Úspěchy Mašovického pěveckého souboru

V neděli 10. ledna Mašovický pěvecký soubor dospělých hostoval se svým programem 15ti  písní v Miroslavi před téměř zaplněným kostelem návštěvníků. Vystoupení bylo velmi zdařilé, na konci programu většina posluchačů dávala vestoje nadšeným aplausem najevo, jak se jim koncert líbil. Miroslavští  evangelíci přichystali poté pro náš soubor bohaté občerstvení, při kterém jsme si ještě dlouho povídali. Byl domluven i příští koncert, na 3. adventní neděli v prosinci.

20. ledna soubor vystoupil na Tříkrálovém koncertu v kapucínském kostele ve Znojmě, kde jsme jako hosté zazpívali a zahráli 6 písní. Na konci našeho vystoupení s námi účastníci zpívali píseň Krásný sen sourozenců  Ulrychových.  Na tvářích všech přítomných bylo vidět, že „Mašovičtí“ svým vystoupením návštěvníky docela mile překvapili.

Naše mašovická škola v tomto roce slaví 110. výročí vzniku, k této příležitosti plánuje pěvecký soubor vystoupení v mašovickém kostele. Přesné datum ještě není stanoveno, předběžně koncem května. Termín bude ještě upřesněn a samozřejmě občanům oznámen. Na programu budou především spirituály, písně sourozenců Ulrychových, folkové písně.  Zveme všechny naše příznivce.

Mgr. Bětíková R., vedoucí souboru