se všichni nemohli dočkat úterý, kdy jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do Jaroměřic nad Rokytnou.

A ...
Více informací

Den dětí ve školní družině

Den dětí ve školní družiněVe čtvrtek 1. června v den našeho největšího svátku se soutěžilo, cvičilo a běhalo, ale hlavně hodně smálo a vyhrávalo! Více na fotografiích.

Sdělení školní družiny

Prosíme všechny rodiče, aby děti do odpolední družiny vybavili na tyto horké a slunečné dny kšiltovkou, opalovacím krémem a vhodným oblečením. Všechny děti musí mít láhev na pití. Děkujeme.

Na skok ve vlastivědě

Na skok ve vlastivědě Masaryk, Štefánik, Beneš.... My v pátém ročníku víme, kdo jsou, čím byli, kdy žili a jak ovlivnili naše dějiny. Umíme si představit těžký život lidí za první světové války, vojáků v legiích i dětí ...
Více informací

Na skok ve vlastivědě

Na skok ve vlastivědě Masaryk, Štefánik, Beneš.... My ve čtvrtém a pátém ročníku víme, kdo jsou, čím byli, kdy žili a jak ovlivnili naše dějiny. Umíme si představit těžký život lidí za první světové války, vojáků v ...
Více informací

Zaměřeno na maminky

Druhou květnovou neděli slaví maminky svůj svátek a nezapomněli jsme na něj ani my u nás ve škole. V pracovních činnostech jsme sázeli květiny, šili srdíčka, vyráběli papírové kytice a přívěsky, ve ...
Více informací

Pozor, divadlo!

Ve středu 17. května jedeme do divadla. Odjezd ranními autobusy, návrat v průběhu 3. vyučovací hodiny.

Krátké ohlédnutí za DO RE MI

Krátké ohlédnutí za DO RE MIVe čtvrtek 6. dubna  se v sále OÚ v Mašovicích sešli přátelé dobré hudby, aby podpořili své děti, kamarády, spoužáky, vnuky a vnučky při tradičním pěveckém klání o nejlepší zpěváky naší školy.
Děti se na svá vystoupení poctivě připravovaly a bylo to znát. Porota neměla, stejně jako vloni, vůbec jednoduchou práci. Nakonec se shodla na tom, že nejlepšími zpěváky pro tento rok se stali Adina Foitová z 1. ročníku, Milan Coufal, Nela Pokorná a Jakub Komzák z 2. ročníku, Šimon Čech a aTaťána Holcrová, kteří soutěžili v kategorii 3. a 4. ročník, a Jana Coufalová, která zvítězila mezi páťáky.
Všem dětem gratulujeme!

Informace k výletu

Informace k výletu

Školní výlet

   Dne 6.6.2017 pojedeme vlakem v 6:59 ze Znojma na výlet do Jaroměřic nad Rokytnou na zámek. Na Jaroměřickém zámku děti zhlédnou kromě prostor zámku  i divadelní představení a zúčastní se řemeslných dílen.  Sraz žáků bude v 6:40 na vlakovém nádraží ve Znojmě, příjezd opět vlakem ze směru  Okříšky  14:47 na znojemské nádraží. Pokud si nevyzvednete dítě na znojemském nádraží, žáci mají možnost pokračovat autobusem v 15:00 směr Čížov a dopravit se tímto spojem domů, paní ředitelka s nimi pojede. Cena výletu je 260,- Kč, pokud žák pojede domů linkou v 15:00, musí mít u sebe peníze i na dopravu ze Znojma! Výlet zaplaťte u p. ředitelky do 16.5.2017.

Na výlet si s sebou žáci vezmou:

 • pohodlnou turistickou obuv /půjdeme asi 2 km pěšky/

 • sportovní oblečení, pokrývku hlavy

 • pláštěnku do batůžku – nepřipouštíme místo pláštěnky deštník!!!

 • jídlo a pití na celý den, pití v uzavíratelné láhvi

 • kapesné

 • ofocenou zdravotní kartičku

Jarní tvoření ve škole

Jarní tvoření ve školeMáte rádi jaro?
U nás ve škole už se teplých jarních dnů nemůžeme dočkat. Od února měníme sněhuláky a zimní krajinky za rozkvetlé tulipány, sněženky a okna s osázenými truhlíky. Čekání na Velikonoce jsme si zpříjemnili na tradičních velikonočních dílnách, při kterých děti zužitkovaly plastové láhve, které posloužily jako květy tulipánů, vyrobily si zapichovacího zajíčka, ozdobily vajíčka a připravily velikonoční pohoštění.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOCE!

Tvořivé Velikonoce v muzeu

Tvořivé Velikonoce v muzeuV předvelikonoční pondělí se všichni žáci naší školy vydali do Jihomoravského muzea ve Znojmě, kde se zúčastnili vzdělávacího programu věnovanému přicházejícím svátkům jara. Děti se dozvěděly vše důležité, co by o Velikonocích vědět měly, prošly si výstavu o Magdaleně Dobromile Rettigové a zjistily souvislosti mezi vystavenými exponáty a vajíčkem, které patří mezi nejdůležitější velikonoční symboly. Na závěr si všichni ozdobili vajíčko netradiční technikou obtiskávání barev a zasadili si společně osení. Vydařené dopoledne jsme zakončili u znojemské rotundy a na velikonočních trzích ve městě.

Úspěchy Mašovického pěveckého souboru

V neděli 10. ledna Mašovický pěvecký soubor dospělých hostoval se svým programem 15ti  písní v Miroslavi před téměř zaplněným kostelem návštěvníků. Vystoupení bylo velmi zdařilé, na konci programu ...
Více informací

Dopravní hřiště

Dopravní hřištěVe čtvrtek 30. března se dvůr naší školy na tři hodiny proměnil v rušnou silnici plnou křižovatek, kruhových objezdů, semaforů a dopravního značení. Děti dostaly kontrastní vesty a zasedly za motorová autíčka. Prakticky si vyzkoušely různé situace v silničním provozu z pozice řidiče, ale také chodce. Ti nejšikovnější žáci si vyzkoušeli práci dopravní policie a své spolužáky sami upozorňovali na dopravní přestupky, kterých se dopustili. Celý program byl velmi zábavný, interaktivní, prakticky zaměřený a rozhodně přínosný. Lektoři se poctivě věnovali každému jednomu žáku zvlášť, aby zásady bezpečného provozu na komunikacích pochopili úplně všichni.

Úspěch na recitační soutěži

V úterý 28. března jsme vyslali tři nejlepší recitátory naší školy do oblastního kola soutěže dětských recitátorů. V první kategorii soutěžili Julie Korcová z druhého ročníku s básní Ivana Jirouse - ...
Více informací

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Proč zvolit právě mašovickou školu?   - rodinné prostředí, přátelské klima školy, zkušený tým učitelů, individuální spolupráce učitelů s rodiči - nulový výskyt nežádoucích forem chování (šikana, ...
Více informací

Matematický klokan

Žáci naší školy se zapojili do soutěže Matematický klokan, kterou pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v ...
Více informací

Pokusy ve 3. ročníku

Pokusy ve 3. ročníku

V rámci hodiny prvouky měli žáci 3. ročníku možnost prakticky zkoumat vlastnosti soli a cukru, a to jak chuť, rozpustnost obou látek, tak vzhled před a po zahřátí a následnou karamelizaci cukru. 

Při probírání učiva prvouky o vzduchu si žáci také ověřili, že nejen živé organizmy potřebují ke svému životu kyslík. K pokusu potřebovali jen svíčku a nehořlavé nádoby. Svíčku zapálili a umístili pod nádobu, po chvíli plamen svíčky spotřeboval kyslík a zhasl. Pokusem zjistili, že kyslík je nezbytný i pro hoření.


MED aneb My English Diary

Na začátku školního roku si páťáci v hodině angličtiny založili deníky, do kterých si zapisují různá konverzační témata a snaží se využít všechno, co umí, aby popsali sebe, své kamarády, spolužáky, ...
Více informací

Plánované akce školy

 9. 3. - akce ve Středisku volného času Znojmo pro žáky 4. a 5. ročníku (8:00 - 12:00 hodin)
13. 3. - začínají týdenní jarní prázdniny
20. 3. - matematický KLOKAN, děti budou psát v hodinách matematiky

30. 3. - dopravní výchova na dvoře školy od 9:30 - 10:30 - 1. a 2. ročník, 10:30 - 11:30 - 3. až 5. ročník
 3. 4. - zápis do 1. ročníku od 13:00 hodin
 6. 4. - pěvecká soutěž DO-RE-MI v sále OÚ od 16:30 hodin
10. 4. - edukační velikonoční program Znojemského muzea pro všechny ročníky
11. 4. - velikonoční dílny v rámci odpoledního vyučování
19. 4. - rodičovské schůzky od 16 hodin
25. 4. - Sběr papíru v obci
26. 4. - Divadlo Znojmo, Ať žijí strašidla
od 28. 4. začíná plavecký výcvik pro 3. a 4. ročník
26. 5. - vzdělávací program o ilustrátorech a ilustracích. Proběhne ve škole. 
  6. 6. - školní výlet do Jaroměřic nad Rokytnou

Program Jihomoravského muzea

Na začátku března se žáci 3. až 5. ročníku zúčastnili edukačního programu Znojemský peníz. Jednalo se o vzdělávací program s výtvarnou dílnou k expozici Mince zemí Koruny české, ve kterém žáci ...
Více informací

Program Jihomoravského muzea

Program Jihomoravského muzea

Na začátku března se žáci 3. až 5. ročníku zúčastnili edukačního programu Znojemský peníz. Jednalo se o vzdělávací program s výtvarnou dílnou k expozici Mince zemí Koruny české, ve kterém žáci získali základní přehled o historii mincovního platidla na našem území a jeho vývoji. Ve výtvarné části si žáci prostřednictvím pracovního listu vědomosti o procesu výroby mincí zopakovali a na závěr si každý na památku vyrazil repliku znojemské mince.

Po skončení edukačního programu si žáci měli možnost prohlédnout výstavu o vývoji cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren v Českých zemích.

Masopust 2017

Jaký byl?
Veselý, barevný, zábavný, nápaditý, voněl po čerstvě usmažených koblížcích a díky muzikantům byl slyšet široko daleko. Děkujeme všem za milé přijetí a pohoštění a dětem za vytrvalost a nápaditost při maskování. Účast byla letos hojná.

Já když na to přijde, tak i projektuji. Projektuji dobře, projektuji rád.

Parafrází slavné scény z filmu Anděl na horách bychom Vám chtěli představit únorovou projektovou činnost dětí v anglickém jazyce.  K čemu vlastně slouží takový projekt?Nejde jen o líbivý výraz pro ...
Více informací

Pozor! Změna!

Vážení rodiče a přátelé školy!

Z důvodu nemoci harmonikáře jsme nuceni přesunout plánovaný sobotní masopustní průvod obcí na páteční odpoledne.
Sraz všech masek bude v pátek 24. února před školou ve 14:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Chystáme se na masopust

Chystáme se na masopustŽidi, slamění, klibny, klauni, pozvánky, blížící se družinový karneval... Chystáme se poctivě  :-)

Skupinová práce prvňáků a druháků

Protože stránky jednotlivých tříd navštěvují především "spádoví" žáci a jejich rodiče, byla by škoda se občas nepochlubit i zde, na společném školním prostoru, co se v jednotlivých třídách děje.
Více informací

Cesta kolem světa pokračuje

Tentokrát jsme zavítali do Itálie.
Někteří z nás tam už skutečně byli, někteří tušili, kde se Itálie nachází, všichni znali slavná italská auta Ferrari nebo Lamborghini, většina někdy v životě ...
Více informací

We speak English every day

Hlásíme se opět ze třetí třídy, abychom se s Vámi podělili o to, jak se nám daří v angličtině.
Během prvního pololetí jsme se toho dost naučili. Zvládli jsme natrénovat anglické divadlo o ...
Více informací

Projekt masopust

Projekt masopust

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás požádali o spolupráci při našem únorovém projektu Masopust. V rámci tohoto projektu se žáci 1. stupně dozvědí zajímavosti o tomto lidovém zvyku, naučí se zpívat masopustní písničky a vyrobí si nejrůznější masopustní pomůcky. Vyvrcholením bude masopustní průvod masek. Ten se uskuteční v sobotu  25. února v Mašovicích. Vycházet budeme v 9 hodin od základní školy a postupně budeme procházet obcí. Předpokládaný konec celé akce bude kolem 15:30 hodin. Vás rodiče prosíme o spolupráci při výrobě masek. Ve škole budeme s dětmi vyrábět různé květiny, věnečky, mávátka apod. Vás žádáme, abyste dětem pomohli s masopustní maskou.

Mělo by se jednat o tradiční veselé masopustní masky. Pro lepší inspiraci uvádíme několik příkladů: jakákoliv zvířátka, kominíci, turci, kašpárci a klauni, vodníci a jiné pohádkové postavy, strašáci, smrtky, babky s nůší i bez ní, nevěsty a ženichové, cikáni apod. Při výrobě, zakoupení nebo vypůjčení masky mějte, prosím, na paměti, že děti se budou pohybovat venku, musí tedy být pod maskou teple oblečené.

Děkujeme za spolupráci!

 

Plánované akce školy

31. 1. - předávání pololetního vysvědčení, konec vyučování v 11:30 hodin. Odpolední výuka odpadá, bude pouze gymnastický kroužek jako náhrada za čtvrtek 19. 1.  (od 11:45 - 12:30)
3. 2.   - jednodenní pololetní prázdniny
25. 2. - masopustní průvod obcí od 9:00 do cca 15:30 hodin.
9. 3.   - akce ve Středisku volného času Znojmo pro žáky 4. a 5. ročníku (8:00 - 12:00 hodin)
13. 3. - začínají jarní prázdniny
30. 3. - dopravní výchova na dvoře školy (přesný rozpis bude včas upřesněn)

Vánoční besídka

Po Vánocích děti provedly krátké ohlédnutí za tím, co se jim, myslíme, povedlo. Když měly zhodnotit, jaká tedy naše vánoční besídka byla, nejčastěji se objevovala tato hodnocení:

milá, ...
Více informací

Konzultační hodiny

V úterý 17. 1. proběhnou v naší škole konzultační hodiny. Rodiče mohou chodit po skončení odpoledního vyučování do 16:30 do jednotlivých tříd.

Divadlo Znojmo

Ve středu 11. ledna pojedeme do Znojma na divadelní představení Šípková Růženka. Odjezd jako vždy oběma ranními autobusy. Výuka bude probíhat podle rozvrhu od 3. vyučovací hodiny.

Stromeček

StromečekV úterý 20. prosince se všechny třídy sešly u školního vánočního stromečku, aby si předaly přáníčka a dárečky, zazpívaly koledy a popřály si krásné a kouzelné Vánoce. Fotogalerie z nadělování ve třídě I. (tj. u prvňáků a druháků) je ke zhlédnutí na stránkách třídy.
Věříme, že pro nás pro všechny bude letošní rok plný lásky, radosti a štěstí a budeme vždy ve zdraví s těmi, které máme rádi.

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníPoslední dny před Vánocemi byly na naší škole ve znamení vyrábění, tvoření, zdobení, vánočního cukroví a všudeznějících koled. Všechny třídy se na Vánoce připravovaly po svém. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak to šlo dětem z třetího ročníku, které vyrobily vánoční svícen, malý dáreček pro maminky a tatínky, papírovou ozdobu nebo blýskavého kapra.
Vánoční tvoření prvňáků a druháků můžete sledovat na stránce třídy I.

Výchovně vzdělávací program

Výchovně vzdělávací programV pondělí 19. prosince jsme se v dopoledních hodinách sešli v tělocvičně školy, kde jsme se v zajímavém hodinovém programu seznámili s historií, vznikem, vývojem a funkcí jednotlivých hodebních nástrojů. Pan Pavel Josef Macků, který nás seznámil se svou sbírkou nejrůznějších nástrojů, je bývalý učitel, kterého baví fyzika. Přes fyzikální zákonitosti se dostal až k hudebním nástrojům a ukázal nám, že zahrát si můžeme opravdu na cokoli. Pobavili jsme se například u hudební ukázky hrané na hadici od pračky nebo několik dřívek svázaných k sobě. Společně jsme si zazpívali za doprovodu loutny, lyry nebo například kory. Přednáška byla velmi poučná a některé z dětí se dokonce nechaly slyšet, že by se o vlastní vyrobu některého z nástrojů pokusily doma.

Hola, hola, Praha volá!

 6. prosince se nás naše hlavní město konečně dočkalo!Na plánovaný celodenní výlet do Prahy spojený s návštěvou divadla Hybernia a prohlídkou předvánoční Prahy i s jejími krásnými památkami jsme se ...
Více informací

Mikuláš

MikulášMik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čerty na guláš...
A zavítal také do mašovické školy, aby obdaroval hodné děti. A že jich v naší škole je! Někteří z nás si sice tak úplně jistí nebyli, ale všichni se ze svých hříchů dokázali vykoupit básničkou nebo písničkou. Zdravý balíček s ovocem a perníčky neminul nakonec nikoho. Jsme rádi, že do pekla nikdo nedošel, i když už tam měl namířeno :-)
Děkujeme páťákům za skvěle připravenou akci, kterou zvládli na podtrženou jedničku!

Pozvánka na Čertovský karneval

Pozvánka na Čertovský karneval

V pondělí 5. 12. od 13:45 do 15:00 proběhne v družině Čertovský karneval. Vítáme všechny malé čerty a anděly – masky čeká sladká odměna. Prosím rodiče dětí, které odchází domů dříve a chtějí se zúčastnit, aby napsali dětem zprávu do deníčku nebo na lístek.

Turistický kroužek

Turistický kroužekTuristický kroužek při ZŚ Mašovice zve děti na výlet do Znojma ve čtvrtek 17. listopadu, kdy se zúčastní Dne otevřených dveří radnice.
Sraz všech dětí je v 10:34 hodin na autobusové zastávce.
Návrat autobusem, odjezd ze Znojma, linka 817 ve 13:00 hodin.
Co vše můžeme navštívit, si přečtěte zde:
http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/den-otevrenych-dveri-radnice-znojmo-41051/

DRACI Z MAŠOVIC

Vyleť, dráčku, do oblak,
zamávej nám z výšky,
usmívej se na děti
a mašovické stříšky...

Takhle nějak by mohla vypadat básnička, která by jednoduše popisovala dění na louce ...
Více informací

Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata.... a taky vlastivědu!

Jak si vedeme ve vlastivědě a co nás baví? Čtěte: Více

28. 10. 1918

V pátek 28. 10. slavíme významný státní svátek, kdy si připomínáme 98 let ode dne vzniku samostatného československého státu. Je velmi důležité, aby si děti uvědomovaly historické souvislosti a v dnešní velmi často negativně naladěné společnosti dokázaly pojmenovat, proč jsou rády Čechy a Češkami. ...
Více informací

Podzimní tvoření

Podzimní tvořeníPodzim nás zastihl připravené. A protože i ten letošní hraje všemi barvami, ve škole kreslíme, lepíme, stříháme, počítáme úrodu, sklízíme jablka i kaštany, vítáme Halloween a vydlabáváme dýně.
Tešíme se na večerní stezce!

Třeťáci cestují po světě

Všechny třeťáky v letošním školním roce bude provázet celotřídní projektová hra Cestujeme po světě.  Na začátku školního roku dostaly děti figurky, které budou poznávat svět a sbírat vlaječky prozkoumaných států. Děti mají k dispozici mapu světa, ve které si v průběhu roku budou vybarvovat státy, ...
Více informací

My English Diary

V pátém ročníku jsme si s dětmi založili osobní deníky v angličtině. Více

English day

English day

 

Úterý 18. října se stalo dnem anglickým, a to doslova na celé naší škole.

Již od samého rána měly paní kuchařky napilno. Připravovaly nám totiž typickou anglickou snídani. Děti ochutnaly ham and eggs, toasty, cereálie, arašídové máslo, pravou pomerančovou hořkou marmeládu, skotské sušenky, octové brambůrky a samozřejmě čaj s mlékem.

 

Ve všech třídách bylo rušno. Zpívaly se anglické písničky, poslouchali se Beatles a poznáme také hymnu Velké Británie God save the Queen. Ti nejmenší zahráli a zazpívali písničku o anglickém autobuse, ti starší se dozvěděli mnoho zajímavého o Londýnském požáru nebo anglických spisovatelích. Třeťáci upekli pravé nefalšované anglické muffiny podle anglického receptu. Sestříhali jsme video, na kterém malé kuchaře můžete zhlédnout.

V matematice jsme převáděli libry na koruny a počítali vzdálenosti mezi městy. Celý den jsme završili výrobou mapy Velké Británie a červeného doubledeckeru, které nám na školní chodbě budou připomínat to nejdůležitější, co je ve Velké Británii k vidění. Žáci 4. a 5. ročníku si v hodině matematiky a přírodovědy vyhledávali zajímavé informace o Anglii (např. již zmíněné převody měny, vzdálenosti mezi městy, nejvyšší horu, nejdelší řeku atd.). Na závěr si v pracovních činnostech vytvořili magické Londýnské oko. Kromě spousty důležitých slovíček jsme si odnesli zážitky ze společné práce, při které jsme museli vyhledávat, spolupracovat a komunikovat jako praví angličtí gentlemani. Podle reakcí dětí, spokojeného pomlaskávání u snídaně a svačinky, rozesmátých tváří a hodnocení v dalších hodinách můžeme říct, že jsme si celý den užili na sto procent, a i když nás kromě typické anglické snídaně provázelo také typické anglické počasí (čti pršelo a byla mlha), English Day se povedl na podtrženou jedničku.


 

Zájezd do Prahy

Dne 6. prosince 2016 mají žáci 3.-5. ročníku naší školy možnost zúčastnit se zájezdu do Prahy. Odjezd autobusu bude v 6.05 /po příjezdu linkového autobusu/ od budovy školy v Mašovicích, příjezd ...
Více informací

Co nás čeká?

18. října - Celoškolní projektový den English Day

25. října - Dýňová stezka v 18:00 hodin

26. - 28. října - Podzimní prázdniny

1. listopadu - Drakiáda, upravíme podle počasí

8. listopadu - Rodičovské schůzky v 16:30 hodin

13. listopadu - Setkání s mašovickými důchodci v sále OÚ. Vystoupí děti 1. ročníku a pěvecký sbor.

27. listopadu - ROZSVĚCOVÁNÍ vánočního stromu v Mašovicích od 16.00  - účast pěveckého kroužku.

6. prosince
- Zájezd do Prahy na muzikál Alenka v kraji zázraků

16. prosince  - Vánoční besídka v 16:00 hodin.

Ředitelské volno vyhlašuje paní ředitelka na pátek 18. listopadu a středu 21. a čtvrtek 22. prosince. Vánoční prázniny pak začínají v pátek 23. 12.

Logická olympiáda 2016

Mensa ČR již devátým rokem pořádá soutěž Logická olympiáda. Jejím cílem je doplnit nabídku oborových olympiád o soutěž zaměřenou na logiku. Soutěž samotná nevychází jen ze znalostí nabytých při ...
Více informací

Plavání v letošním školním roce

I v letošním školním roce budou žáci 3. a 4. ročníku jezdit na jaře do plavání. Cena samotného kurzu je 600Kč, cestovné je 200Kč a pronájem bazénu je hrazen z obecních prostředků. Po ukončení kurzu dostanou děti potvrzení pro zdravotní pojišťovnu o absolvování plaveckého výcviku a rodiče si mohou nechat kurzovné od své pojišťovny proplatit.

Organizace začátku školního roku

Organizace začátku školního rokučtvrtek 1. září - 8:00 hod. - slavnostní zahájení školního roku v tělocvičně a posléze v jednotlivých třídách, odchod domů
pátek 2. září - 8:00 - 11:30 hod. - třídnické práce
týden od 5. -  9. září - výuka dle rozvrhu. Tento týden nebudou mít děti odpolední vyučování. Pondělí a úterý 4 vyučovací hodiny

Anglický jazyk ve školním roce 2016/2017

Více

Slavnostní zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního rokuSlavnostní zahájení školního roku s uvítáním prvňáčků proběhne ve čtvrtek 1. září v 8:00 hodin v tělocvičně školy za účasti pana starosty, MVDr. Libora Jurky.
TĚŠÍME SE NA VÁS!

Miniolympiáda

Miniolympiáda

V úterý 28. 6. se v naší škole konala Miniolympiáda. Naše paní učitelky připravily pro děti dopoledne v lese plné různých sportovních disciplín. Na děti čekal terénní běh, skok do dálky, sprint, hod medicinbalem a hod na cíl. Spoustu legrace si také užily při nabírání vody na čas. Všichni se vzájemně podporovali a fandili si jako správní sportovci. Počasí nám přálo a dětem se den velmi líbil. Ve středu pak proběhlo slavnostní vyhlášení, kde byli malí sportovci odměněni spoustou medailí a jiných pěkných cen. Už se těšíme na další ročník, sportu zdar.

Plavání 3. a 4. ročníku

Plavání 3. a 4. ročníkuI v letošním školním roce chodili žáci 3. a 4. ročníku plavat do znojemských městských lázní. Děti absolvovaly kurz 10 lekcí  a během školního roku se na každý pátek velmi těšily. Musíme uznat, že většina dětí plavala výborně od samého začátku, a ti, kteří se zprvu poněkud ostýchali, udělali obrovský pokrok. Hodiny byly vždy pestré a aktivní, děti si vyzkoušely záchranu tonoucího, soutěžily, tančily, hrály si s nejrůznějšími pěnovými pomůckami a pilovaly svůj plavecký styl. Z poslední hodiny plavání si všichni odnesli zasloužené mokré vysvědčení.

Školní výlet

Školní výletJedno z posledních červnových školních pondělků se všechny děti se svými učitelkami vydaly na dlouho očekávaný školní výlet do ZOO Lešná. I když nám zrovna nepřálo počasí, výlet jsme si velmi užili. Největší úspěch u dětí mělo jednoznačně krmení a hlazení rejnoků. Při této aktivitě děti prokázaly velkou odvahu a odnesly si neopakovatelný zážitek. Uvítali jsme také velmi zajímavé povídání průvodců, kteří přidali nejednu perličku ze života kotulů, chápanů, hyen nebo mravenečníků. Cesta domů probíhala v uvolněné atmosféře za doprovodu kytary a písniček.

Závěr školního roku

Závěr školního roku20. 6. - školní výlet. Odjezd po příjezdu druhé linky autobusu z Bezkova (7:25). Návrat do 17 hodin.
24. 6. - odevzdávání učebnic (2. - 5.  ročník)
25. 6. - oslavy 970. výročí vzniku obce Mašovice od 16 hodin. Sraz dětí v 15:30 u OÚ v Mašovicích. Pro děti je zajištěno občerstvení
27. 6. - vydávání učebnic
28. 6. - sportovní miniolympiáda v lese, na sebe sportovní oblečení a obuv. Akce bude trvat do 12 hodin, poté konec vyučování.
30. 6. - slavnostní ukončení školního roku v tělocvičně školy za účasti starosty obce Mašovice MVDr. Libora Jurky, je možná také účast rodičů. Konec výuky v 9:00 hodin po vydání vysvědčení.

Vystoupení k výročí založení Mašovic

Vystoupení k výročí založení MašovicV sobotu 25. června proběhnou oslavy k 970. výročí založení obce Mašovice.
Naše děti vystoupí u OÚ v Mašovicích s pásmem písniček od 16 hodin.
Děti, které dostanou lísteček, se tento den sejdou u OÚ v 15:30 hodin.
Prosíme rodiče o zajištění odvozu. Děkujeme.

TURISTICKÝ KROUŽEK

TURISTICKÝ KROUŽEKTuristický kroužek při ZŠ v Mašovicích pod vedením paní Blanky Holcrové zve malé turisty na GEOCACHING, kdy se pomocí souřadnic pokusíme najít poklad a objevit zajímavé místo v blízkosti našeho okolí. Výlet se uskuteční v neděli 5. 6. 2016. Sraz je ve 13:00 hodin u ZŠ Mašovice, návrat do 17 hodin.

Cyklovýlet

CyklovýletDne 7. 6. pojedou žáci 4. a 5. ročníku na cyklovýlet do NP Podyjí. Odjezd od školy je v 8:00 hodin, plánovaný návrat do 13:15 hodin. Škola za děti přebírá zodpovědnost po celou dobu výletu. Rodiče zodpovídají za bezpečný příjezd dítěte ke škole a návrat ze školy. Prosíme také o zajištění  bezvadného stavu kola a bezpečné cyklistické přilby. Děti si vezmou sportovní oblečení a obuv, svačinu a pití.

Holčičí párty ve školní družině

Holčičí párty ve školní družině

Ve čtvrtek 28. 4. proběhla v naší družině „Holčičí párty“. Jak už název napovídá, celé odpoledne patřilo našim slečnám a módě. Děvčata si připravila pěkné modely pro různé příležitosti. Z knihovny se pak stal salon krásy, kde se naše modelky společně líčily, česaly a strojily. Své outfity nám potom předvedly na módní přehlídce. Přestože se některé manekýnky zpočátku trochu ostýchaly, chůze po mole se jim pak tak zalíbila, že nám předvedly modelů hned několik. Porota, složená z našich chlapců, tak neměla snadný úkol. Nakonec však porotci vybrali z každé třídy nejzdařilejší model a na závěr všechny účastnice dostaly sladkou odměnu.

 

Poděkování za Den matek

Na stránkách třídy III. si můžete přečíst poděkování všem žákům 4. a 5. ročníku a jejich rodičům. Více

Naše škola s obcí žije

Naše škola s obcí žije

Jelikož se mílovými kroky blíží významné obecní jubileum, zamysleli jsme se i my u nás ve škole, jak přispíváme k příjemné atmosféře u nás v obci. A myslíme si, že se nemáme rozhodně za co stydět. Naše děti se pravidelně účastní mnoha významných obecních akcí a také nemálo vystoupení škola sama v průběhu roku chystá. Děti zpívají, tančí, hrají divadlo české i anglické a některé z nich se dokáží samy doprovodit na hudební nástroje. Během školního roku jsme potěšili rodiče, mašovické důchodce, děti v mateřské škole a spoustu občanů v Mašovicích, kteří nás rádi sledují a podporují. Na naší škole také působí Mašovický pěvecký soubor dospělých, který se již tradičně účastní mnoha kulturních akcí v Mašovicích a okolních obcích.

 

PŘEHLED VEŘENÝCH AKCÍ ŠKOLY V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE:

 

říjen

Dýňová stezka

listopad

Setkání s mašovickými seniory

 Zpívání na zahájení adventu

prosinec

Divadlo pro MŠ v Bezkově

Čertovská besídka

Vánoční koncert Mašovického pěveckého souboru dospělých

únor

Masopust

duben

Pěvecká soutěž DO RE MI

květen

Vystoupení pro maminky

červen

Vystoupení na oslavě k výročí založení obce

 

 

 

 

Pojďme si připomenout DO RE MI

Pojďme si připomenout DO RE MIVzpomínáte na soutěž DO RE MI, které se již tradičně účastní všechny děti naší školy? Víte, že se o naší škole říká, že jsme ta škola, kde každý zpívá? Byli bychom velmi rádi, kdyby nás tato pověst provázela i nadále, protože hudba je krásnou součástí našeho života a věříme, že dokáže pozitivně formovat vývoj všech dětí. Bez všech pochyb  dělá hudba život krásnější.
Pojďme si připomenout, jak to dětem na soutěži slušelo.

Za fotografie děkujeme rodičům Adama Pfeffera.

Úsměvy 2016

Úsměvy 2016V úterý 26. dubna byli naši žáci pozváni na krásnou akci Úsměvy 2016, pořádanou Oblastní charitou Znojmo. Děti 1. až 3. ročníku se ve sportovní hale setkaly s lidmi s postižením i bez postižení, zúčastnily se mnoha zábavných dílen, vylezly si na horolezeckou stěnu, prošly bludiště, nechaly se vyfotografovat a za splněné úkoly dostaly plný balíček dárečků. Protože tématem letošních Úsměvů byl film a pohádky, vydali jsme se do Znojma v různých pohádkových kostýmech, ve kterých jsme také odzpívali zahajovací písničku celé vydařené akce.
Za pozvání velmi děkujeme orgnizátorce setkání, paní Soně Foitové. Moc jsme si celé dopoledne užili!

Plánované akce na duben, květen a červen

Plánované akce na duben, květen a červen

26. 4 -  akce Oblastní charity Znojmo "Úsměvy" pro žáky 1. - 3. ročníku. Odjezd do Znojma autobusem, sraz v 7:10 hod. u školy, příjezd v 11:30 hod., vybíráme 20 Kč na autobus.

29. 4. - začíná plavání pro 3. a 4. ročník,  po návratu oběd, 4. ročník se po obědě učí /Čj – čtení/. Po dobu plaveckého výcviku bude upravený rozvrh hodin.

5. 5. - Komplexní program primární prevence ve Středisku volného času ve Znojmě  pro žáky 4. a 5. ročníku, odjezd ráno v 7:15 druhým autobusem, návrat v 11:30. Vybíráme 30 Kč za program a autobus.

12. 5. - besídka ke Dni matek od 16:30 hodin v sále OÚ Mašovice. Pozor, vystoupení dětí proběhne ve čtvrtek, z organizačních důvodů došlo k posunutí o jeden den.

23. 5. - divadlo Znojmo, odjezd ve 12:30, návrat zvláštním autobusem v 15:30 ke škole.

24. 5.   se od 9 hodin fotíme. Skupinové foto: třída, celá škola 25 Kč, jednotlivci či kamarádi 1ks/20 Kč. Je nutno zapsat počet fotek a předem donést peníze /budeme vybírat od 10. května/.

31. 5. - Ke Dni dětí pojedeme do kina na film Kniha džunglí – cena filmu bude zlevněna pro školy na 70 Kč + 20 Kč autobus, od začátku května budeme vybírat 90 Kč. Film bude pro naši školu promítán od 8:00 v kině Svět ve Znojmě.

2. 6. - taneční představení ZUŠ Hrušovany nad Jevišovkou v 11.00 ve znojemském divadle. Délka představení: 70 minut, vstupné: 30 Kč za žáka + 20 Kč na autobus. Odjezd linkou v 10:25 do Znojma. Příjezd linkovým autobusem v 13:45 ke škole. Přespolní by přijeli linkou rovnou domů. Zájemci se nahlásí do konce dubna!!

 
20. 6. pojedeme na výlet do Zoo Zlín. Odjezd v 7:20 od budovy školy, předpokládaný příjezd bude kolem 17. hodiny. Vybíráme 360,- Kč, nutno se závazně přihlásit a zaplatit do konce května.

 
V týdnu od 6. do 9. 6. se uskuteční pro žáky 4. a 5. ročníku cyklovýlet do NP Podyjí. Termín bude dle počasí upřesněn. Nutná přilba, kolo musí splňovat bezpečnostní parametry.

Módní návrháři z 2. a 4. tříd

Módní návrháři z 2. a 4. tříd

V březnu si děti 2. a 4. ročníku zahrály na módní návrháře a v hodinách pracovních činností vytvořily módní outfit podle nejnovějších trendů a podle vlastní fantazie. Použily k tomu různé kousky látek, knoflíky, jehlu a nit. Své módní kreace vystavily na nástěnce a nechaly své spolužáky ze školy rozhodnout, kdo získá titul módního návrhářského talentu naší školy. A kdo se stává vítězem?

Nejvíce se dětem líbila modelka Mia návrhářky Elišky Držmíškové.

Na druhém místě se umístil návrh kovboje Matýska Jelínka a na třetím místě skončila manekýnka Karolínka Šťastné.

Gratulujeme! :-)

Více

Znojemský slavíček

Znojemský slavíčekVe středu 13. dubna vystoupily Anička Kliková a Hanička Čechová z třetího ročníku v sále Znojemské besedy spolu s ostatními 31 dětmi z celého znojemského okresu na tradiční pěvecké soutěži Znojemský slavíček.

Anička zazpívala písničku A vy páni muzikanti a Hanka si připravila písničku V širém poli studánečka.

Přestože se dívky neprobojovaly mezi 5 nejlepších postupujících do velkého finále, zaslouží obrovskou pochvalu za krásný čistý zpěv a vzornou reprezentaci naší školy!

Děkujeme!

Výsledky pěvecké soutěže DO RE MI

Výsledky pěvecké soutěže DO RE MIV pátek na apríla se v sále OÚ v Mašovicích sešlo neuvěřitelných 42 dětí z naší školy, aby potěšily oči i uši svých rodičů, babiček, kamarádů a odborné poroty. Celá soutěž se nesla v uvolněné atmosféře, žáci se navzájem podporovali a porota pečlivě hodnotila jejich zpěv a vystupování.
Velikou pochvalu mají všechny děti, které sebraly odvahu a před plným sálem předvedly, co si poctivě natrénovaly.
Porota neměla vůbec lehkou práci, ale nakonec se shodla na těchto výsledcích:

 

1. ročník

písnička

1. místo

Milan Coufal
Filip Škrdla
Jakub Komzák – Cena poroty

Vyletěla holubička
Já mám koně
If you´re happy

2. místo

Nela Pokorná
Andrea Motáčková

Žabička zelená
Když se zamiluje kůň

3. místo

Alena Badinková
Julie Korcová

Pod naším okýnkem
Brejličky

 

2. ročník

 

1. místo

Matyáš Foit

Černé oči

2. místo

Amálie Rašková
Jan Hřebeský

Kukačka kuká
Mravenci

3. místo

Zdeňka Doležalová

Ó řebíčku zahradnický

 

3. ročník

 

1. místo

Anna Kliková
Hana Čechová – Cena poroty

A vy páni muzikanti
My Bonnie

2. místo

Šimon Čech

Princezna ze mlejna

3. místo

Táňa Holcrová

Láska na sto let

 

4. ročník

 

1. místo

Jana Coufalová

Říkej mi táto

2. místo

Jan Klika

Doney Gal

3. místo

Vladimír Havlíček

Tři citrónky

 

5. ročník

 

1. místo

Martin Čech
Adam Pfeffer

Náměšť
Tři kříže

2. místo

Kristýna Skácelová
Hana Radová

Ty a já
Kukačka kuká
3. místo

Michal Šťáva

Pověste ho vejš


Všem dětem velmi gratulujeme k pěkným pěveckým výkonům a děkujeme za umělecké zpříjemnění pátečního odpoledne!

Projektové dny u prvňáčků

Co se dělo u prvňáčků a jaké strávily děti únorové a březnové dny ve škole, se můžete podívat v kolonce třídy - Třída I., pod informacemi o aktuálním učivu. Více

DO RE MI

DO RE MIZveme všechny rodiče a přátele školy, aby přišli podpořit všechny zpívající děti v pátek 1. dubna
v 16 hodin do sálu obecního úřadu v Mašovicích. Zazní písničky lidové, umělé i moderní.

Těší se na Vás děti, paní učitelky i porota!

Barevný týden

Barevný týden

Od 17. března probíhal na naší škole barevný týden, který nás měl připravit na přicházející velikonoční svátky. Děti i paní učitelky trávily tyto barevné dny v červeném, žlutém, modrém, zeleném i vzorovaném oblečení. Bylo až neuvěřitelné, kolik slušivých outfitů, barevných doplňků a kousků oblečení děti do školy přinesly. Všechny ročníky sečetly jednotlivé kousky v požadované barvě dne, počet zprůměrovaly a porovnaly s ostatními třídami. Po velikonočních prázdninách vyhlásíme vítěznou a nejbarevnější třídu.

Pochvalu si zaslouží všechny děti, které rozzářily celou školu svým veselým a nápaditým oblečením. Děkujeme také všem rodičům za podporu!

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak nám to všem slušelo.

Velikonoční dílna

Velikonoční dílna

Předvelikonoční úterý jsme naše školní odpoledne strávili přípravou na Velikonoce. Děti byly rozděleny do malých skupinek a v jednotlivých třídách se věnovaly vyrábění velikonočních stojánků na vajíčka, závěsu s velikonočními motivy, talířků v podobě zvířecích symbolů Velikonoc nebo zdobení samotných vajíček netradičními technikami. Celé odpoledne jsme si užili a doufáme, že výrobky samotné přispějí k pohodové sváteční atmosféře. Krásné Velikonoce!

Činnostní učení ve třídě II.

Činnostní učení ve třídě II. Více

Zápis do 1. ročníku

Dne 2.2.2016 proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku, ke kterému přišlo 11 dětí. Z tohoto počtu u dvou dětí požádali rodiče o odklad školní docházky, zapsáno jich je tedy na školní rok 2016/17 devět. Na zápis také dohlížela paní inspektorka z Krajského inspektorátu v Brně, p. Mgr. Ptáčková, jelikož na škole v této době probíhalo inspekční šetření. Konstatovala, že mašovická škola vytvořila rovné podmínky pro přijímání žáků k základnímu vzdělávání. Zápis probíhal formou rozhovoru s dítětem, děti plnily úkoly z oblasti jazykových, matematických i všeobecných dovedností, v závěru kreslily postavu. Ze zápisu si děti také odnesly dárek, který vyráběli žáci ve školní družině.

Přehled plánovaných školních akcí na březen, duben a květen

Přehled plánovaných školních akcí na březen, duben a květen

BŘEZEN

17. – 23. 3.Barevný týden

Žáci přijdou v tyto dny v barvě dle plánu. Před Velikonočními prázdninami proběhne vyhodnocení nejlepších tříd.

Čtvrtek 17. 3. –červená

Pátek 18. 3. – žlutá

Pondělí 21. 3. – modrá

Úterý 22. 3. – zelená

Středa 23. 3. - vzorovaná (proužek, puntík nebo kostka)

22. březnaVelikonoční dílna pro děti.

Proběhne v úterý od 12:00 do 14:30 hodin. Děti budou pracovat ve skupinách. Jednotlivé učitelky dětem dají případný seznam věcí, které budou na dílnu potřebovat (vyfouknutá vajíčka, proutky atd.)

24. 3. – 28. 3. – Velikonoční prázdniny

Matematická soutěž KLOKAN – proběhne v průběhu měsíce března v hodinách matematiky

DUBEN

1. dubnaPěvecká soutěž DOREMI

Tradiční soutěž ve zpěvu proběhne od 16 hodin v sále OÚ v Mašovicích za účasti široké veřejnosti a odborné poroty. Těšíme se na Vás!

4. dubnaDivadlo ve Znojmě: O čarodějné krčmě

Společný odjezd ve 12:30 hodin, návrat kolem 15:30 hodin ke škole.

5. dubnaPřednáška pro žáky 4. a 5. ročníku na téma Zneužívání návykových látek v průběhu 4. vyučovací hodiny

18. dubnaSběr papíru

Akce se zúčastní žáci 2. až 5. ročníku od 8 do 10 hodin v obci Mašovice.

19. dubnaRodičovské schůzky od 16:00 hodin do 17:30 hodin.

 

29. dubna – Začíná plavání pro žáky 3. a 4. ročníku

KVĚTEN

5. května – Preventivní program Kamarád pro 4. a 5. ročníky v Centru volného času ve Znojmě

13. května – Vystoupení pro maminky v sále OÚ v Mašovicích od 16:30 hodin.

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden pečlivě připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Na tuto akci se děti velmi těší!

Sportovní kroužek

Sportovní kroužekOd úterý 9. února bude pro děti otevřen Sportovní kroužek s paní Veškrnovou. Kroužek bude probíhat každé úterý od 14 hodin do 15 hodin. Přihlášení dítěte do kroužku prosím potvrďte písemně do deníčku.

Masopust

MasopustV sobotu dne 6. února 2016 se bude konat masopustní průvod obcí.
Sraz masek a harmonikáře bude v 9:00 u obecního úřadu, předpokládaný konec akce bude kolem
15. hodiny v hospůdce U Cvrčka u bytovky. Prosíme rodiče, aby děti byly teple oblečeny a aby sehnali dětem masky. Budeme rádi, když se akce zúčastní i přespolní děti, uvítáme mezi sebou rodiče či ostatní občany.

Zkrácené vyučování

V úterý 2. února proběhne z důvodu zápisu do první třídy zkrácené odpolední vyučování. Děti budou končit výuku ve 12:50 hodin.

Předávání vysvědčení

Předávání vysvědčeníVe čtvrtek 28. ledna dostanou děti v průběhu 4. vyučovací hodiny pololetní vysvědčení. Dojíždějící děti mohou odjet autobusem v 11:15 hodin. Konec vyučování pro všechny ostatní děti je v 11:30 hodin. Kroužky již v tento den nejsou.
Všechny děti si ve čtvrtek do školy přinesou fóliové složky na vysvědčení, které v pondělí zase přinesou zpět do školy.

Přezkoušení individuálně vzdělávaných žáků

V pondělí 18. ledna proběhne přezkoušení individuálně vzdělávaných žáků v ZŠ Mašovice od 13:00 hodin.
Žáci si s sebou přinesou žákovské portfólio, psací potřeby, cvičební úbor a přezůvky.

Zápis do prvních tříd

Zápis do prvních třídZápis dětí do prvního ročníku pro školní rok 2016/2017 v ZŠ Mašovice bude probíhat v úterý
2. února od 14:00 hodin.


K zápisu budete potřebovat:

- rodný list dítěte
- občanský průkaz

Těší se na Vás všechy paní učitelky.

Konzultační hodiny

V úterý 12. ledna proběhnou konzultační hodiny s rodiči v době od 15:30 do 17:00 hodin.

Čertovská besídka

Čertovská besídkaJak se dětem dařilo na Čertovské besídce, se můžete dočíst tady: Více

4. ledna jedeme do divadla

4. ledna jedeme do divadlaV pondělí 4. ledna pojedeme s dětmi do divadla ve Znojmě na pohádku O princezně se zlatou hvězdou na čele. Odjíždět budeme společně ve 12:30 hodin autobusem do Znojma. Předpokládaný návrat bude v 15:30 hodin ke škole. Dojíždějící děti, které mohou, si vezmou telefon, aby Vás případně mohly informovat a upřesnit návrat, pokud si je budete vyzvedávat. Děkujeme.

Krásné Vánoce

Krásné VánocePřejeme všem dětem i jejich rodičům a prarodičům krásné prožití vánočních svátků v kruhu rodinném a do celého nového roku pevné zdraví!

Čertovská besídka

Čertovská besídkaZveme všechny rodiče, prarodiče a přátele školy na Čertovskou besídku.

Kde? V sále OÚ v Mašovicích
Kdy? V pátek 11. prosince v 16:30 hodin

Program: Pásmo básniček a tanečků dětí 1. ročníku

            Nezbedná pohádka - čertovské divadlo žáků 4. a 5. ročníku

                Sněhurka a 14 trpaslíků - anglické divadlo s českými písničkami dětí 2. a 3. ročníku

                Taneční a pěvecké vystoupení

Hrajeme pro Mateřskou školu v Bezkově

Hrajeme pro Mateřskou školu v BezkověV pátek 11. prosince ráno vystoupí naši žáci před dětmi z bezkovské MŠ.
Prosíme všechny rodiče, aby v tento den děti vypravili do školy dříve, je nutné začít v 7:30 hodin.
Dojíždějící žáci mohou v pátek odjet ze školy autobusem v 11:15 hodin.
Kroužek florbalu v tento den není.

Začátek Čertovské besídky pro rodiče je v 16:30 hodin.

Pozor, změna!

Žáci 4. a 5. ročníku se nezúčastní plánované úterní akce Dne her na ZŠ Prokopa Diviše v Příměticích.
Z organizačních důvodů jsme byli nuceni přesunout Čertovskou besídku na pátek
11. prosince. Celý tento týden bude proto částečně věnován nácviku vystoupení v sále OÚ.

Krajská hygienická stanice Brno informuje o infekčním onemocnění

Krajská hygienická stanice Brno informuje o infekčním onemocnění

Vánoční dílna pro děti

Vánoční dílna pro děti V úterý 15. 12. proběhne na naší škole Vánoční dílna pro všechny děti v době od 12:00 do 15:00 hodin.
Děti budou pracovat ve skupinkách, postupně si projdou všechna stanoviště a výrobky si budou moci odnést domů.
 

Čertovská besídka

Čertovská besídka
Čertovská besídka
V pátek 11. prosince zveme všechny rodiče, prarodiče a přátele školy do sálu OÚ v Mašovicích na tradiční předvánoční vystoupení dětí z naší školy. Děti předvedou pásmo básniček a tanečků, vánoční písničky vám zazpívají děti pěveckého kroužku a uvidíte také dvě divadelní představení.
Začátek je v 16: 30 hodin.
Těšíme se na Vás!
 

Zpívaní v Mašovicích na zahájení adventu v sobotu 28. listopadu

Zpívaní v Mašovicích na zahájení adventu v sobotu 28. listopaduV sobotu dne 28. listopadu v 16:00 hodin bude v Mašovicích slavnostně rozsvícen vánoční strom. Děti z pěveckého kroužku mašovické školy nebudou u této akce chybět. Sraz žáků je v 15:45 hodin za prodejnou Jednoty, plánované jsou 4 písně. Vzhledem ke studenému počasí prosíme, abyste děti dobře oblékli. Akce se účastní pouze žáci z Mašovic a Bezkova, kteří jsou členy pěveckého kroužku.

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky zábavným činnostním učením, při kterém si prakticky osahaly pro mnohé abstraktní jednotky probíraných veličin. Celý týden se zaměřovaly na jednotky délky, hmotnosti, času, objemu, teploty a rychlosti. V hodinách matematiky vážily, odhadovaly, porovnávaly, odměřovaly, přelévaly a hodnotily svoje tipy. Tato činnost všechny děti velmi bavila a věřím, že si z ní odnesly přesně ty znalosti, které v následujícím půlroce budou potřebovat při výpočtech i převodech jednotek.

Divadlo 23. listopadu

Divadlo 23. listopadu

V pondělí pojedeme s dětmi do divadla ve Znojmě na pohádku Brouk Pytlík. Odjíždět budeme společně ve 12:30 hodin autobusem do Znojma. Předpokládaný návrat bude v 15:30 hodin ke škole. Dojíždějící děti, které mohou, si vezmou telefon, aby Vás případně mohly informovat a upřesnit návrat, pokud si je budete vyzvedávat. Děkujeme.

Zima v první třídě

Projektový den Angličtina ve světě

V pondělí 16. listopadu pracovali žáci druhého a třetího ročníku na projektu Angličtina ve světě. Více

Zvířecí karneval ve školní družině

Krátce před jarními prázdninami proběhlo ve školní družině zábavné odpoledne, při kterém se děti proměnily ve zvířátka, aby si spolu zatančily a zasoutěžily. Jak to na našem karnevalu vypadapalo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Konzultační hodiny

V úterý 12. ledna proběhnou konzultační hodiny s rodiči v době od 15:30 do 17:00 hodin.

Pachatelé se vracejí na místo činu

Pachatelé se vracejí na místo činu
V pondělí 16. listopadu jsme měli na škole vzácnou návštěvu bývalých žáků naší školy. Děti využily ředitelského volna na svých současných školách a přišly pozdravit bývalé učitele i spolužáky. Účastnily se hodin s mladšími kamarády, prošly si prostory školy a povyprávěly o své nové škole. Jsme velmi rádi, že děti, které z naší školy v páté třídě odejdou, rády vzpomínají a často se vracejí. Je také velmi pěkné slyšet, že se jim na nových školách daří a přechod do šesté třídy zvládly velmi dobře a jsou výborně připraveny. To je pro nás všechny největší odměna!

Čertovská besídka

Čertovská besídka

V pátek 11. prosince jsme se rozhodli vzdát hold všem čertům i andělům a slavnostně přivítat přicházející Vánoce, kterých se spousta z nás už nemohla dočkat. Sál obecního úřadu v Mašovicích byl krátce po čtvrté hodině odpolední zaplněný do posledního místečka. Na děti se přišli v hojném počtu podívat rodiče, prarodiče, kamarádi i pamětníci a přátelé školy.


Čertovskou besídku zahájil svým vystoupením pěvecký kroužek a písničkou Vánoční strom nás uvedl do sváteční vánoční atmosféry.


Šikovné zpěváky vystřídaly tanečnice 3. až 5. ročníku vedené prvňáčkem Kubou Kobzákem. Děti svým tanečním vystoupením roztleskaly všechny přítomné v sále a z míry je nevyvedl ani malý technický výpadek.


Prvňáčci převlečení za čerty a čertice si s paní učitelkou Kociánovou připravili pásmo milých básniček i veselého tanečku a všem ukázali, jaký pokrok udělali od prvního září, kdy poprvé zasedli do školních lavic.


Potom už přišlo na řadu divadlo. Děti druhého a třetího ročníku si pod vedením paní učitelky Sajtlové upravily pohádku o Sněhurce a 14 trpaslících. Zaslouží si obrovskou pochvalu za skvělé zvládnutí třícetiminutového představení v anglickém jazyce, které trénovaly bezmála dva měsíce. Dokonce i druháci, kteří se učí angličtinu pouze v kroužku, zvládly s přehledem a krásnou výslovností své role nejenom odříkat, ale také zahrát tak, že pobavili přítomné v sále. Aby děti divadlo oživily a také zúročily svůj hudební talent, přidaly do pohádky několik českých písniček doprovázených klavírem, kytarou a ozvučnými nástroji. Druháček Honzík Hřebeský v roli zrcadla se postaral o to, aby s porozuměním neměl problém nikdo v sále a pohádku průbězně doplňoval českými vstupy. Výborný výkon předvedla třeťačka Anička Kliková v roli zlé kralovny, která se blýskla nejen skvělou angličtinou, ale také výrazným hereckým talentem, a Hanka Čechová v roli Sněhurky, která vyniká především jako velmi dobrá zpěvačka. Výborní byli také všichni trpaslíci, princ, myslivec i král.


Po anglickém divadle vystoupil opět pěvecký kroužek s několika písničkami a děvčata 1. a 2. ročníku se svým tanečním vystoupením, které s nimi nacvičila paní učitelka Kociánová.


V závěru vánočního podvečera se předvedli žáci 4. a 5. ročníku, na jejichž tradiční divadlo se již těšili všichni přítomní v sále. Tento rok si děti pod vedením paní ředitelky Bětíkové upravily Nezbednou pohádku od Josefa Lady, která se čerty jen hemžila. Celá třída opět předvedla neuvěřitelnou soudržnost, radost z každé věty, vtip, lehkost i hravost a bylo vidět, že si děti celé divadlo náramně užívají. Také tato pohádka byla plná písniček, které doprovázela na kytaru paní ředitelka Bětíková. V roli princezny Máni se předvedl výborný Martin Čech, Honzu si zahrál Adam Pfeffer a v roli Lucipera se blýskl Michal Šťáva. Obrovský potlesk na závěr téměř čtyřicetiminutové pohádky si zasloužilo všech 17 žáků - herců, kteří svým výkonem, krásnými kostýmy a především nadšením mnohokrát rozesmáli a roztleskali celý sál.


Úplný závěr patřil pěveckému kroužku a Mašovickému sboru dospělých, kteří se se všemi rozloučili písničkou Vánoce přijdou.


Celé páteční odpoledne se dětem vydařilo a doufáme, že přispělo ke kouzelné vánoční atmosféře, kterou jsme si nenechali zkazit ani téměř jarním počasím.


Za finanční hotovost, která se nám podařila během večera vybrat, jsme dětem nakoupili hračky do družiny i drobné dárečky pod vánoční stromeček a dort na třídní vánoční besídku.


Chtěli bychom také velmi poděkovat paní Evě Klikové a rodičům Adama Pfeffera za natáčení a fotodokumentaci celého představení!

 

 

11. prosince 2015

Co probírají čtvrťáci a páťáci?

V rubrice Třídy se dočtete o aktuálním učivu třídy nebo si můžete prohlédnout fotografie povedených prací. Informace jsou průběžně aktualizovány.

Mikuláš

Mikuláš
V pátek 4. prosince k nám na školu přišli Mikuláš, čerti a andělé.
Obešli všechny třídy, z Knihy hříchů přečetli, jestli mají dětí nějaké neřesti, a dali jim možnost vykoupit se básničkou nebo písničkou. Pár výtečníků se čerti pokusili nasoukat do pytle a odnést do pekla, ale hodní andělé a moudrý Mikuláš vždy včas zasáhli a všechny děti nakonec i přes nelibost čertů obdarovali balíčkem ovoce a perníků.
Jsme rádi, že nám i po návštěvě čertů zůstali všichni žáci ve škole, a pevně věříme, že se i v pondělí sejdeme v plném počtu, abychom mohli natrénovat naše vystoupení na Čertovskou besídku!

Jak se daří našim prvňáčkům

Už jsou tomu dva měsíce, kdy prvňáčci nastoupili poprvé do školy. Netrvalo dlouho a rychle si přivykli na nové prostředí.  Stali se sebevědomými školáky. Více informací naleznete v sekci Třídy - Třída I.

Třeťáci - autoři příběhů

V jedné listopadové hodině čtení si děti třetího ročníku zahrály na autory vlastních příběhů a pokusily se vymyslet příběhy podle svého vlastního scénáře. Některé děti vymyslely pohádku, jiné zvířecí příběh, některé popisovaly vlastní zkušenost nebo přání.

I když děti ještě zdaleka neznají všechny pravopisné jevy a zásady použití vhodných jazykových prostředků při psaní nejrůznějších příběhů, některé práce byly velmi vydařené.

Ostatně, posuďte sami.

 

Podzim v naší škole

Prosíme všechny děti, aby v úterý 20. října přišly do školy oblečeny v barvách podzimu.

Projektový den Angličtina ve světě

Projektový den Angličtina ve světěV pondělí 16. listopadu si děti druhého a třetího ročníku udělaly projektový den na téma "Angličtina ve světě".
Nejprve jsme se podívali na krátká videa o Anglii, Londýně a Austrálii a seznamili jsme se s jejich dominantami. Na mapě světa jsme si ukázali státy, ve kterých děti od mala mluví anglicky. Namalovali jsme strom, na který jsme umístili vlajky těchto států, společně jsme si vyplnili krátký test o Velké Británii a kluci si zahráli na architekty a z lega vytvořlili úžasné stavby, které dominují Londýnu. Ve třídě a v družině teď máme například Tower Bridge, Big Ben, Londýnské oko, londýnské taxíky i červené telefonní budky. Všechny děti velmi pěkně pracovaly a i když neseděly spořádaně v lavicích, důležité informace o důležitosti angličtiny si určitě z tohoto dne odnesly.

Pozvánka do turistického kroužku

TURISTICKÝ KROUŽEK při ZŠ v Mašovicích zve malé turisty na další procházku

18. 10. 2015

PODZIMNÍ ŠIPKOVANÁ KOLEM MAŠOVICKÉ STŘELNICE
sraz: 13.00 hod. u školy v Mašovicích
návrat: do 17.00 hod. stejné místo
Doporučení a výbava:
malá svačina, pití, pevná obuv a vhodné oblečení

Blanka Holcrová

Setkání s mašovickými důchodci

Setkání s mašovickými důchodciV neděli 8. listopadu se děti naší školy sešly s mašovickými důchodci, aby jim svým krátkým vystoupením zpříjemnily podzimní dny. Nejprve vystoupil pěvecký kroužek paní ředitelky Bětíkové, který zazpíval pohádkové písničky, které všechny přítomné v sále naladily na blížící se Vánoce. Zazněly písničky z pohádek Z čerty nejsou žerty, Zlatovláska nebo Méďové.
Představit se byli také nejmladší žáci z první třídy, kteří si připravili pásmo krátkých básniček na téma Povolání.
Na závěr děti rozdaly přítomným seniorům drobné dárky v podobě koupelové soli, které si přichystaly ve školní družině.
Všem babičkám i dědečkům přejeme i nadále pevné zdraví a radost ze života! Třeba právě v podobě našich dětí!Plánované akce v říjnu a v listopadu

Dnes jsme bohužel museli kvůli špatnému počasí zrušit plánovanou drakiádu. Děti si draky nechají ve třídě, pokud mají doma, mohou si do školy přinést. Jakmile nám to počasí umožní, vyběhneme na kopec přímo z vyučování v nejbližších dnech.

Pojízdné planetárium a Strašidelný den na naší škole

Pojízdné planetárium a Strašidelný den na naší škole

Páteční den v naší škole proběhl netradičně a převážně vesele. Děti přišly v krásných strašidelných kostýmech a s velmi dobrou náladou. První hodinu jsme strávili v pojízdném planetáriu, kde děti prvního a druhého ročníku shlédly animovaný film "Tajemství stromů" a starší děti se podívaly na program "Přátelé - uvnitř lidského těla".

V průběhu dalších hodin jsme si vysvětlili rozdíl mezi svátky Helloween a Dušičky, přečetli jsme si krátký text, který se týká Svátku zesnulých, popovídali jsme si o těch, kteří z našich životů odešli a kteří nám chybí (ve většině případů dětem chyběli zvířecí kamarádi), vyplňovali jsme pracovni halloweenské listy z matematiky, naučili jsme se několik anglických slovíček s tématem strašidel a duchů a zahráli si plno her. Nakonec jsme si zazpívali s pěveckým sborem pohádkové písničky, které děti trénují na listopadovou oslavu pro starší spoluobčany.

Děkujeme všem rodičům za krásné kostýmy!

Na to, jak to dětem slušelo, se můžete podívat ve fotogalerii.

DRAKIÁDA

DRAKIÁDA

Tato oblíbená akce proběhne 13. října od 14 hodin v Mašovicích na kopci nad rybníkem. Akce se mohou účastnit i menší děti, účast rodičů i prarodičů je vítaná! Akce se bude konat asi do 16 hodin. Draky si již můžete chystat!

Podzimní tvoření na naší škole

Podzimní tvoření na naší školeMěsíc říjen se na naší škole nesl ve znamení pestrých podzimních barev a tvoření s přírodními materiály. Děti ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech zpracovávaly témata úzce spjatá s podzimem. Ať už to bylo vyjádření nálady, malba ovoce, práce s papírem při výrobě proutěných košíků, výroba malých papírových draků nebo soviček z listí.
V Dýňové dílně si zase děti a jejich rodiče vydlabali a vyzdobili dýni, ozdobili sklenici nebo vyrobili papírové dekorace na okna. Za pěkné nápady a vedení dílny děkujeme paní Mikuláškové.


POJÍZDNÉ PLANETÁRIUM

POJÍZDNÉ PLANETÁRIUMAkce proběhne 23. října přímo ve školea stojí 55 Kč.

A co to je mobilní planetárium a co si pod tím představit?

Tato vynikající didaktická pomůcka je digitální přístroj, pomocí kterého můžeme našim dětem během krátké chvíle demonstrovat podmořský svět, lety do vesmíru nebo třeba krajinu na Marsu. Při projekci se navíc leží, čímž je zážitek z projekce ještě umocněn.

HALLOWEEN VE ŠKOLE

HALLOWEEN VE ŠKOLE  V pátek 23. října se s dětmi připravíme na večerní dýňovou stezku již v průběhu vyučování. Protože tento původem irský svátek připadá na 31. října, kdy máme prázdniny, oslavíme jej společně už tento pátek ve škole, kde si vytvoříme pravou halloweenskou atmosféru.
Děti mohou do školy přijít v černých barvách nebo strašidelných kostýmech, celá výuka se ponese v duchu strašidel, strašidelného počítání, čtení i psaní, popovídáme si o vzniku tohoto anglosaského svátku i o tom, jak se slaví v anglicky mluvících zemích, a zasoutěžíme si ve skupinách.

Rozvíjíme čtenářskou gramotnost na naší škole

Rozvíjíme čtenářskou gramotnost na naší škole


Vážení rodiče,


naše škola přijala výzvu k zapojení se do projektu Čtenářské dílny v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Co to znamená pro Vás a Vaše děti a v čem tento projekt spočívá?

Projekt Čtenářských dílen vznikl pro rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti dětí. Současná velmi široká nabídka volnočasových aktivit totiž způsobuje úpadek zájmu dětí o čtení. Pokud není dítě v rodině vychováváno ke čtenářství a zájmu o knihy, tráví svůj volný čas jinak. Čtení knih má však v životě člověka nezastupitelné místo a aktivní čtenářství může dětem ve spoustě věcí pomoci.

Uveďme alespoň několik důvodů, proč má četba velký význam:

 • rozšiřování slovní zásoby

 • zlepšování pravopisu (když uvidím tvar slova 20x, napíšu jej bez uvažování dobře)

 • lepší učení v jiných předmětech (přečtu lépe zápis, text v učebnici, slovní úlohu, lépe porozumím smyslu textu)

 • zlepšování pozornosti (prodlužuje se schopnost soustředění)

 • lepší úroveň vlastních psaných textů (nápodoba jazykových postupů spisovatelů a nová slova)

 • nástroj myšlení (dítě má příležitost k formulování vlastních myšlenek a ke komunikaci s ostatními)

 • kultivace učebního prostředí (vytváří se čtenářské společenství, v němž je čtení oceňováno – knihy a kulturnost spolu velmi souvisejí, děti se zajímají o knihy ostatních, půjčují si je mezi sebou; čtenáři se nemusí stydět za to, že hodně čtou, naopak, budou oceňováni ostatními)

A nyní k vlastní realizaci Čtenářských dílen.

Čtenářská dílna bude probíhat ve 4. a 5. ročníku pravidelně každý týden v předem stanovené hodině čtení či literární výchovy. Ve 2. a 3. ročníku bude čtenářská dílna probíhat jednou za 14 dní. Povinností žáka bude přinést si na tuto hodinu jakoukoli knihu dle svého vlastního výběru, kterou by si chtěl žák přečíst nebo ji právě čte. Část této vyučovací hodiny budou mít žáci čas na samostatné tiché čtení své knihy. Během čtení si budou také všímat předem dohodnutých jevů či okolností v příběhu a následně budou s těmito informacemi pracovat či o nich diskutovat.

Smyslem těchto hodin je především to, aby žáci měli na čtení čas a prostor, možnost „začíst se“, vidět spolužáky číst a upevnit se tak v přesvědčení, že „číst je normální“. Během roku by se také žáci měli zdokonalovat ve schopnostech soustředit se na určený jev, uvažovat a diskutovat o něm se spolužáky navzájem, formulovat své názory. Žáci budou také postupně poznávat různé literární žánry a sdělovat si tipy na zajímavé knihy či autory knih.

Své čtenářské výkony si budou žáci zaznamenávat buď prostřednictvím sešitů Čtenářská dílna, nebo různých pracovních listů či seznamu přečtených knih. Budou tak mít možnost sledovat a zhodnotit své čtenářské pokroky.

Díky zapojení do projektu Čtenářských dílen získala naše škola možnost nákupu knih do školní knihovny. Tato knihovna je určena všem žákům naší školy bez ohledu na to, zda v jejich ročníku bude projekt ověřován či nikoli. Knihu ze školní knihovny si tedy může zapůjčit kterýkoli žák naší školy.
Věříme, že nabídka knih ve školní knihovně naše čtenáře zaujme a celý projekt bude pro nás všechny přínosem.

 

DÝŇOVÁ STEZKA

DÝŇOVÁ STEZKATradiční dýňová stezka proběhne také v pátek 23. října od 18:00 hodin. Sejdeme se u OÚ Mašovice, kde maminky připraví malé občerstvení. Uvítáme, pokud děti přijdou v kostýmech strašidýlek a samozřejmě s lampionem. Dýňová stezka povede již tradičně přes náves, po silnici k hospodě a na Pšeničné, uličkou kolem domku Pajskrových, z Pšeničného přes hlavní silnici dále kolem domu Kvasničkových do Branky a přes náves zpět ke škole. Budeme vděčni, když v tento den ozdobíte své domy dýněmi se zapálenými svíčkami, popřípadě i jinou výzdobou, fantazii se meze nekladou!

Slavnostní zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku

 

V úterý 1. září jsme v naší nově vymalované tělocvičně slavnostně zahájili nový školní rok.

Paní ředitelka Mgr. Růžena Bětíková i pan starosta MVDr. Libor Jurka zde přivítali všechny děti i jejich rodiče, především pak žáky prvního ročníku, kterým popřáli hodně spokojených hodin ve školních lavicích, spoustu báječných kamarádů a bezproblémové zvládnutí celého školního roku.

 Nutno podotkout, že všichni prvňáčci prokázali obdivuhodnou odvahu, když sebevědomě nastoupili před všechny přihlížející a řekli jim své jméno a bydliště.

Po krátkém vystoupení pěveckého sboru se již všichni rozešli do svých tříd, kde pozvolna započali nový školní rok.

 

Přejeme všem dětem i jejich rodičům, aby byl celý tento školní rok co nejpříjemnější!


 

 

 

 

 

 

Co nás čeká? – ČERVEN

Červen a závěr školního roku

Vážení rodiče, z důvodu přesunu miniolympiády na čtvrtek a vyhlášení výdledků v poslední den školy je nutné, aby v pátek 26. června přišly děti do školy už v 7:30 hodin. Konec vyučování bude kolem 9 hodiny, dojíždějící odjedou autobusem a místní děti odcházejí domů hned po rozdání vysvědčení.
 •   2. 6.  – Výlet na kole do NP Podyjí pro 4. a 5. ročník
 • 10. 6. – Návštěva divadelního představení ve Znojmě
 • 10. 6. – Focení tříd
 • 10. 6. – Slavnostní ukončení činnosti pěveckého kroužku
 • 11. 6. – Celoškolní výlet na hrad Buchlov a do archeoskanzenu v Modré. Odjezd autobusem od školy v 7:00 hodin, příjezd asi kolem 17. hodiny.  S sebou jídlo a pití na celý den, kšiltovku, opalovací krém, pláštěnku, sportovní  oděv a obuv, kapesné, igelitový sáček.
 • 22. 6. - Kino s pohádkou Sedmero krkavců. Cena představení je 80Kč, škola každému žáku přispěje 30Kč za sběr papíru, vybíráme 50Kč + 20Kč na autobus. Odjíždět budeme v 7:18 hodin od školy, začátek představení je v 8:00 hodin.
 • 24. 6. – Miniolympiáda žáků naší školy, celodenní akce, děti si s sebou vezmou sportovní oblečení a obuv, kšiltovku
 • 26. 6. – Slavnostní ukončení školního roku, předání vysvědčení

V průběhu měsíce června vybíráme částku 250Kč na sešity, výkresy a barevné papíry na příští školní rok.

DÝŇOVÁ DÍLNA

DÝŇOVÁ DÍLNAProběhne v úterý 20. 10. od 14 hodin. Děti si zde vyrobí dýně a další výrobky, které využijeme k výzdobě před domy a na hlavní návsi. Dílnu povede paní Mikulášková a asistovat jí budou paní učitelky. Uvítáme účast rodičů či prarodičů.

Akce školního roku 2014/2015

Preventivní program Národního parku Podyjí

V úterý 16. června děti 3. až 5. ročníku čekal zajímavý program organizovaný Správou NP Podyjí.

Během dopoledne byly děti seznámeny s tím, co je to národní park a co v něm mohou vidět. Povídaly si nad obrázky a fotografiemi, v malých skupinkách poznávaly přírodniny všemi smysly a zahrály si hry, pomocí kterých si otestovaly své znalosti. Konkrétní ukázky pomohly dětem pochopit, co mohou vidět v blízkém chráněném území a jak se tam mají chovat, aby z návštěvy získaly co nejvíce a přitom přírodě neublížily. Zhruba dvouhodinový program hodnotily všechny děti velmi kladně a my věříme, že bezprostřední zážitek ze setkání dětí s přírodninami, které si mohly dobře prohlédnout, ohmatat a očichat, pomáhá dětem k vytváření kladného emocionálního vztahu k přírodě.

Co nás čeká? – KVĚTEN

 • 15. 5. 2015 – Vystoupení ke Dni matek, OÚ Mašovice, začátek v 17 hodin
 • 19. 5. 2015 – Sběr papíru pro 2. - 5. ročník v obci Mašovice od 8 hodin. Děti, které mohou, přivezou ráno ke škole vozíky, sběr bude probíhat do 10 hodin, poté výuka.
 • 21. 5. 2015 – akce NP Podyjí, celoškolní pobyt v přírodě, ráno vyjedeme autobusem v 6:35 hodin do Čížova, podíváme se do Hardeggu, zpět pojedeme ve 12:30 hodin, děti si s sebou vezmou jídlo a pití na celý den, sportovní obuv a oblečení, pláštěnku a psací potřeby.

ŘEDITELSKÉ VOLNO!

Na dny 26. a 27.10. vyhlašuje paní ředitelka ředitelské volno, které bude předcházet státnímu svátku a podzimním prázdninám.

Školní výlet

Školní výlet Ve čtvrtek 11. června jsme vyrazili v ranních hodinách na dlouho očekávaný školní výlet na královský hrad Buchlov a do archeoskanzenu v Modré. Dvouhodinová cesta v autobuse díky kytaře paní ředitelky a radostnému zpěvu a veselí rychle utekla a na jejím konci nás přivítala krásná oblast Chřibů a příjemné slunečné počasí, které nas již ten den neopustilo.Ve dvou skupinkách jsme absolvovali zhruba hodinovou prohlídku hradu Buchlova se zajímavým ...
Více informací

Pozor - změna Dne Země!

Příští týden dochází ke změně Terénní výuky a Dne Země. Podle původního plánu byl Den Země spojen s Karolinka Kap(ut)em ve středu 22. dubna. Naše škola se rozhodla přjmout nabídku DDM ve Znojmě, která nám zajistí kompletní program Dne Země ve čtvrtek 23. 4.

Program bude tedy následující.

Středa 22. 4. - Karolinka Kap(ut) - zúčastní se vybraní žáci, odjezd v 7:15 hod. od školy, návrat 11:15, pokračuje 5. vyučovací hodina + pěvecký kroužek

Čtvrtek 23. 4.  - všichni žáci se zúčastní Dne Země v DDM ve Znojmě, odjezd v 7:15 hod. do Znojma, kino + program DDM, s sebou sportovní oblečení, svačinu a pití. Po návratu pokračuje výuka a kroužky.

BESEDA S DŮCHODCI

Beseda s našimi nejstaršími spoluobčany se bude konat v neděli 8. listopadu od 14 hodin v sále OÚ v Mašovicích. S programem vystoupí žáci 1. ročníku a členové pěveckého kroužku. Vystoupení žáků naší školy bude trvat asi do 15:00 hodin.

Den matek

Den matek V pátek 15. května se v sále obecního úřadu v Mašovicích sešli žáci naší základní školy nejen se svými maminkami, aby jim svým vystoupením poděkovali za jejich každodenní lásku a starostlivost.Během příjemného podvečera vystoupily děti prvního ročníku s pásmem básniček, divadýlkem Kuřátko a obilí a tanečkem mazurka, děvčata z druhého ročníku zatančila se stuhou, děti z druhé třídy zahrály krátké divadlo na téma Florianovy básně Jak si pejsek šlapal na jazyk a žáci čtvrtého a pátého ročníku vystoupili s dramatizací pohádkového příběhu O bílé ...
Více informací

TURISTICKÝ KROUŽEK při ZŠ v Mašovicích zve malé turisty na další procházky:

19.4.2015 - JARO KOLEM NAŠEHO DOMOVA
Trasa: Mašovice - Andělský mlýn - Čertův mlýn - Králův stolec - Kočičí údolí -
Hradišťské Terasy - Hradiště
Sraz: 13.00 u školy v Mašovicích
Více informací

RODIČOVSKÉ SCHŮZKY

Proběhnou v úterý 10. listopadu od 16:00 hodin ve třídě II.

9. ročníku běhu do vrchu v Karolininých sadech

Dne 22. 4. se sportovně nadaní žáci naší školy zúčastnili 9. ročníku běhu do vrchu v Karolininých sadech ve Znojmě. Závodu Karolinka Kap(ut) se účastnilo více než 350 běžců ze Znojemska, naši školu zde reprezentovalo 14 závodníků, kteří byli rozděleni do 3 kategorií.
V první kategorii  závodili chlapci z 1. - 3. ročníku, kterých se přihlásilo 90, proto musel být start této kategorie ...
Více informací

Barevný týden

Barevný týden

V týdnu od 13. 4. do 16. 4. proběhne na naší škole BAREVNÝ TÝDEN, kterým oslvavíme přicházející jaro a s ním spojené barvy, které v přírodě budeme stále častěji objevovat. Prosíme všechny děti, aby v uvedené dny přišly v těchto barvách:

 

Pondělí

červené

Úterý

zelené

Středa

modrá

Čtvrtek

pruhovaný

 

PLAVECKÝ VÝCVIK

Od 17. 4. 2015 začíná plavecký výcvik pro žáky 3. a 4. ročníku. Žáci budou potřebovat plavky, ručník, děvčata s delšími vlasy plaveckou čepici, svačinu, popřípadě drobné na občerstvení po plavání. Doporučujeme mít všechny tyto věci v batůžku na záda. Je vhodný i igelitový sáček, do kterého si děti po plavání uloží mokré věci. Jelikož je plavání v rámci TV, bude po tuto dobu pozměněn rozvrh hodin, který bude dětem vlepen do ŽK.

DOREMI

DOREMI V pátek 10. dubna proběhla v sále OÚ v Mašovicích již tradiční pěvecká soutěž DOREMI, ve které se představili žáci naší školy se svým pěveckým vystoupením, na které se poctivě připravovali v hodinách hudební výchovy. Všechny děti zpívaly na mikrofon a byly doprovázeny na kytaru a elektrické varhany. Fotografie z akce najdete zde Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: kategorie – žáci pvního ...
Více informací

Klub deskových her

Herní klub je zaměřen zejména na hraní deskových her, ačkoli jeho aktivity přesahují hraní her. Klub nabízí vhodnou alternativu pro využití volného času a příležitost k navazování nových přátelství. ...
Více informací

TERÉNNÍ VÝUKA

Ve středu 22. dubna bude v rámci mezinárodního Dne Země probíhat terénní výuka se sportovním zaměřením. Všichni žáci naší školy odjedou ráno do Znojma, kde se vybrané děti zúčastní 9. ročníku „Karolinka kap(ut)u“  v Karolininých sadech. Tuto akci spojíme s procházkou po Gránickém údolí a s výukou přímo v terénu národního parku Podyjí.

Děti si připraví sportovní oblečení a obuv, svačinu, pití, pláštěnku, popř. malé kapesné + 20Kč na autobus.

Matematická olympiáda

První jarní den se na naší škole nesl ve znamení matematické soutěže Klokan. Děti z druhého až pátého ročníku se první vyučovací hodinu pustily do řešení náročných matematických úkolů, aby si poměřily své schopnosti logicky přemýšlet s ostatními dětmi v republice.Kategorie CVRČEK byla určena pro žáky 2. a 3. ročníků. Maximální počet bodů, kterého žáci mohli dosáhnout, byl 90 bodů. Nejlepšího ...
Více informací

Ekologická vycházka

Ekologická vycházka

Ekologické odpoledne 4. a 5. ročníku začalo velkými přípravami. Děti se vybavily nezbytnými rukavicemi, odpadovými pytli a většina si vyrobila speciální náčiní k napichování odpadků. Všichni  pracovali s velkým nadšením a byli překvapeni kolik toho v přírodě našli. Na závěr dne jsme si společně zopakovali, kam příslušný odpad patří.

BESEDA O PRVNÍ POMOCI

Dne 28. dubna proběhne na naší škole beseda o první pomoci s lékařem záchranné služby ve Znojmě. Děti 2. až 5. ročníku budou seznámeny se zásadami správné pomoci v době odpoledního vyučování.

Projekt Pohádka – 2. a 3. ročník

Poslední školní únorový pátek se žáci 2. a 3. ročníku věnovali oblíbeným dětským pohádkovým knížkám, jejich autorům a ilustrátorům. V první hodině jsme si představili knihy, které rádi čteme. Zjistili jsme, že ilustrace knih jsou často velmi podobné a rukopis jejich autorů už děti začínají poznávat. Představili jsme si nejznámější autory pohádek pro děti a objevili jsme i ty současné. ...
Více informací

Aktuální učivo

Aktuální učivo

Český jazyk: 5. ročník

Opakování koncovek podstatných jmen a shody podmětu s přísudkem (Husy na dvoře štěbetaly. Psi se vrhli na kosti.) V pátek 10.2.budeme psát diktát na ženský a střední rod, 17.2. budou žáci psát diktát na mužský rod (koncovky, vzory).  Od pondělí 20.2. začneme přídavná jména – druhy, mluvnické kategorie (rod, číslo, pád, vzor). 

Ověřovací menší prověrky budou i na určování pádů a vzorů podstat. jmen a také na slovní druhy. Budeme se doplňovacími cvičeními vracet i k vyjmenovaným slovům.

Geometrie: 5. ročník

Učivo konstrukce pravoúhlého trojúhelníku se bude nyní  opakovat, dále zopakujeme učivo osové souměrnosti – osově souměrné útvary, písmena, doplnění obrázků s využitím osové souměrnosti.

Vlastivěda – 4. a 5. ročník

Selské bouře, Jan Sladký Kozina – propojujeme s literární výchovou (četba z čítanky,z  Obrázků z českých dějin). Život panstva na zámcích, poddaných ve městech, na vesnicích po třicetileté válce. Žáci by měli umět zcharakterizovat vlastními slovy život lidí v tomto období.

 Čeká nás velmi zajímavé téma  - období BAROKA, dále osobnost Jana Amose Komenského a způsob výuky dětí v tomto období (žáci budou na toto téma zpracovávat projekt): 

1) Dětství a mládí Komenského – kde se narodil, kdo byl jeho otec, matka, sourozenci (Šťastná, Držmíšková)

2) Školy, ve kterých se Komenský učil a kde všude studoval (Hoch, Kliková)

3) Dospělý život Komenského v Čechách – čím se stal, jestli se oženil, co se stalo s jeho rodinou (Janoušek, Doležal)

4) Emigrace Komenského, kde všude ve světě působil a čeho zde dosáhl (Nahodilová, Holcrová)

5) Dílo Komenského – o čem psal, názvy jeho knih (Badinková, Valová)

6) Hlavní zásady Komenského při vyučování žáků a názvy spisů, kde se této problematice věnoval (Foral, Havlíček)

7) Stáří Komenského, kde umírá, kde je pohřben, jeho odkaz dalším generacím (Čech, Klika)

8) Komenský  - poslední biskup jednoty bratrské – jeho duchovní odkaz, náboženské dílo (Coufalová, Čechová)

9) Proč se říká Komenskému „Učitel národů?“ (Sedláček)

Drakiáda

Drakiáda V úterý 14. 10. 2014 proběhla školní drakiáda, na kterou se všechny děti dopředu velmi těšily.Nutno říct, že počasí nám příliš nepřálo, vítr foukal jen pozvolna a komu se nepodařilo dostat draka do oblak hned v úvodu, pořádně se nadřel.Přesto si děti akci užily, draci byli krásní a rozmanití a někteří žáci jej udrželi vysoko teměř po celou dobu ...
Více informací

Vlastivěda

VlastivědaMusím konstatovat, že hodiny vlastivědy, kdy probíráme dějepisnou část učiva, děti baví. Mají i pěkně vedené sešity, zápisy látky střídají  kresby, vlepované materiály apod.  Vlastivědné učivo je rozděleno do větších celků, nyní probíráme Velkomoravskou říši, čekají nás Přemyslovci.  Učivo vhodně doplňujeme projektovými pracemi /např.Keltové/, kdy žáci samostatně vyhledávají informace na počítači, v hodinách pracovního vyučování /např. stavba oppida/, i v hodinách čtení četbou z pověstí, z čítankové četby a z Obrázků z českých dějin a pověstí.

Keltské oppidum

Na základě znalostí o Keltech si žáci 4. a 5. ročníku zkusili postavit na školním dvoře keltské oppidum. Na stavbu jim sloužil materiál, který si nasbírali na odpolední přírodovědné vycházce.

Vánoční besídka

V pátek 12. prosince se v sále obecního úřadu v Mašovicích uskutečnilo předvánoční setkání dětí, vyučujících a rodičů. Všechny děti naší školy si pro tuto příležitost připravily krásné vystoupení, ...
Více informací

Co nás čeká? – DUBEN

Duben věnujeme přípravám na Velikonoce, malujeme vajíčka a zdobíme školu jarními motivy.

 • 1. 4. 2015 – 1. ročník: Projektový den „Velikonoce“
 • 9. 4. 2015 – DDM Znojmo – preventivní program pro 4. a 5. ročník
 • 10. 4. 2015 – Tradiční pěvecká soutěž DOREMI, sál OÚ Mašovice, začátek v 17 hodin
 • 13. - 17. 4. 2015 - Barevný týden
 • 14. 4. 2015 - Rodičovské schůzky, informace o prospěchu a chování, začátek v 16 hodin
 • 14. 4. 2015 – 4. a 5. ročník: Návštěva Jihomoravského muzea v rámci výuky přírodovědy. Program „Výletníci aneb toulky znojemskou přírodou“
 • 17. 4. 2015 - začíná plavání pro 3. a 4. ročník
 • 21. 4. 2015 – 1. ročník: Návštěva Jihomoravského muzea v rámci výuky prvouky. Program „Příběh domu č. 11“

Konečně jsme se dočkali zimy

Zima v první tříděZima v první třídě

Hra na reportéry

Hra na reportéry

Hra na reportéry

Před podzimními prázdninami jsme si zahráli na reportéry. Aby se žáci lépe poznali, byli rozděleni do dvojic a měli za úkol zjistit o svém spolužákovi některé údaje, např. jaké je jeho oblíbené jídlo, oblíbený zpěvák, kniha, zvíře, čím by chtěl být, až vyroste apod. Shromážděné údaje pak žáci použili při sestavování charakteristiky spolužáka. Podle napsaných charakteristik jsme naopak hádali, o kterého spolužáka se dle popisu jedná. Pomohl nám i obrázek, který každý pod charakteristiku namaloval. I tak to byla zajímavá hodina a žáci mají k sobě zase o trochu blíž, protože do dvojice nebyli vybíráni největší kamarádi, ale spíše žáci, kteří toho moc o sobě nevěděli. Myslím, že kolektivu dětí ve třídě to velmi prospělo. Dozvěděli se o sobě navzájem velmi zajímavé věci….

Učivo - duben

Učivo - duben

Plán práce v 5. ročníku – do konce května

Český jazyk:

 Procvičujeme učivo větné skladby: podmět + přísudek, druhy podmětu (holý, rozvitý, několikanásobný, nevyjádřený, všeobecný), učivo číslovek – skloňování dva, oba, tři, čtyři, pět.

Diktáty: čárky v souvětí, shoda podmětu a přísudku (typ „děti odešly a my jsme přišli, koťata se vyhřívala, stromy se zelenaly)

OPAKOVÁNÍ: druhy zájmen a číslovek

Matematika:

Geometrie: procvičování konstrukcí pravoúhlého trojúhelníku, čtverce, obdélníka, úhlů, kosočtverce, kosodélníka, osově souměrné útvary – vyznačení os souměrnosti útvarů

Algebra: slovní úlohy s desetinnými čísly - násobení a dělení 10, 100,1000, násobení a dělení přirozeným číslem (typ 0,65x5, 4,55:5 atd.). Opakujeme sčítání a odčítání desetinných čísel.

 Plán práce pro 4. ročník – do konce května

Český jazyk:

Procvičujeme učivo větné skladby: podmět + přísudek, druhy podmětu (holý, rozvitý, několikanásobný, nevyjádřený, všeobecný), probíráme shodu podmětu a přísudku (typ děti se učily – ty děti, koně se pásli – ti koně, rodiče mě chválili – ti rodiče).

Opakování: koncovek podstatných jmen a vyjmenovaných slov

Diktáty: čárky v souvětí, koncovky podst. jmen (se psy, vedle slámy, jmelí……), poté budou diktáty i na shodu podmětu a přísudku (ženy si sedly, muži přišli)

Matematika:

Geometrie: procvičování konstrukcí pravoúhlého trojúhelníku, čtverce, obdélníka, vyznačení osy souměrnosti těchto útvarů

Algebra: Procvičování písemného dělení jednociferným činitelem ( typ 3654:8), písemné násobení dvojcif. činitelem (typ 3654x 14). Na tuto látku bude série prověrek. Dále budeme pracovat na slovních úlohách z Počtářských chvilek, netradičních úlohách, na přímé úměrnosti.

V závěru školního roku po závěrečných prověrkách /dne 13. a 16.  června/ se budeme věnovat v Čj i v Ma soutěžím a hrám, rébusům a kvízům.

Vlastivěda

Učivo je probráno v souladu s osnovami.
Probírané učivo: Evropa
Děti se naučily pracovat s mapou.
Závěrečnou prověrku budou oba ročníky psát 15. června.
Projekt Indiání

Projekt "Indiáni" - při probírání písmene Ii jsme si tak trochu zahráli na indiány ....

V matematice jsme počítali s indiánskými pírky, kreslili geometrické tvary na indiánské čelenky, které jsme si vyrobili ve výtvarné výchově. V hodině českého jazyka jsme se naučili indiánské říkanky a pokřiky uáááááá ...... Promítali jsme si obrázky s indiánskou tématikou a vysvětlili si slova totem, týpí.

Děti si projekt velmi užívaly, čelenky si chtěly nechat na hlavě i u oběda.

Ovoce do škol

DO-RE-MI

DO-RE-MI

Letošní Den učitelů jsme na naší škole oslavili zpěvem.

Ve čtvrtek 28. března se ve čtyři hodiny odpoledne v sále obecního úřadu sešly děti, které rády a pěkně zpívají, aby se zúčastnili již tradiční pěvecké soutěže ve zpěvu - DO-RE-MI.

A jako obvykle, pětičlenná porota neměla vůbec lehkou práci, když musela z každé kategorie vybrat ty nejlepší zpěváky.

Nakonec porota rozhodla takto:

1. kategorie: 1. ročník

 

 1. místo: Mária Martinková – Kocúrek
 2. místo: Tereza Pelánová - Hlupáku, najdu tě
 3. místo: Lenka Paiskrová – My jsme žáci 3. B

 

2. kategorie: 2. a 3. ročník

 

 1. místo: Jolana Balhárková – Lásko má, já stůňu
 2. místo: Barbora Čechová – Holoubek

                       Iva Auerová – Kdyby tady byla

        3. místo: Nela Procházková – Kluci ze zámku

 

3. kategorie: dívky 4. a 5. ročníku

 

 

        1.  místo: Zdenka Doležalová – Láska na sto let

                              Alena Badinková – Hora Magura
        2.  místo: Nela Pokorná – Buchet je spousta
        3.  místo: Kateřina Maxerová – Lípa

 

4. kategorie: chlapci 4. a 5. ročníku

 

 

 1. místo: Milan Coufal - Chválím tě, země má
 2. místo: Jakub Komzák – Půlnoční
 3. místo: Matyáš Foit – Tulácký ráno

                       Jiří Maxera – Tři kříže

 

Já když na to přijde, tak i projektuji. Projektuji dobře, projektuji rád.

Parafrází slavné scény z filmu Anděl na horách bychom Vám chtěli představit únorovou projektovou činnost dětí v anglickém jazyce.  K čemu vlastně slouží takový projekt?Nejde jen o líbivý výraz pro ...
Více informací

Chystáme se na masopust

Chystáme se na masopustŽidi, slamění, klibny, klauni, pozvánky, blížící se družinový karneval... Chystáme se poctivě  :-)

My English Diary

V pátém ročníku jsme si s dětmi vytvořili osobní deník v angličtině. Uvodní stránka vypadá takto:

Co vytvoříš?
Sešit, který bude jen a jen Tvým osobním deníkem.Bude o Tobě, Tvé ...
Více informací

Poděkování za Den matek

Na stránkách třídy III. si můžete přečíst poděkování všem žákům 4. a 5. ročníku a jejich rodičům. Více

Poděkování

Pochvala za vystoupení ke Dni matek

   Chtěla bych touto cestou poděkovat všem rodičům za kostýmy, které s dětmi připravili na módní přehlídku, byly velmi nápadité a povedené. Dále děkuji i za to, že jste s dětmi i vy, rodiče, pracovali na textu, kterého nebylo málo, a přesto se vše zvládlo na jedničku. Je výborné, že se mohu na Vaši pomoc spolehnout a že naše nápady jsou díky dobře fungující spolupráci uskutečnitelné. Děti přišly i v odpovídajících kostýmech, můj dík patří v tomto směru především paní Coufalové, která nám sehnala mnoho nemocničního oblečení pro doktory, sestry i pro sanitáře. Děkujeme!!

   U všech žáků naší třídy je již vidět, že jsou jako herci ostřílení kabrňáci. Umíte s textem pracovat a vystihnout jednotlivé charaktery postav. Moc jste se mi všichni líbili, dali jste do hraní všechno a hlavně na vás bylo čitelné, že vás hraní baví a že je to pro nás zábava. Formujeme si tím i náš kolektiv, protože se musíme spolehnout jeden na druhého, při nácviku jsme zažili spoustu komických situací, kdy jsme se spolu opravdu nasmáli. Tak trochu s nostalgií si dnes páťáci uvědomili, že toto byla jejich poslední besídka, že si už spolu divadlo nezahrajeme, aspoň určitě už ne pro veřejnost…… Škoda, uběhlo to jako voda, moc mě to s vámi bavilo, věřte mi. Mám i radost z toho, že jednomu z vás, Martinu Čechovi, se podařilo zvítězit v silné konkurenci při konkurzu do znojemského divadelního souboru Martiny Výhodové,  uvidíme jej hrát v pohádce, která se nyní nacvičuje, a dokonce i v divadelní hře od Voskovce a Wericha  pro dospělé. Je to i ocenění mé práce, která mě moc těší a dělám ji velmi ráda. Hodně zdaru, Martine, ať se ti daří na prknech, které znamenají svět….

   A vy ostatní,  udělali jste všichni velký posun. Třeba se vám ještě poštěstí někde si zahrát. Pořád si plánuji, že až budu v důchodu, chtěla bych se věnovat ochotnickému divadlu v Mašovicích, možná se spolu ještě sejdeme a zahrajeme si spolu, třeba až budete dospělí………

My classmates

My classmates

Ve třetím ročníku máme angličtinu rádi. Rádi si hrajeme, zpíváme, popisujeme, soutěžíme.

Abychom si zpestřili naše vyučování a zároveň se naučili použít nabyté vědomosti v praxi, zařazujeme do výuky i různé zajímavé projekty. V březnu jsme se učili používat sloveso have got a popisovat různé lidi a zvířata, proto jsme si vytvořili projekt

My classmates – Mí spolužáci.

Z tvrdého papíru jsme si sestavili třídu s lavicemi, tabulí, počítači a pochopitelně s dětmi, které třídu tvoří. Každého z žáků děti v angličtině popsaly a připsaly, kolik má let, co ho baví a co nesnáší :-)

Hotový projekt nám zdobí dveře do třídy a slouží zároveň jako vhodná učební pomůcka pro mladší spolužáky.

 

Více

Projekt Ekosystém pole

Během tohoto projektu si žáci osvojili znalosti o přírodním společenstvu - pole.

Nejdříve jsme se prostřednictvím projektové tabule seznámili s hlavními zástupci rostlin a živočichů, potom jsme luštili hádanky (samozřejmě polní), získané informace jsme využili při práci s počítačovým programem a na závěr jsme se rozdělili do skupin, z nichž každá měla za úkol zpracovat některého z živočichů a rostlin.

Už se těšíme na to, až budeme pozorovat a poznávat polní plodiny, plevele a živočichy v terénu.

Projekt Toulky minulostí

Projekt Toulky minulostí

Během jednodenního putování do minulosti jsme navštívili nejeden hrad a zámek alespoň prostřednictvím obrázků, pohlednic, fotografií a promítání.

Děti si přinesly vlastní fotografie a obrázky, které se snažily ostatním spolužákům popsat a říci o nich pár vět. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi hrady a zámky, kdo tam žil, k čemu slouží dnes a jaké se vyskytují v jejich nejbližším okolí. Z písmen se pokusily složit název jednoho z nich a poskládat k němu obrázek. Na závěr si zkusily postavit část hradu, což se jim moc líbilo.

 

Projekt Hody, hody doprovody

Projekt Hody, hody doprovody

Týden před velikonočními svátky jsme seznamovali s jejich zvyky, tradicemi, učili se velikonoční koledy, počítali se zajíčkem, přiřazovali barvy ke dnům v týdnu, vyráběli hliněné květináčky na osení, učili se zasít řeřichu a mnoho dalšího. Na závěr škaredé středy jsme vyhodnotili nejrychlejší zajíčky v počítání.

Barevný týden v 1. třídě

Barevný týden v 1. třídě

Týden plný barev jsme si moc užili.

Děti chodily do školy s nadšením!!!! Každý den všem ukazovaly, co mají právě oni na sobě a kdo je víc barevný.

 

Všichni byli za velikou snahu odměněni.

Chtěla bych dětem a zvlášť rodičům moc poděkovat.

8. březen - MDŽ

8. březen - MDŽ

8. března si žáci 1. ročníku připravili pro naše paní učitelky, paní asistentku a paní kuchařku malé papírové překvapení - vyrobili barevné kytičky, které jim předali i s milým přáním.


Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky měřením, vážením, odměřováním, odléváním, tipováním, porovnáváním, zapisováním a tříděním informací. Prakticky si tak oshaly pro mnohé abstraktní jednotky délky, hmotnosti, objemu, času, teploty a rychlosti. Věřím, že získane vědomosti dobře zúročí při převodech jednotek a starší děti při výpočtech u složitějších slovních úlohách.

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky zábavným činnostním učením, při kterém si prakticky osahaly pro mnohé abstraktní jednotky probíraných veličin. Celý týden se zaměřovaly na jednotky delky, hmotnosti, času, objemu, teploty a rychlosti. V hodinách matematiky vážily, odhadovaly, porovnávaly, odměřovaly, přelévaly a hodnotily svoje tipy. Tato činoost všechny děti velmi bavila a věřím, že si z ní odnesly přesně ty znalosti, které v následujícím půlroce budou potřebovat při výpočtech i převodech jednotek.

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Ma akci se děti velmi těší!

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Ma akci se děti velmi těší!

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídyV úterý 2. února přivítáme na naší škole budoucí prvňáčky, kteří se přijdou zapsat a ukázat nám, jak jsou připraveni k nástupu do školy v příštím školním roce. Těčí se na ně všechny paní učitelky i děti z naší školy, kteří si pro ně připravily malé dárečky.

Tento den bude z organizačních důvodů zkrácené vyučování. Všechny děti budou odpolední vyučování končit ve 12:30 hodin.

Sněhové tvoření

Sněhové tvoření

Protože napadl první sníh a všichni jsme se z toho moc radovali, vydali jsme se (4. ročník) ve výtvarné výchově ven. Před školou jsme se pokusili o nejlepší sněhovou stavbu. S nadšením jsme se dali do práce ...... Za chvíli začaly vznikat opravdu krásné výtvory a to i navzdory neskutečně sypkému sněhu.

Aktuální učivo

Učivo 1. ročníku

Období

Český jazyk

 • Slabikář - probrána všechna písmena, zvyšování úrovně plynulost čtení a čtení s porozuměním, intonace vět
 • Přepis slov, vět, diktáty slov,
 • Písanka č. 4 - přepis slov, vět

 Matematika

 • Numerace do 20 - +- do 20, slovní úlohy, počítání na číselné ose, nákupy - práce s papírovými mincemi
 • Automatizace +- do 15
 • Procvičování geometrických tvarů a těles
 • Čtvercová síť, osa souměrnosti, křivé a rovné čáry, spojování bodů - práce s pravítkem

Prvouka

 • Místo, kde žijeme - název země, státní hymna a vlajka
 • Volný čas, povolání, nakupováníVybírame na pomůcky na školní rok 2015 / 2016

Vážení rodiče,

v průběhu měsíce června vybíráme částku 250Kč na sešity, barevné papíry a výkresy na příští školní rok.

Děkujeme.

Projektové vyučování Zdravá strava

V pátek 24. října si žáci 2. a 3. ročníku uspořádali projektový den na téma Zdravá výživa. Trval celé 4 vyučovací hodiny a procházel všemi vyučovacími předměty.O zdravé výživě jsme si popovídali v ...
Více informací

Co nás čeká? - BŘEZEN

 • 20. 3. 2015 – Matematická soutěž Klokánek, žáci budou psát 1. vyučovací hodinu
 • 20. 3. 2015 – Beseda s ADROU pro žáky 4. a 5. ročníku, 9:45 – 11:15 hodin
 • 24.3.2015 - Povídání o Velikonocích s pracovníkem Jihomoravského muzea Znojmo. Beseda začne v 8:30 hodin a bude trvat 45 minut. Akce proběhne v prostorách školy.
 • 25. 3. 2015 – Divadlo Znojmo, odjezd 7:15 autobusem do Znojma, návrat kolem 10. hodiny
 • V průběhu měsíce března píšeme prověrky z hlavních předmětů, které shrnují učivo 3. čtvrtletí.

Organizace prvního školního týdne

Organizace prvního školního týdne
Zahájení školního roku
Vážení rodiče, milé děti!
Slavnostní zahájení školního roku proběhne v úterý 1. 9. od 8 hodin v tělocvičně školy. Starosta obce Mašovice zde přivítá žáky prvního ročníku, poté se žáci rozejdou do tříd, kde dostanou rozvrh.


 

1. - 5. ročníky

1. 9. 2015

Konec vyučování do 9:10 hodin, aby přespolní žáci stihli autobus

2. 9. 2015

Konec vyučování v 11:15 hodin

3. 9. 2015

4 vyučovací hodiny

4. 9. 2015

4 vyučovací hodinyV prvním školním týdnu se neuskuteční odpolední vyučování.

Pro 1. ročník bude zajištěn prvních 14 dní doprovod k autobusové zastávce. Činnost kroužků bude zahájena od října, nabídka bude v průběhu září upřesněna.

Nástěnka

Od středy14. října je nařízena distanční výuka na všech základních školách. Mimořádná opatření platí prozatím do 1. listopadu.
obrázek
26. - 30. října
PODZIMNÍ PRÁZDNINY
Home škola Mašovice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy