Login
Položek: 1-10 z celkem: 239   začátekzačátekna poslední stranu  

Archiv

Organizace výuky od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,

v následujících dnech Vás budou kontaktovat třídní učitelky dětí, aby Vás seznámily s oraganizací vyučování od 25. května 2020. Níže naleznete Výtah z Manuálu MŠMT a dokumenty Organizace nástupu do školy, Oznámení rodičů o účasti dítěte v prezenční výuce a Čestné prohlášení. 
Prosíme, abyste si vše důkladně pročetli a dále postupovali podle instrukcí třídních učitelek. 

Děkujeme!


Možnosti domácího procvičování učiva

Vážení rodiče,


děti mohou učivo procvičovat online i na následujících stránkách:

NOVÁ ŠKOLA1. https://www.nns.cz/blog/2. Online cvičení (sloupec na levé straně)3. Zadat ...
Více informací

Organizace domácí výuky během vyhlášeného nouzového stavu

Vážení rodiče,
 
níže si prosím přečtěte informace, které se týkají organizace domácí výuky během vyhlášeného nouzového stavu:
 
1. Výuka bude probíhat formou domácí přípravy. Vyučující Vám budou k dispozici on-line prostřednictvím svých třídních webových  stránek, mailu nebo telefonu.

2. Vyučující starších žáků (3. - 5. ročníku) budou zadávat žákům domácí přípravu z daného předmětu formou odkazů na učebnice, pracovní sešity,  online výukové aplikace apod. Některé domácí úlohy budou mít pouze informativní charakter, na některé bude vyučující očekávat elektronickou odpověď. Ke všemu budou učitelé pochopitelně poskytovat konzultace v případě nutnosti vybraným komunikačním kanálem (telefon, e-mail). Učivo je rozplánováno vždy na týden po jednotlivých dnech. Vyučující 1. a 2. ročníku je s rodiči dohodnuta na online výuce.

3. Prosíme tímto rodiče, aby v tomto nelehkém období kladli co možná nejvyšší důraz na kontrolu práce a přípravy svých dětí dle zadaných úkolů, aby pak následný přechod na běžnou výuku byl co nejméně problematický a s co nejmenším časovým skluzem.

4. Na stránkách školy a  tříd budete mít odkazy a manuál k používání zpřístupněných webových stránek, na kterých si děti mohou učivo procvičovat.

5. Jednotlivé paní učitelky Vám mohou odeslat pracovní listy pro děti k domácímu procvičování. Každá vyučující si své rodiče obešle emailem. V případě, že nemáte možnost si materiál vytisknout, dohodne se s Vámi vyučující na možnostech předání.

6. Provoz školy pro osobní navštěvu je možný po dohodě emailem nebo telefonicky. 

Vyučující jsou Vám k dispozici na těchto emailových adresách:

zsmasovice@email.cz - paní ředitelka Bětíková
v.sajtlova@gmail.com
Kurkova.Ilona@seznam.cz
kocianova.masovice@seznam.cz

Organizace výuky během mimořádných opatření

Vážení rodiče, 

od pondělí 16. března bude na stránkách jednotlivých tříd aktualizováno učivo na domácí samostudium na jednotlivé dny. Velmi Vás prosíme o součinnost a podporu při domácí přípravě děti. K dispozici jsou Vám také telefonické a emailové kontakty jednotlivých vyučujících, se kterými společně projednáváme další kroky. 

Jakmile obdržíme oficiální informace o dalším výhledu jednotlivých opatření, budeme Vás okamžitě informovat.

Děkujeme.

Mimořádná opatření

Vážení rodiče,

od zítřka 11. 3. 2020 je naše škola z nařízení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha z preventivních důvodů uzavřena až do odvolání.
Veškeré podrobnosti byly sděleny telefonicky, prosíme, abyste průběžně kontrolovali stránky školy a stránky tříd, na které vkládáme aktuální informace a přehled učiva.

Zároveň jsou Vám učitelé k dispozici na svých telefonních číslech a emailech. 

Plánované březnové akce jsou z výše uvedených důvodů zrušeny, o ostatních akcích budete včas informováni třídními učitelkami Vašich dětí.

Ti rodiče, kteří budou potřebovat pro svého zaměstnavatele potvrzení o ošetřování člena rodiny, v tomto případě dítěte do 10 let, si mohou pro potvrzení přijít do školy po dohodě s paní ředitelkou. Prosím o kontakt buďto telefonicky, nebo na email zsmasovice@email.cz.

Děkujeme.

Mgr. Bětíková

Plánované akce

12. března

Můj volný čas a já – preventivní program v SVČ ve Znojmě pro 4. ročník - Zrušeno!

19. března

DOREMI, 16:00 hodin v sále OÚ v Mašovicích - Zrušeno!

30. března – 3. dubna

Barevný týden

1. dubna

Zápis do prvních tříd, 13:30 – 16:30 hodin

15. dubna

Divadlo Znojmo

17. dubna

Plavání 3. a 4. ročníku (začátek kurzu)

21. dubna

Sběr papíru v obci, první dvě vyučovací hodiny

4. května

3D kino - výukový program

20. května

Divadlo Znojmo

21. května

Besídka pro maminky, 16:30 hodin v sále OÚ

1. června

Návštěva představení ZUŠ Hrušovany nad Jevišovkou: Čaroděj ze země Oz. Jedou přihlášení žáci.


 

Bruslení

BrusleníKdyž nejde zima k nám, musíme jít zimě naproti. 
Kde jsou ty časy, kdy jsme v rámci tělesné výchovy chodívali bruslit na zamrzlý mašovický rybník. 
Poslední roky nám zima bohužel nepřeje, proto jsme se rozhodli, že si za ledovým povrchem zajedeme do Znojma. 
Odpolední akci na kluzišti si děti velmi užily a pokud bude příležitost, zase se ji rádi zopakujeme.

English day

English day
Středa 18. prosince proběhla na naší škole ve znamení angličtiny.

Od rána do školy proudili žáčci oblečení v modrých kalhotách a bílém tričku, aby si vyzkoušeli, jaké by to bylo nosit jednotnou školní uniformu.

Ráno jsme se sešli všichni společně v jedné třídě, kde už na nás čekali páťáci, kteří si v hodinách informatiky a anglického jazyka připravili powerpointové prezentace o slavných osobnostech anglických nebo amerických dějin. Většině páťáků se velmi pěkně podařilo shrnout ty nejdůležitější informace například o kapele Beatles, spisovatelce J. K. Rowlingové, královně Alžbětě II. a dalších. Nebylo vůbec jednoduché informace podat tak, aby děti zaujaly mladší spolužáky a ti všemu porozuměli. Jak ale ukázaly výsledky zábavného kvízu, odnesli si všichni spoustu zajímavých informací

Odměnou za soustředění při vstřebávání informací nám byla chutná anglická snídaně, kterou nám paní kuchařky naservírovaly ve školní jídelně. Děti ochutnaly ham and eggs, toasty s pomerančovou marmeládou, arašídové máslo, karamelové máslo s čokoládovými hoblinkami, octové brambůrky i čaj s mlékem. Nezbylo vůbec nic, takže jsme si jisti, že až děti na druhém stupni navštíví například Londýn a budou mít možnost být ubytovaní v hostitelské rodině, budou připraveni na to, co k snídani dostanou, a že jim bude chutnat.

Po snídani nás čekala nejtěžší část dne, a  to pečení muffinů s čokoládou. Celým postupem nás opět provedli páťáci, kteří mladší spolužáky anglicky učili názvy jednotlivých ingrediencí, které jsme postupně zpracovali v těsto. Všechny děti se vystřídaly u míchání i naplňování formiček. Výsledek se na první pohled krásně vydařil. Jak ale muffiny chutnají, budeme mít možnost posoudit zítra během velké přestávky, kdy si děti výsledek svého snažení snědí ke svačince.

Ve druhé části vyučování se děti dohodly na společných výstupech, které vytvoří. Prvňáčci vyrobili vlajku Velké Británie, o které už teď víme, že se jí říká Union Jack. Druháci společně nakreslili a vystřihli pexeso. Třeťáci a čtvrťáci pracovali na Bradavicích Harryho Pottera a páťáci vytvořili prostředí z Knihy džunglí s hlavními postavami příběhu.

Poslední vyučovací hodinu jsme se sešli v tělocvičně, abychom si svoje projekty představili a společně zazpívali písničky Father Christmas a My Bonnie is over the ocean.

Jsme velmi rádi, že si děti tento netradiční způsob vyučování užily, prakticky si vyzkoušely upéct oblíbený moučník podle anglického receptu, ochutnaly alespoň částečně to, co je pro Brity u snídaně typické, a společně byly schopny vytvořit zajímavý projekt. Pokud vše půjde podle plánu, ve druhém pololetí si obdobnou akci zopakujeme a budeme se tentokrát věnovat němčině. 

Fotogalerie

Vánoční besídka

Vánoční besídkaVe čtvrtek 12. prosince jsme se jako již každý rok před Vánocemi sešli v sále OÚ v Mašovicích, abychom si zkrátili nekonečné čekání na Ježíška a potěšili všechny rodiče a přátele školy příjemnou hodinkou plnou tance, zpěvu, básniček i divadla. 
Všechny děti celý prosinec pilně trénovaly a nacvičovaly, aby se na mašovickém pódiu blýskly. A že se jim to povedlo!

Diváci v sále tleskali prvňáčkům i duháčkům, kteří si se svou paní učitelkou připravili pásmo tanečků a básniček, i veršovanou pohádku Paleček a jeho kamarádi.

Děti třetího a čtvrtého ročníku zase překvapily všechny přítomné v sále svým anglickým divadlem Cinderella. Kromě náročného anglického textu zazpívaly také spoustu českých písniček z pohádky O Popelce a zatančily několik tanečků. Jejich herecké výkony, angličtina i nadšení si vysloužily zasloužený dlouhý potlesk.

Páťáci svým pásmem Vánoční poutník přivedli všechny diváky v sále k zamyšlení nad skutečným významem Vánoc, který nabádá k návratu k tradici, pokoře a rozjímání.

V průběhu večera zaznělo několik písní pěveckého kroužku, jako například Půlnoční, Vondráši, Matóši, Mějme se rádi a další.

Součástí besídky byl také tradiční vánoční jarmark, kde si rodiče dětí měli možnost zakoupit výrobky, na kterých žáci naší školy pracovali v průběhu prosince. 

Celá vánoční besídka se nesla v přátelském duchu, děti si vystupování moc užily, my učitelé jsme byli pyšní na to, jaké máme šikovné žáky, a věříme, že Vy, rodiče, jste pyšní na to, jak šikovné Vaše děti jsou!

Přejeme Vám všem krásné a kouzelné Vánoce, klid a pohodu v kruhu Vám nejbližších, dětem radost z dárečků i pohádek a nám všem do nového roku hlavně pevné zdraví, abychom se společně setkali zase za rok!Položek: 1-10 z celkem: 239   začátekzačátekna poslední stranu  

Nástěnka

Novinky

obrázek
Od 23.června zkrácené vyučování, konec v 11:25 hodin.

Předávání vysvědčení proběhne 30. června od 7:45 hodin, konec vyučování kolem 8:45 hodin.

Aktuální jídelníček naleznete zde

Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy