Login
Položek: 21-27 z celkem: 27   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředkonec  

Aktuálně z naší školy

Účast rodičů při slavnostním zahájení školního roku

Vážení rodiče,

slavnostní zahájení školního roku proběhne pouze za účasti rodičů dětí prvního ročníku a nově příchozích žáků do naší školy.
Prosíme rodiče prvňáčků, aby byli vybaveni rouškou, kterou budou muset mít při vstupu do třídy.
Děkujeme!

DRUŽINA NOVĚ

DRUŽINA NOVĚ

Vážení rodiče,

nadcházející školní rok nám možná přinese mnoho nečekaného, ale jednu důležitou a pro vás jistě příjemnou novinku vám přinášíme i my. Naše školní družina bude v letošním roce rozšířena o jedno oddělení tak, aby se dostalo na všechny zájemce z řad dětí. Zároveň bude provozní doba prodloužena do 15:45. Podmínkou pro přijetí bude pouze vyplněný a odevzdaný Zápisní lístek, bez něj dítě nebude družinu moci navštěvovat ani výjimečně. Doporučuji proto Zápisní lístek odevzdat i v případě, že budete chtít družinu využívat jen občas. Druhé oddělení povede paní vychovatelka Potácelová a bude fungovat do 14:30, poté se obě oddělení sloučí. Měsíční platba zůstává stejná. Další podrobnější informace obdržíte společně se Zápisním lístkem 1. září.

Těšíme se na všechny děti, vaše paní vychovatelky Olga Březovská a Eva Potácelová.

 

Začátek školního roku

Začátek školního rokuMilé děti, vážení rodiče,

prázdniny utekly jako voda a my brzy opět usedneme do školních lavic. 

V úterý 1. září proběhne slavnostní zahájení školního roku v 8:00 hodin v tělocvičně školy za účasti pana starosty a rodičů žáků 1. ročníku a nově příchozích žáků.
Předpokládaný konec vyučování bude kolem 9. hodiny.

Ve středu budou probíhat třídnické práce, konec vyučování v 11:20 hodin.

Ve čtvrtek a v pátek už bude probíhat výuka podle rozvrhu hodin, děti budou mít pouze 4 vyučovací hodiny.

Těšíme se na Vás!

Kolektiv ZŠ Mašovice

Výuka za časů coronaviru

 

   Škola v Mašovicích vzdělává v současné době necelých 50 žáků prvního stupně.

Naše škola je mezi veřejností známá svou rodinnou a přátelskou atmosférou. Plní významnou funkci v kulturním životě v obci, téměř všechny děti bez výjimky se během školního roku zapojují do spousty veřejných akcí v obci, několikrát do roka škola pořádá hojně navštěvovaná a vždy pečlivě a s láskou připravovaná vystoupení pro veřejnost, při kterých děti baví nejenom své rodiče, ale také starší spoluobčany, mnoho přátel školy i bývalých žáků. Pěvecká, gymnastická i divadelní představení v češtině i angličtině jsou vyhlášená i v přilehlých obcích, z nichž děti do škol dojíždějí.

   V této nelehké době velmi svižně naše škola zareagovala na potřeby dětí a rodičů. Naše žáky jsme pravidelně vzdělávali prostřednictvím videovýuky po skupinkách již od března, kdy se po prvňáčcích a druháčcích postupně zapojily i další ročníky.

V době, kdy velké školy teprve začínaly s videovýukou svých žáků, měli jsme na naší škole za sebou už spoustu hodin online. Děti tak denně viděly své paní učitelky z českého jazyka, matematiky i anglického jazyka a také sebe navzájem, což bylo pro ně velkým povzbuzením, protože neztratily sociální kontakt. Videovýuka byla zpestřena online kvízy, prezentacemi, hlasovými zprávami nebo interaktivními pracovními listy. Výukové materiály většina učitelek obětavě rozvážela i dětem do Lukova, Podmolí a Bezkova.

   Jsme velmi rádi, že nás podpořili také rodiče žáků, kteří pro své děti zajistili notebooky, telefony a sluchátka, pravidelně se školou komunikovali, s dětmi pracovali  a povzbuzovali  nás. Věříme, že díky spojenému úsilí pro nás návrat do školy bude o něco jednodušší a zameškané učivo minimální. Snad jsme se tedy s nelehkou situací vyrovnali se ctí!


Položek: 21-27 z celkem: 27   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředkonec  

Nástěnka

obrázek
22. - 26. února
JARNÍ PRÁZDNINY
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy