Položek: 51-60 z celkem: 315   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Provoz školy od 1. března 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200 (dostupné ZDE), kterým se nad rámec dosavadních opatření:

ZAKAZUJE OSOBNÍ PŘÍTOMNOST žáků 1. a 2. ročníků základní školy a žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně s žáky 1. nebo 2. ročníků.

Všechny naše děti budou vzdělávány distančním způsobem v prostředí Microsoft Teams. Třídní učitelky si zákonné zástupce dětí obešlou emailem a předají jim rozvrhy online vyučování a potřebné informace.

Anglický jazyk

Pár slov o angličtině

Výuku cizích jazyků na naší škole bereme velmi vážně. Anglický jazyk se děti začínají učit již v prvním ročníku. Vztah k cizímu jazyku si žáci budují nejprve především prostřednictvím her, písniček a nejrůznějších jednoduchých říkadel. Postupně přibývá více a více slovní zásoby a děti se začínají orientovat v gramatice, aby byly schopné komunikovat v reálných situacích: v obchodě, v restauraci, ve městě, s kamarády nebo například při cestování. Velký důraz klademe především na vzájemnou konverzaci, a to již od útlého věku dětí. Projektová činnost je nedílnou součástí výuky anglického jazyka na naší škole, stejně tak nácvik anglického divadla, který si užívají jak děti, tak vyučující.  V letošním školním roce jsou tyto aktivity bohužel značně omezeny distančním vzděláváním.

Přesto ani v době vzdálené výuky děti nezahálejí. Žáci 4. i 5. ročníku angličtinu pravidelně poctivě procvičují třikrát týdně při online výuce, konverzují, trénují poslech i čtení a své znalosti ověřují při online kvízech. Také zpracovávají nejrůznější projekty, ve kterých uplatňují jak své nabyté jazykové znalosti, tak své dovednosti počítačové.

Níže naleznete ukázku projektů dětí 4. ročníku. Ty teď online probírají 4. lekci At the ZOO v učebnici Happy Street 2. Na tento projekt se většinou děti ve škole velmi těší, protože společně vytvářejí tu nejlepší ZOO na světě. Vybírají zvířata, popisují je, umisťují pomocí předložkových vazeb na konkrétní místo a nakonec natočí video, ve kterém svou zoo anglicky představí. Bohužel o společné kreativní a tvořivé práci si letos můžeme nechat pouze zdát, proto děti zpracovaly doma alespoň první část projektu - základní popis oblíbeného zvířete.

Ještě níže naleznete milou vzpomínku na to, jak vypadala práce na stejném projektu před 5 lety u nás na škole. Mrkněte :-)

Předávání vysvědčení

Předávání vysvědčeníPředávání pololetního vysvědčení proběhne ve čtvrtek 28. ledna.

Děti 1. až 3. ročníku vysvědčení dostanou v průběhu 4. vyučovací hodiny, do té doby probíhá výuka dle rozvrhu.

Žáci 4. až 5. ročníku si vysvědčení vyzvednou osobně v budově školy v době od 10:30 do 11:45 hodin.

Online výuka 5. ročníku se ve čtvrtek z důvodu předávání vysvědčení mladším žákům nekoná.

V pátek 29. ledna jsou pololetní prázdniny, online výuka není.

Výuka od 4. ledna, rodičovské schůzky

Vážení rodiče,

z důvodu nařízení vlády bude vyučování od 4. ledna probíhat pro 1., 2. a 3. ročníky prezenčně ve škole, žáci 4. a 5. ročníku se budou vzdělávat distančně podle rozvrhu, který naleznete níže.

Zároveň berte, prosím, na vědomí, že plánované rodičovské schůzky nebudou z výše uvedených důvodů probíhat fyzicky v budově školy, ale do 12. ledna obdržítě písemný přehled hodnocení emailem od svých třídních učitelek. V případě nutnosti se domluvíte na individuální konzultaci telefonicky, nebo emailem.

Děkujeme za pochopení.

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

Vážení rodiče,

z nařízení vlády bude bohužel posledním vyučovacím dnem v letošním roce pátek 18. prosince. Od pondělí zůstávají děti doma na prodloužených vánočních prázdninách. O předvánočních třídních besídkách se dozvíte od třídních učitelek Vašich dětí.

Mikuláš

MikulášV pátek 4. prosince zavítal na naši školu Mikuláš se svým doprovodem.

Tentokrát nebyl takový, na jakého jsme zvyklí a jak si ho pamatujeme z minulých let. Čerti tentokrát nesměle postávali v koutě, sem tam některý vystrčil růžky a zlehounka zablekotal. To když Mikuláš spravedlivě sčítal hříchy dětí. Andělé nezpívali, přesto zvládli obdarovat všechny děti. Balíček se sladkostmi  a s ovocem se zasloužili úplně všichni. Minimálně za to, jak krásně zvládli výuku na dálku.

Děkujeme všem žákům páteho ročníku za vzornou přípravu této akce.

Vyučování od 30. listopadu

Vážení rodiče,

od pondělí 30. listopadu se k prezenční výuce vrací také žáci 4. a 5. ročníku. Všechny děti se budou vzdělávat podle platného rozvrhu, který obdržely na začátku školního roku. Tělocviky a hudební výchovy přizpůsobíme nařízením MŠMT, případně tyto hodiny věnujeme procvičování hlavních předmětů.
Všichni žáci budou mít s sebou roušku a sáček.

V pátek 4. prosince budou děti dostávat mikulášské balíčky.

Před Vánocemi NEBUDE ředitelské volno.

Pondělí 21. prosince: VÁNOČNÍ TVOŘENÍ - 4 vyučovací hodiny
Úterý 22. prosince: VÁNOČNÍ BESÍDKY jednotlivých tříd (rozdávání dárečků, pohoštění, hry, soutěže, pohádky) - 4 vyučovací hodiny

Návrat 1. až 3. ročníků do škol od 18. listopadu

Vážení rodiče,

od 18. listopadu se do škol vracejí žáci 1. a 2. tříd ZŠ, včetně žáků vyšších ročníků 1. stupně, kteří jsou zařazeni do stejné třídy v sysrému malotřídních škol.

Pro naši školu tedy platí, že do školy se vracejí děti 1., 2. a 3. ročníku.

4. a 5. ročník se nadále vzdělává distančně.

Nové rozvrhy budou platit od středy 18. listopadu. Pro 4. a 5. ročníky budou k dispozici zde, na webových stránkách školy, s rozvrhy 1. až 3. ročníku Vás seznámí třídní učitelky.

6. června
PŘEDSTAVENÍ ZUŠ Hrušovany nad Jevišovkou v divadle