Login
Položek: 1-10 z celkem: 41   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Aktuálně z naší školy

Inspekční zpráva

Miniolympiáda 2024

Tak jako již bývá u nás na škole tradicí, uspořádali jsme na konec školního roku dětmi velmi oblíbenou miniolympiádu.
Žáci měli možnost poměřit své síly v hodu do dálky i na cíl, v hodu ...

Plavání

Plavání

I v letošním roce jezdili žáci 4. a 5. ročníku do plavání. Poprvé se však výcvik uskutečnil v nových
prostorách Bazénu Louka. Dětem se to tam moc líbilo. Také instruktoři, které většinou už znali žáci
z loňského roku, byli úžasní. Děkujeme plavecké škole AQUASTART, že se dětem tak pěkně věnovala.
Všichni se ve svém plaveckém umění zdokonalili, takže při závěrečném hodnocení mohli být na sebe
právem pyšní.

Pasování prvňáčků na čtenáře

V průběhu školního roku byli žáci 2. ročníku navštívit prvňáčky, aby jim přečetli pohádku. Máme konec školního roku a prvňáčci přišli starším spolužákům oplatit návštěvu a ukázat jim, jak ve čtení ...

Ztráty a nálezy

Vážení rodiče,
od zítřka až do pátku 21. června budete mít možnost přijít se podívat na chybějící věci vašich dětí do tělocvičny školy, každý den do 15:00 hodin. Jde o oblečení a obuv, ke kterým se dlouhodobě nikdo nehlásí. V pondělí budou všechny tyto věci odvezeny do sběrných dvorů.

Akce školy a školní družiny v letošním školním roce

I v letošním školním roce připravila naše škola pro své žáky spoustu aktivit a akcí, které si kladly za cíl zpestřit běžnou školní výuku, podpořit v dětech pocit sounáležitosti s obcí a podnítit v ...

Fotografie z besídky

Fotografie z besídkyJak probíhala besídka a co se naši žáci při nácviku všechno naučili, to už jste si nejspíš níže přečetli. Tady malé ohlédnutí ve fotografiích.
Pro více fotografií můžete navštívit následující odkaz:
https://www.uschovna.cz/sk/zasilka/PV2N8XEJ9GD33RW2-UD3

Den dětí

Čtvrteční odpoledne v družině patřilo oslavám Dne dětí. Téměř všechny děti ze školy si přišly zasoutěžit a užít si různé disciplíny. Mohly si tak třeba zkusit sestřelit míčkem pyramidu z ...

Vycházka na Hardegg

Ve středu 29. května jsme ukončili letošní spolupráci s NP Podyjí komentovanou vycházkou z Čížova na Hardegg. V budově správy NP jsme si vyslechli a připomněli specifika nejmenšího českého národního ...

Květnová besídka

Květnová besídka

S blížícím se závěrem školního roku se naše školní aktivity neodehrávaly pouze mezi vyjmenovanými slovy, malou násobilkou nebo například Habsburky. Záběr byl mnohem širší.

Zpívalo se, hrálo se i přehrávalo, mluvilo nahlas a zřetelně, česky i anglicky, používaly se nejrůznější nástroje, šily se kostýmy, intenzivně se pracovalo na rozšiřování slovní zásoby a vznikala jednotlivá a jedinečná vystoupení. Také se spolupracovalo, překonávaly se obavy a strachy, podporovalo se, napovídalo, obdivovalo, povzbuzovalo a hodně chválilo. A zdaleka nekončíme. Děti si po celou dobu budovaly svůj vztah k umění, ke společnému zážitku, ve kterém se staly hlavními aktéry. V průběhu několika měsíců posunovaly své hranice, zažívaly pocity úspěchu i radosti a v neposlední řadě se mnohdy podařilo zlepšit vztahy ve třídě. A to vše v tvůrčím procesu, který vede žáky k tomu, aby byli aktivními a tvořivými lidmi a také kultivovanými a vnímavými diváky. Vše výše popsané jsou ideální výstupy Rámcového vzdělávacího programu, kterými by se mělo řídit školství v České republice. Troufáme si tvrdit, že se nám je na naší škole daří aktivně naplňovat.

A abychom si připomněli, s čím děti ohromily diváky v sále, pojďme se krátce za jednotlivými vystoupeními ohlédnout.

Pěvecký kroužek zahájil odpolední besídku působivou sborovou hrou na ozvučné zvonce za doprovodu klavíru. Po dvojhlasých úpravách několika písní nastoupili naši nejmladší žáčci s pásmem O Péťovi zahradníkovi. Kam že se poděli ti bázliví a stydliví prvňáčci ze začátku školního roku? Všichni vystoupili naprosto sebevědomě a s úsměvem a posun, který za svůj první rok ve škole udělali, byl zřetelný.

Prvňáčky vystřídalo představení Cirkus dětí z 2. ročníku. Toto pásmo si téměř celé vystavěly děti samy. Vymyslely si tygry, lvy i krotitele a rozhodly se, že předvedou své akrobatické umění. Na závěr vyšvihly píseň In the jungle a samy se postaraly o kompletní hudební doprovod.

Po menších dětech přišly na řadu ty nejstarší. Ostřílení čtvrťáci a páťáci jasně ukázali, jak se s našimi dětmi na škole v oblasti dramatické výchovy pracuje. Jejich herecký projev v divadelní pohádce O Popelákovi byl sebevědomý, téměř profesionální, vtipný a pro diváky velmi atraktivní, soudě podle potlesku a následujících reakcí. Množství textu, které si děti musely zapamatovat, je hodné obdivu.

Po české pohádce přišla na řadu pohádka anglická. Tu uvedl pěvecký kroužek tematicky písničkou Angličtina, ve které se zpívá Prej by, prej by, každičké bejby mělo umět anglicky.

Na to my u nás ve škole slyšíme. Zvlášť pokud jste draví, šikovní a aktivní třeťáci, kteří se umí nadchnout a rádi přijímají výzvy. Během několika týdnů si připravili anglickou pohádku O Sněhurce (Snow White) tak, že by málokdo hádal, že mají angličtinu teprve třetím rokem pár hodinek týdně. Jejich obdivuhodnou výslovnost, nadšení a energii doplnilo několik známých písni, které si v průběhu pohádky žáci sami doprovodili na nejrůznější hudební nástroje, což diváci náležitě ocenili velkým potleskem.

Jejich dvojhlasá úprava slovenské písně V slepých uličkách spolu s písničkou Máma pěveckého kroužku ukončila vystoupení jednotlivých tříd.

Závěr patřil děvčatům gymnastického kroužku, které svou ohebnost i smysl pro rytmus předvedly v jednotlivých gymnastických sestavách.

Ohlasy rodičů, prarodičů i bývalých žáků školy byly jednoznačné a ještě dlouho po skončení besídky zaznívaly slova chvály a obdivu, což si děti zaslouženě užívaly.

Poděkování a pochvaly jsme si užili také dopoledne, kdy našimi diváky byly děti z MŠ v Bezkově a ZŠ v Citonicích.

P. S. Fotografie a videozáznam z besídky bude k dispozici v průběhu května. 


Položek: 1-10 z celkem: 41   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Nástěnka

ředitelské volno pro žáky
27. a 28. 6. 2024 z důvodu instalace nových kotlů
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy