Položek: 201-210 z celkem: 315   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Plavání 3. a 4. ročníku

Plavání 3. a 4. ročníkuI v letošním školním roce chodili žáci 3. a 4. ročníku plavat do znojemských městských lázní. Děti absolvovaly kurz 10 lekcí  a během školního roku se na každý pátek velmi těšily. Musíme uznat, že většina dětí plavala výborně od samého začátku, a ti, kteří se zprvu poněkud ostýchali, udělali obrovský pokrok. Hodiny byly vždy pestré a aktivní, děti si vyzkoušely záchranu tonoucího, soutěžily, tančily, hrály si s nejrůznějšími pěnovými pomůckami a pilovaly svůj plavecký styl. Z poslední hodiny plavání si všichni odnesli zasloužené mokré vysvědčení.

Školní výlet

Školní výletJedno z posledních červnových školních pondělků se všechny děti se svými učitelkami vydaly na dlouho očekávaný školní výlet do ZOO Lešná. I když nám zrovna nepřálo počasí, výlet jsme si velmi užili. Největší úspěch u dětí mělo jednoznačně krmení a hlazení rejnoků. Při této aktivitě děti prokázaly velkou odvahu a odnesly si neopakovatelný zážitek. Uvítali jsme také velmi zajímavé povídání průvodců, kteří přidali nejednu perličku ze života kotulů, chápanů, hyen nebo mravenečníků. Cesta domů probíhala v uvolněné atmosféře za doprovodu kytary a písniček.

Krajská hygienická stanice Brno informuje o infekčním onemocnění

Závěr školního roku

Závěr školního roku20. 6. - školní výlet. Odjezd po příjezdu druhé linky autobusu z Bezkova (7:25). Návrat do 17 hodin.
24. 6. - odevzdávání učebnic (2. - 5.  ročník)
25. 6. - oslavy 970. výročí vzniku obce Mašovice od 16 hodin. Sraz dětí v 15:30 u OÚ v Mašovicích. Pro děti je zajištěno občerstvení
27. 6. - vydávání učebnic
28. 6. - sportovní miniolympiáda v lese, na sebe sportovní oblečení a obuv. Akce bude trvat do 12 hodin, poté konec vyučování.
30. 6. - slavnostní ukončení školního roku v tělocvičně školy za účasti starosty obce Mašovice MVDr. Libora Jurky, je možná také účast rodičů. Konec výuky v 9:00 hodin po vydání vysvědčení.

Vystoupení k výročí založení Mašovic

Vystoupení k výročí založení MašovicV sobotu 25. června proběhnou oslavy k 970. výročí založení obce Mašovice.
Naše děti vystoupí u OÚ v Mašovicích s pásmem písniček od 16 hodin.
Děti, které dostanou lísteček, se tento den sejdou u OÚ v 15:30 hodin.
Prosíme rodiče o zajištění odvozu. Děkujeme.

TURISTICKÝ KROUŽEK

TURISTICKÝ KROUŽEKTuristický kroužek při ZŠ v Mašovicích pod vedením paní Blanky Holcrové zve malé turisty na GEOCACHING, kdy se pomocí souřadnic pokusíme najít poklad a objevit zajímavé místo v blízkosti našeho okolí. Výlet se uskuteční v neděli 5. 6. 2016. Sraz je ve 13:00 hodin u ZŠ Mašovice, návrat do 17 hodin.

Cyklovýlet

CyklovýletDne 7. 6. pojedou žáci 4. a 5. ročníku na cyklovýlet do NP Podyjí. Odjezd od školy je v 8:00 hodin, plánovaný návrat do 13:15 hodin. Škola za děti přebírá zodpovědnost po celou dobu výletu. Rodiče zodpovídají za bezpečný příjezd dítěte ke škole a návrat ze školy. Prosíme také o zajištění  bezvadného stavu kola a bezpečné cyklistické přilby. Děti si vezmou sportovní oblečení a obuv, svačinu a pití.

Holčičí párty ve školní družině

Ve čtvrtek 28. 4. proběhla v naší družině „Holčičí párty“. Jak už název napovídá, celé odpoledne patřilo našim slečnám a módě. Děvčata si připravila pěkné modely pro různé příležitosti. Z knihovny se pak stal salon krásy, kde se naše modelky společně líčily, česaly a strojily. Své outfity nám potom předvedly na módní přehlídce. Přestože se některé manekýnky zpočátku trochu ostýchaly, chůze po mole se jim pak tak zalíbila, že nám předvedly modelů hned několik. Porota, složená z našich chlapců, tak neměla snadný úkol. Nakonec však porotci vybrali z každé třídy nejzdařilejší model a na závěr všechny účastnice dostaly sladkou odměnu.

Poděkování za Den matek

Na stránkách třídy III. si můžete přečíst poděkování všem žákům 4. a 5. ročníku a jejich rodičům. Více

Poděkování za Den matek

V pátek 24. května sraz dětí v 7:30 v sále OÚ v Mašovicích - hrajeme pro školku.
4. a 5. ročníku odpadá 5. vyučovací hodina.
DRUŽINA V TENTO DEN V PROVOZU POUZE DO 14:00 HODIN.
ŠKOLNÍ VÝLET NA MACOCHU
21. května