Login
Položek: 11-20 z celkem: 66   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Aktuálně z naší školy

Návštěva předškoláčků

Návštěva předškoláčkůV úterý 28. března jsme měli ve škole vzácnou návštěvu. Přišli se na nás podívat budoucí prvňáčci, kteří k nám míří nejenom z bezkovské mateřské školky.
Předškoláčků se ujali naši prvňáčci v čele s panem učitelem a ve dvojicích nebo menších skupinkách plnili zadané úkoly. Vyzkoušeli si psaní, zazpívali si písničku, zatančili mazurku, házeli na cíl nebo otestovali svou paměť.
Věříme, že k dubnovému zápisu už k nám do školy půjdou beze strachu a za rok z nich budou zkušení a úspěšní prvňáčci.

Těšíme se na ně!

Plavu, plaveš, plaveme

Plavu, plaveš, plavemeA je to tady zase! Začalo nám plavání. A je to opět zábava.
Poslední březnové pondělí nás přivítala Plavecká škola Aquastart Znojmo, aby z neplavců udělala plavce a z plavců ještě lepší plavce. A nutno podotknout, že mezi dětmi mnoho neplavců nenajdete. 
Letošního plaveckého výcviku se účastní žáci 3., 4. a 5. ročníku a do konce roku je čeká ještě dalších devět plaveckých lekcí. Těšíme se!

M. E. D.

M. E. D. M. E. D. neboli My English Diary je zápisníček páťáků, do nějž si anglicky zapisují vše, co se týká jejich zájmů, rodiny, školy, kamarádů a oblíbených činností. Do konce roku by děti měly být schopné zpracovat 10 konverzačních témat, o nichž by dokázaly nejenom napsat, ale také pohovořit. O tom, že to všichni zvládnou, vůbec nepochybujeme, letošní páťáci jsou nejenom v angličtině velmi šikovní. ...

Oblastní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2023

Oblastní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2023V úterý 7. března proběhlo ve Znojemské besedě okresní kolo recitační soutěže pro žáky 2. až 5. ročníků.
Do kategorie I, ve které soutěžilo 23 nejlepších recitátorů druhých a třetích ročníků ze znojemského okresu, jsme vyslali dva zástupce naší školy -  Lukáška Růžičku a Simonka Siekela. V obrovské konkurenci se naši chlapci rozhodně neztratili a předvedli krásné výkony.
Na krásném třetím místě se se sebevědomým přednesem básničky Vosa papírnice umístil Simon Siekel ze 3. ročníku. 
Ani Lukášek Růžička neskončil nepovšimnut a i když to na první tři místa letos nestačilo, porota ho přesto pochválila za veliký potenciál, který jako jeden z nejmladších účastníků má.

Oběma chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a ke krásným výkonům jim gratulujeme!

MOBILNÍ PLANETÁRIUM

MOBILNÍ PLANETÁRIUMV pondělí 13. února k nám po čase opět přijelo mobilní planetárium, které se mezi dětmi těší nemalé oblibě. Tentokrát byly oba výukové programy zaměřené na život ve vesmíru a naši Sluneční soustavu. Obě promítání byla přizpůsobena věku dětí a trvala bezmála 45 minut.

DRUŽINOVÝ KARNEVAL

DRUŽINOVÝ KARNEVAL

Ve středu 15. 2. proběhl v družině Masopustní karneval. Sešlo se spoustu krásných masek jako třeba
Anna a Elsa, kostlivec, lupič, Batman, vlk, drak, dokonce i místní vodník a včelař. Zahráli jsme si
spoustu her a také jsme se naučili nový tanec. Na závěr nechyběl bonbónový déšť a sladké odměny za
masky a soutěže. Všichni jsme si užili veselé odpoledne a budeme se těšit zase na nějaké další.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Tak jako každý rok, i před letošními Vánocemi jsme se společně sešli v sále OÚ v Mašovicích, abychom rodičům, prarodičům, přátelům a známým předvedli, co jsme si v průběhu několika týdnů připravili.

Celé vystoupení se neslo ve vánočním duchu. Děti pěveckého kroužku zazpívaly několik vánočních písní, děvčata gymnastického kroužku si nachystala akrobatické sestavy na známé vánoční melodie a prvňáčci zahráli pohádku O Palečkovi. Všichni ostatní žáci, kteří poctivě během prvního pololetí navštěvovali dramatický kroužek, předvedli krásné divadelní představení Vánoční příběh, který nás zavedl k samé podstatě Vánoc. Na závěr děti svým rodičům rozdaly dárečky, které si pro ně vyrobily.

Věříme, že se nám podařilo přispět ke kouzelné vánoční atmosféře a opět jsme ukázali, jak šikovné a talentované děti v naší škole máme. 

Přejeme všem KRÁSNÉ VÁNOCE A SPOUSTU SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ!

 

Divadlo

Divadlo

Dnes jsme v rámci předplatného navštívili již druhé představení v Městském divadle ve Znojmě. Divadlo Za2 z Prahy nám zahrálo příběh s názvem KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK. Pohádka byla plná humoru, písniček a zábavy. Dětem se
moc líbila. Už teď se těšíme na další představení, které nás čeká v lednu.

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš
... přišel s čerty na guláš.
Guláš jsme čertům sice nenabídli, zato jsme své hříchy vykoupili písničkami a básničkami.
Letos, stejně jako roky předešlé, navštívil naše děti Mikuláš se svou početnou družinou, aby dětem předal připravené balíčky s perníčky a ovocem. Dobrou zprávou je, že si čerti nikoho neodnesli, a my se tak můžeme společně těšit na Vánoce.

Položek: 11-20 z celkem: 66   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Nástěnka

obrázek
DEN DĚTÍ
Čtvrtek 1. června v družině
obrázek
FOCENÍ
Pátek 2. června
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy