Položek: 221-230 z celkem: 315   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Projektové dny u prvňáčků

Co se dělo u prvňáčků a jaké strávily děti únorové a březnové dny ve škole, se můžete podívat v kolonce třídy - Třída I., pod informacemi o aktuálním učivu. Více

Projekt Toulky minulostí

Během jednodenního putování do minulosti jsme navštívili nejeden hrad a zámek alespoň prostřednictvím obrázků, pohlednic, fotografií a promítání.

Děti si přinesly vlastní fotografie a obrázky, které se snažily ostatním spolužákům popsat a říci o nich pár vět. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi hrady a zámky, kdo tam žil, k čemu slouží dnes a jaké se vyskytují v jejich nejbližším okolí. Z písmen se pokusily složit název jednoho z nich a poskládat k němu obrázek. Na závěr si zkusily postavit část hradu, což se jim moc líbilo.

Projekt Hody, hody doprovody

Týden před velikonočními svátky jsme seznamovali s jejich zvyky, tradicemi, učili se velikonoční koledy, počítali se zajíčkem, přiřazovali barvy ke dnům v týdnu, vyráběli hliněné květináčky na osení, učili se zasít řeřichu a mnoho dalšího. Na závěr škaredé středy jsme vyhodnotili nejrychlejší zajíčky v počítání.

Barevný týden v 1. třídě

Týden plný barev jsme si moc užili.

Děti chodily do školy s nadšením!!!! Každý den všem ukazovaly, co mají právě oni na sobě a kdo je víc barevný.

Všichni byli za velikou snahu odměněni.

Chtěla bych dětem a zvlášť rodičům moc poděkovat.

8. březen - MDŽ

8. března si žáci 1. ročníku připravili pro naše paní učitelky, paní asistentku a paní kuchařku malé papírové překvapení - vyrobili barevné kytičky, které jim předali i s milým přáním.

DO RE MI

DO RE MIZveme všechny rodiče a přátele školy, aby přišli podpořit všechny zpívající děti v pátek 1. dubna
v 16 hodin do sálu obecního úřadu v Mašovicích. Zazní písničky lidové, umělé i moderní.

Těší se na Vás děti, paní učitelky i porota!

Barevný týden

Od 17. března probíhal na naší škole barevný týden, který nás měl připravit na přicházející velikonoční svátky. Děti i paní učitelky trávily tyto barevné dny v červeném, žlutém, modrém, zeleném i vzorovaném oblečení. Bylo až neuvěřitelné, kolik slušivých outfitů, barevných doplňků a kousků oblečení děti do školy přinesly. Všechny ročníky sečetly jednotlivé kousky v požadované barvě dne, počet zprůměrovaly a porovnaly s ostatními třídami. Po velikonočních prázdninách vyhlásíme vítěznou a nejbarevnější třídu.

Pochvalu si zaslouží všechny děti, které rozzářily celou školu svým veselým a nápaditým oblečením. Děkujeme také všem rodičům za podporu!

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak nám to všem slušelo.

Velikonoční dílna

Předvelikonoční úterý jsme naše školní odpoledne strávili přípravou na Velikonoce. Děti byly rozděleny do malých skupinek a v jednotlivých třídách se věnovaly vyrábění velikonočních stojánků na vajíčka, závěsu s velikonočními motivy, talířků v podobě zvířecích symbolů Velikonoc nebo zdobení samotných vajíček netradičními technikami. Celé odpoledne jsme si užili a doufáme, že výrobky samotné přispějí k pohodové sváteční atmosféře. Krásné Velikonoce!

Činnostní učení ve třídě II.

Činnostní učení ve třídě II. Více

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky měřením, vážením, odměřováním, odléváním, tipováním, porovnáváním, zapisováním a tříděním informací. Prakticky si tak oshaly pro mnohé abstraktní jednotky délky, hmotnosti, objemu, času, teploty a rychlosti. Věřím, že získane vědomosti dobře zúročí při převodech jednotek a starší děti při výpočtech u složitějších slovních úlohách.

ĆARODĚJNICKÉ ODPOLEDNE V DRUŽINĚ
29. dubna od 12:30 hodin