Login

Projekty a práce žáků

Projektový den Angličtina ve světě

Projektový den Angličtina ve světěV pondělí 16. listopadu si děti druhého a třetího ročníku udělaly projektový den na téma "Angličtina ve světě".
Nejprve jsme se podívali na krátká videa o Anglii, Londýně a Austrálii a seznamili jsme se s jejich dominantami. Na mapě světa jsme si ukázali státy, ve kterých děti od mala mluví anglicky. Namalovali jsme strom, na který jsme umístili vlajky těchto států, společně jsme si vyplnili krátký test o Velké Británii a kluci si zahráli na architekty a z lega vytvořlili úžasné stavby, které dominují Londýnu. Ve třídě a v družině teď máme například Tower Bridge, Big Ben, Londýnské oko, londýnské taxíky i červené telefonní budky. Všechny děti velmi pěkně pracovaly a i když neseděly spořádaně v lavicích, důležité informace o důležitosti angličtiny si určitě z tohoto dne odnesly.
Obrázky z projektu najdete ve fotogalerii.

Sněhurka/Snow White

Sněhurka/Snow WhiteDěti druhého a třetího ročníku celý listopad a část prosince pracovaly na dramatizaci klasické pohádky O Sněhurce, kterou se rozhodly zahrát v anglickém jazyce.

Představení Snow White se dětem velmi povedlo. Zvládly nejenom pro ně náročný anglický text svých rolí, ale moc se jim povedlo také vtipně a přesvědčivě celé divadlo odehrát.

Při nácviku ve škole si děti samy do průběhu hry zasahovaly a přidávaly vtipné situace, které se při samotném vystoupení osvědčily, soudě podle reakcí diváků :-)

Oba ročníky bezvadně spolupracovaly a děti se navzájem podporovaly. Naučily se, jaké je to vystavět si postupně celý příběh tak, aby od začátku až do konce dával smysl, dialogy byly jasné a stručné a přiměřeně vtipné.

Protože je naše třída velmi zpěvná a máme v ní mnoho šikovných zpěváků, příběh jsme oživili krátkými pěveckými vstupy.

Nádherné kostýmy byly už jen tou pomyslnou třešničkou na dortu.

 

A tady je malé hodnocení našich herců:

 

Královna – Anička Kliková: jednoznačně perfektní, profesionální, s výbornou angličtinou a obdivuhodnou pamětí, skvělá zpěvačka

 

Sněhurka – Hanička Čechová: něžná, milá, pozorná, výborná zpěvačka s bezvadnou angličtinou, vždy ochotná pomoci kamarádům

 

Zrcadlo - Honzík Hřebeský: i když je Honzík teprve druháček, předvedl úžasný výkon, díky němu se nám dařilo divadlo udržet srozumitelné pro všechny v sále.

 

Král – Šimonek Čech: vtipný, výrazný, s velmi pěknou anglickou výslovností

 

Myslivec – Matýsek Jelínek: úžasný výkon, výborná angličtina, spousta textu, Matýsek je vtipný, výrazný a velký herec

 

Princ – Onrášek Kříž: Ondra byl dlouho před vystoupením nemocný, přesto zvládl svou roli na jedničku s hvězdičkou. Má krásný, výrazný přednes a krásnou angličtinu. Je to velký fešák :-)

 

Šmudla – Matýsek Foit: skvělý výkon, krásná angličtina, velmi pěkný zpěv

 

Spáč – Amálka: i když byla Amálka dlouho před vystoupením nemocná, svou roli odehrála na výbornou

 

Počítačový expert - Kubík Hoch: pěkně výrazně hraje, diváky velmi pobavil svou notebookovou rekvizitou :-)

 

Policeman – Jiřík Maxera: Jiřík se nebojí mluvit, jde ho slyšet až vzadu v sále, nejenom díky tomu umí pěkně zaujmout

 

Notička – Tánička Holcrová: velmi šikovná zpěvačka, tanečníce i herečka

 

Bručoun – Natálka Valová: s velmi pěknou výslovností odehrála i odzpívala svou roli

 

Obřík – Erička Nahodilová: vždy vzorně připravená druhačka s velmi dobrou pamětí, která v příštím roce bude mít určitě ještě více hereckého prostoru, aby svůj talent mohla „prodat“.

 

Květinářka – Michalka Mikulášková: výborná a vtipná, za jakýchkoli okolností ochotná pomoci s textem, rekvizitou nebo jen pohlazením

 

Čtenář – Tomášek Doležal: milý a vtipný, veselý a velmi inteligentní

 

Sportsman – Niky Pelikán: milý, výrazný, veselý a vtipný

 

Teacher – Jiřinka Tunková: velmi šikovná, s výbornou pamětí a velkým hereckým talentem, velmi šikovná tanečníce

 

Květinářka – Zdenička Doležalová: milá, hodná, velmi šikovná, vždy si přesně pamatovala, kde má na jevišti být a kdy a co má říct

 

Školačka – Kačenka Maxerová: velmi milá a veselá, s krásným přednesem, šikovná zpěvačka

 

Malíř - Davídek Šlapanský: Davídek je sice velmi tichý, ale udělal obrovský pokrok a věřím, že příští rok už se bude umět projevit tak, že dokáže rozesmát celý sál

My classmates

My classmates

Ve třetím ročníku máme angličtinu rádi. Rádi si hrajeme, zpíváme, popisujeme, soutěžíme.

Abychom si zpestřili naše vyučování a zároveň se naučili použít nabyté vědomosti v praxi, zařazujeme do výuky i různé zajímavé projekty. V březnu jsme se učili používat sloveso have got a popisovat různé lidi a zvířata, proto jsme si vytvořili projekt

My classmates – Mí spolužáci.

Z tvrdého papíru jsme si sestavili třídu s lavicemi, tabulí, počítači a pochopitelně s dětmi, které třídu tvoří. Každého z žáků děti v angličtině popsaly a připsaly, kolik má let, co ho baví a co nesnáší :-)

Hotový projekt nám zdobí dveře do třídy a slouží zároveň jako vhodná učební pomůcka pro mladší spolužáky.

 

Více

We speak English every day

Hlásíme se opět ze třetí třídy, abychom se s Vámi podělili o to, jak se nám daří v angličtině.
Během prvního pololetí jsme se toho dost naučili. Zvládli jsme natrénovat anglické divadlo o ...

Já když na to přijde, tak i projektuji. Projektuji dobře, projektuji rád.

Parafrází slavné scény z filmu Anděl na horách bychom Vám chtěli představit únorovou projektovou činnost dětí v anglickém jazyce.  K čemu vlastně slouží takový projekt?Nejde jen o líbivý výraz pro ...

MED aneb My English Diary

Na začátku školního roku si páťáci v hodině angličtiny založili deníky, do kterých si zapisují různá konverzační témata a snaží se využít všechno, co umí, aby popsali sebe, své kamarády, spolužáky, ...

English day

English day

 

Úterý 18. října se stalo dnem anglickým, a to doslova na celé naší škole.

Již od samého rána měly paní kuchařky napilno. Připravovaly nám totiž typickou anglickou snídani. Děti ochutnaly ham and eggs, toasty, cereálie, arašídové máslo, pravou pomerančovou hořkou marmeládu, skotské sušenky, octové brambůrky a samozřejmě čaj s mlékem.

 

Ve všech třídách bylo rušno. Zpívaly se anglické písničky, poslouchali se Beatles a poznáme také hymnu Velké Británie God save the Queen. Ti nejmenší zahráli a zazpívali písničku o anglickém autobuse, ti starší se dozvěděli mnoho zajímavého o Londýnském požáru nebo anglických spisovatelích. Třeťáci upekli pravé nefalšované anglické muffiny podle anglického receptu. Sestříhali jsme video, na kterém malé kuchaře můžete zhlédnout.

V matematice jsme převáděli libry na koruny a počítali vzdálenosti mezi městy. Celý den jsme završili výrobou mapy Velké Británie a červeného doubledeckeru, které nám na školní chodbě budou připomínat to nejdůležitější, co je ve Velké Británii k vidění. Žáci 4. a 5. ročníku si v hodině matematiky a přírodovědy vyhledávali zajímavé informace o Anglii (např. již zmíněné převody měny, vzdálenosti mezi městy, nejvyšší horu, nejdelší řeku atd.). Na závěr si v pracovních činnostech vytvořili magické Londýnské oko. Kromě spousty důležitých slovíček jsme si odnesli zážitky ze společné práce, při které jsme museli vyhledávat, spolupracovat a komunikovat jako praví angličtí gentlemani. Podle reakcí dětí, spokojeného pomlaskávání u snídaně a svačinky, rozesmátých tváří a hodnocení v dalších hodinách můžeme říct, že jsme si celý den užili na sto procent, a i když nás kromě typické anglické snídaně provázelo také typické anglické počasí (čti pršelo a byla mlha), English Day se povedl na podtrženou jedničku.


 

My English Diary

V pátém ročníku jsme si s dětmi založili osobní deníky v angličtině. Více

We speak English every day

Hlásíme se opět ze třetí třídy, abychom se s Vámi podělili o to, jak se nám daří v angličtině.
Během prvního pololetí jsme se toho dost naučili. Zvládli jsme natrénovat anglické divadlo o ...

eTwinning

V příštím školním roce by se naše škola ráda zapojila do některého z mezinárodních projektů partnerství mezi školami napříč Evropou. Abychom se na spolupráci dobře připravili, nebudeme zahálet ani ...

Evropský den jazyků

Evropský den jazykůV úterý 26. září se na naší škole slavilo.
Slavily se jazyky, abychom byli konkrétní.
Evropské jazyky, protože právě ty měly svátek.
A nebyli jsme v tom slavení rozhodně sami.
Připojili jsme se do eTwinningového projektu, ve kterém se sešlo 10 škol z různých evropských měst, abychom si všichni připomněli, jak je důležité učit se, poslouchat, naslouchat a hlavně rozumět. Nejenom v cizině, ale také sobě navzájem. A zvládli jsme toho opravdu hodně.

Zde odkaz na naše partnery:
https://www.zeemaps.com/map?group=2685868

U druháků a třeťáků se stavěla Babylonská věž. Předcházela tomu diskuze na téma cizích jazyků. Děti daly samy dohromady, co už věděly, zbytek jsme si doplnili. Ukázali jsme si na mapě všechny světadíly a už víme, že nejvíc lidí na světě mluví čínsky, přesto by se nám čínština studovat nevyplatila, protože bychom se s ní domluvili pouze v Ásii. Také víme, proč jsou Angličané tak trošku líní cizí jazyky se učit (Angličané prominou), moc to nepotřebují, domluví se skoro všude. Zato my se bez angličtiny dnes už neobejdeme. Představili jsme si největší a pro děti neznámější evropské státy a jejich dominanty, vyzkoušeli jsme si pozdrav Ahoj v různých jazycích. Nakonec jsme za pomoci námi vytvořených kostek Babylonskou věž postavili a dobře jsme se u toho pobavili.

To čtvrťáci a páťáci šli více do hloubky. Zahráli si s paní učitelkou na lingvisty a evropské jazyky roztřídili podle podobných znaků a společného základu do příbuzných jazykových rodin. Aby poučili i mladší spolužáky, společně vytvořili obrovský strom jazyků, který nám přesně ukazuje nejenom to, že čeština je jazyk slovanský a například angličtina jazyk germánský. Nakonec stejně jako ve vedlejší třídě natočili krátké video s pozdravy v cizích jazycích!

Video jsme sestříhali a Vy jej můžete zhlédnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=sb4DUgaD8JE&feature=youtu.be

Tentokrát nepřidáváme obrázkovou fotogalerii, ale další odkaz. Po jeho otevření se Vám ukáže, na čem jsme v eTwinningu pracovali.
https://padlet.com/v_sajtlova/1hfi5wpl6mtc

Vše je v prostředí "padlet" a své obrázky tam nahráli také naši partneři. Stačí vždy rozkliknout odkaz nebo obrázek.

https://padlet.com/mfcarro1/v9ymmrissz8w

Mezinárodní zkoušky

Mezinárodní zkoušky

Příprava na mezinárodní zkoušky z anglického jazyka

 

V letošním školním roce navštěvují jazykově nadaní žáci 4. a 5. ročníku kroužek s názvem YLE, což je zkratka pro  Young Learners English. Cílem kroužku je připravit děti na vykonání mezinárodní Cambridge zkoušky z anglického jazyka.

Letos budeme držet pěsti Aničce Klikové, Táně Holcrové a Erice Nahodilové z 5. ročníku, které v sobotu 26. května vykonají zkoušku v prostorách Základní školy JUDr. Josefa Mareše. Děvčata podstoupí testování v oblasti čtení, psaní, poslechu a konverzace s rodilým mluvčím. Věříme, že jde o první významný krok v oblasti jazykové komunikace, že náročná příprava vedoucí k získání certifikátu naše žáky pomůže připravit na další studia, a že tato zkušenost posílí jejich důvěru ve vlastní schopnosti a dovednosti.

OUR ZOO

OUR ZOO

Čtvrtý a pátý ročník se v březnu shodně v hodinách anglického jazyka věnoval zvířatům, jejich popisu a výskytu. Spojili jsme síly a vytvořili jsme projekt, na kterém spolupracovali úplně všichni.

Čtvrťáci si vymysleli svoji vlastní zoologickou zahradu, každý si vybral své oblíbené zvíře a umístil jej do výběhu.  Děti musely své zvíře popsat nejprve písemně, poté ho svým spolužákům představily nahlas.

Páťáci, kteří už umějí používat složitější věty a jejich slovní zásoba je bohatší, přidali krásné popisy dalších zvířat, která můžeme potkat nejenom v zoologické zahradě. Naučili jsme se nejenom slovíčka savec, masožravec, býložravec, všežravec a hmyzožravec, ale zopakovali jsme si také předložkové vazby a věty, které nám pomohou popsat nejenom zvíře, ale také osoby: maminku, kamaráda, sourozence atd. Vnímáme, že abychom správně sestavili větu, je třeba znát především slovesa, která větě dají ten správný základ.

Celý projekt máme zpracovaný na videu, které slouží především jako zpětná vazba pro děti samotné a je volně k dispozici ve škole ke stažení.

Cambridge jazyková zkouška

Dne 25. května vykoná pět šikovných žáků naší školy mezinárodní  Cambridge zkoušku z angličtiny v kategorii Movers, která odpovídá zhruba úrovni učiva 6. ročníku.

Chlapci v průběhu celého roku rozvíjeli všechny jazykové oblasti, tedy  mluvení, psaní, čtení i poslech.

Učivo pátého ročníku rozšířili nejenom o slovní zásobu, ale také o minulý čas, stupňování přídavných jmen nebo  o příslovce.

Jmenovitě budeme tuto sobotu držet palce Honzovi Hřebeskému, Ondrovi Křížovi, Matyášovi Foitovi, Matějovi Jelínkovi a Jirkovi Maxerovi.

Věříme, že tato zkouška pro chlapce nebude znamenat pouze certifikát, ale že svoje jazykové znalosti budou moci uplatnit v budoucím studiu.

M. E. D.

M. E. D. M. E. D. neboli My English Diary je zápisníček páťáků, do nějž si anglicky zapisují vše, co se týká jejich zájmů, rodiny, školy, kamarádů a oblíbených činností. Do konce roku by děti měly být schopné zpracovat 10 konverzačních témat, o nichž by dokázaly nejenom napsat, ale také pohovořit. O tom, že to všichni zvládnou, vůbec nepochybujeme, letošní páťáci jsou nejenom v angličtině velmi šikovní. ...

Nástěnka

obrázek
MINIOLYMPIÁDA
24. června

Neděle 23. června vystoupení dětí na Jánské pouti.
ředitelské volno pro žáky
27. a 28. 6. 2024 z důvodu instalace nových kotlů
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy